کود سولوپتاس ایرامون

کود سولوپتاس (قیمت و خرید سولفات پتاسیم)

کود سولوپتاس یا سولفات پتاسیم یکی از انواع پرمصرف ترین کودهای غیرآلی محسوب می شود. مصرف این کود اثرات فوق العاده ای بر رشد و نمو گیاهاندارد.باغداران از قرار دادنکود سولفات پتاسیم در برنامه کودی درختان میوه خود نباید غافل شوند. این کود سبب بالا بردن میزان فتوسنتز، بهبود انتقال مواد مغذی در بافت های گیاهی و همچنین افزایش میزان مقاومت درختان میوه در برابر تنش های محیطی خواهد شد. با در نظر گرفتن تأثیر مثبت این کود بر سلامت انواع گیاهان سایت جوانه بان مقاله پیش رو را در زمینه فواید کود سولوپتاس برای چغندر، هندوانه، پیاز، گوجه و برنج، زمان و نحوه مصرف و همچنین قیمت و خرید این کود تهیه کرده است.

اهمیت کود سولوپتاس برای گیاهان

کود سولوپتاس از کنار هم قرارگرفتن کاتیون های پتاسیم و آنیون های سولفات ساخته شده است. این کود به دلیل نداشتن نیتروژن در ترکیب خود جزء بی ضررترین کودهای شیمیایی بشمار می آید. جالب است بدانید عنصر پتاسیم در هیچ قسمتی از گیاهان و درختان میوه به وفور وجود نداشته اما نقش حیاتی روی رشد گیاهان دارد.در کل پتاسیم در بهبود سرعت عمل فتوسنتز، منتقل سازی بهتر عناصر غذایی در آوند گیاه ، بهبود سنتز پروتئین و مقاومت حداکثری گیاهان و محصولات تولیدی در برابر کاهش و افزایش دما نقش مهمی را ایفا می کند. بعلاوه وجود آنیون سولفات در این کود سبب شده است که گیاهان از مقدار بالایی گوگرد موجود جهت تغذیه، رشد بهتر و بالابردن میزان سرعت فتوسنتز خوداستفاده کنند. مصرف این کود میزان مقاومت گیاهان را در برابر انواع آفات و بیماری نیز بالا می برد. یکی از ویژگی های این کود که از سایر کودها متمایزش می کند این است که برای خاک اسیدی و قلیایی قابل استفاده است. اگر خاک تحت کشت گیاهتان قلیایی و یا اسیدی باشد مصرف این کود باعث می شود که مقدار خصوصیت بازی و اسیدی خاک کمتر شده و شرایط جذب بهتر مواد مغذی را فراهم می سازد.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

زمان مصرف کود سولوپتاس

به دلیل اینکه بیشترین میزان جذب عنصر پتاسیم در همان مراحل ابتدایی رشد گیاهان صورت می گیرد بنابراین مناسب ترین زمان مصرف این کود در زمان کاشت، مرحله ابتدایی رشد، در ابتدای فصل بهار پیش از آغاز رشد میوه و همچنین همزمان با رشد میوه می باشد. جهت افزایش تأثیر این کود بر درختان میوه بهتر است پس از زمان به گل رفتن و در حین رشد مصرف شود. استفاده از کود سولفات پتاسیم علاوه بر تأمین پتاسیم، سبب تحریک گلدهی و چندین برابر شدن میزان برداشت محصول نیز خواهد شد.

نحوه مصرف کود سولوپتاس

نحوه مصرف این کود بدین شکل است که مقدار از قبل تعیین شده کود را طبق دستورالعمل درج شده روی بسته در آب حل و مصرف می نمایند. لازم به ذکر است که این کود به سه روش اضافه کردن به آب آّبیاری، محلول پاشی و چالکود قابل مصرف می باشد. در زمان تهیه کود از اختلاط آن با کودهای دارای کلسیم و مس جددا خودداری کنید. به دلیل حلالیت بالای این کود در آب، هیچ رسوبی از کود روی برگ و شاخه گیاه باقی نمی گذارد. جهت جلوگیری از مصرف مازاد این کود بهتر است استفاده از آن زیر نظر کارشناسان کشاورزی باشد.مصرف کود سولفات پتاسیم برای درختان میوه و انواع گیاهان بر سلامتی، شادابی و تولید محصولات با کیفیت بسیار اثرگذار است.

کود سولوپتاس ایرامون

برای خرید سولوپتاس ایرامون با شماره 09133752734 تماس بگیرید

تأثیر مصرف کود سولفات پتاسیم روی گیاهان بوته ای

کشاورزانی که به کشت هندوانه مشغول هستند برای افزایش محصول تولیدی و همچنین برداشت هندوانه درشت و شیرین نیاز به اضافه کردن کود سولفات پتاسیم به برنامه کوددهی هندوانه دارند. پتاسیم موجود در این کود پس از جذب توسط گیاه سبب استحکام بیشتر دیواره سلولی شده و با بهبود عمل تقسیم سلولی و بالابردن میزان سوخت و ساز گیاه کیفیت محصول را نیز افزایش می دهد. افزایش زمان ماندگاری محصول از دیگر فواید مصرف کود سولوپتاس برای هندوانه می باشد. بعلاوه وجود عنصر گوگرد در این کود مقاومت گیاهان در برابر ابتلاء به بیماری و همچنین انواع تنش های محیطی بالا خواهد برد. گیاه گوجه فرنگی نیز جهت افزایش راندمان تولید خود به پتاسیم نیاز دارد.کود سولوپتاس جزء کودهای غنی از عنصر پتاسیم می باشد و به عنوان بهترین منبع تأمین پتاسیم مورد نیاز گوجه فرنگی نیز معرفی می شود. آنیون سولفات موجود در این کود منبع گوگرد محسوب شده و بعد از جذب توسط گوجه فرنگی شرایط جذب سایر مواد مغذی را نیز بهبود می دهد. بعلاوه مصرف کود سولوپتاس برای گوجه فرنگی با کاهش میزانPh خاک شرایط را برای رشد بیشتر گیاه فراهم می کند. از مزیت های مصرف این کود برای گوجه فرنگی می توان به قرمز، درشت و خوش رنگ شدن محصول، تسریع در زمان رسیدن میوه، افزایش زمان انبارداری، افزایش مقاومت در برابر سرمازدگی، کاهش تنش رطوبتی خاک و برقراری تعادل بین مواد مغذی در گوجه فرنگی اشاره کرد. کوددهی گوجه فرنگی با این کودموقعی که گوجه هنوز رنگ نگرفته و سبز است باعث افزایش حجم آن نیز خواهد شد.

کود سولوپتاس برای خیار

این کود به دلیل داشتن میزان پتاسیم بالا باعث می شود که مواد مغذی در خاک بیشتر حل شوند و میزان تولید محصولات کشاورزی از جمله خیار را بیشتر خواهد کرد. لازم به ذکر است که مصرف این کود برای خاک شور بلامانع بوده و زمینه رشد بیشتر گیاهان را در این نوع خاک فراهم می کند. کشاورزان در زمان کوددهی خیار با این کود اطمینان داشته باشند که بر اثر آبیاری شسته نشده، بعلاوه از سایر مواد مغذی در برابر خطر شسته شدن نیز محافظت می کند. از این رو این کود را می توان عاملی جهت غنی سازی خاک دانست. برداشت خیار خوش طعم و ایده آل از نظر کمی و کیفی، تولید خیار مقاوم در برابر آسیب های حمل و نقل، افزایش خاصیت انبارداری از مزیت های مصرف این کود برای خیار می باشد. همچنینیکی از دغدغه های کشاورزان در پایان فصل تابستان برداشت خیار کوچک می باشد. اگر از کود سولفات پتاسیم استفاده شود میزان سرعت باروری خیار بیشتر شده و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

سولوپتاس برای پسته

فواید مصرف کود سولوپتاس برای انگور و پسته

چنانچه در درخت انگور علائمی مانند کاهش رشد شاخه و همچنین زرد رنگ شدن و علائم سوختگی در تابستان ظاهر شد بهترین راهکار جهت رفع این آثار مصرف کود سولفات پتاسیم می باشد. مصرف این کود به افزایش رشد، تولید میوه مرغوب و باردهی بیشتر درخت انگور کمک خواهد کرد. جهت برداشت محصول با اندازه درشت و خوش رنگ قرار دادن این کود در برنامه کوددهی درخت انگور امریواجب می باشد.همواره پسته کاران نیز نسبت به کمبود پتاسیم در گیاه پسته نگران هستند و به دنبال راه حلی مناسب جهت رفع آن می باشند. کوددهی پسته با کود سولفات پتاسیم بهترین راهکار تأمین پتاسیم پسته می باشد. از فواید مصرف این کود این است که میزان ماندگاری بالایی در خاک داشته و ریشه گیاه در موارد ضروری می تواند آن را مصرف کند. به هر میزان ذخایر این کود در خاک بیشتر باشد میزان پسته تولیدی وزن بیشتری داشته و از مقدار تولید پسته در بسته نیز کاسته خواهد شد. در میانه فصل تابستان از کود سولفات پتاسیم برای پسته استفاده کنید تا شاهد اثرات شگفت انگیز آن بر پر مغز شدن، و افزایش باردهی پسته باشید. مناسب ترین کود جهت کاهش تأثیر منفی نیترات بر کیفیت پسته، کود سولفات پتاسیم می باشد، چراکه این کود باعث می شود مقدار کمتری نیترات به گیاه برسد و میزان تولید پسته های کوچک را نیز کم می کند . همچنین مصرف این کود با تأثیر روی تولید بیشتر قندها و ویتامین ها سبب تولید پسته هایی با ارزش غذایی بالاتر خواهد شد.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

مزیت استفاده از کود سولفات پتاسیم برای محصولات زراعی

باتوجه به نتایج تحقیقات مصرف کود سولوپتاس برای برنج سبب افزایش رشد و بهبود انتقال کربوهیدرات به دانه خواهد شد. بنابراینیکی از دلایل مهم کاهش وزن دانه های برنج را می توان کاهش پتاسیم دانست. برنج کاران باید بدانند که با قرار دادن پتاسیم کافی در برنامه کودی برنج، گیاه در برابر تنش هایی همچون کم آبی و ابتلاء به بیماری ها مقاومت بالایی از خود نشان خواهد داد. کارشناسان کشاورزی بهترین زمان مصرف این کود را قبل از خوشه دهی برنج توصیه می کنند. بهتر است که قبل از مصرف این کود آزمایش خاک انجام گیرد چراکه مصرف مازاد این کود باعث جذب بیشتر آب توسط سلول ها و افزایش ابتلاء به آفات ساقه و برگ می شود. بهبود کیفیت برنج تولیدی از طریق کاهش تعداد غلات شکسته و افزایش پاسخ نسبت به عنصر فسفر از دیگر مزیت های مصرف این کود می باشد. کوددهی گندم با کود سولفات پتاسیم نیز باعث می شود که میزان پروتئین دانه گندم افزایشیابد. همچنین مصرف این کود با برقراری تعادل بین کربوهیدرات و پروتئین خوشه های گندم، کیفیت محصول تولیدی را نیز بالا می برد. بعلاوه گندم کاران بایستی این نکته را به خاطر داشته باشند که گیاه گندم در زمان به ساقه رفتن به پتاسیم بالای نیاز دارد و مصرف به موقع کود سولفات پتاسیم به دلیل افزایش استحکام ساقه گندم از خوابیدگی آن جلوگیری کرده و سبب تولید خوشه های گندمی با کیفیت و توپر خواهد شد.

سولوپتاس برای گندم

کاربرد کود سولوپتاس برای چغندرقند و پیاز

چغندرقند جزء گیاهان مهم زراعی بوده و ارزش غذایی بالایی دارد. برای بهره مندی از محصولی با میزان قند بیشتر بایستی به تغذیه و کوددهی چغندرقند در طول رشد توجه ویژه ای شود. کشاورزان بایستی به این نکته توجه کنند که مصرف کود پتاسیم بالا مانند سولوپتاس را در زمان غده زنی چغندرقند فراموش نکنند، چراکه در این زمان استفاده از این کود برای چغندر باعث می شود در غده ها قند بیشتری ذخیره شده و محصول نهایی وزن بیشتری نیز داشته باشد. بهترین روش استفاده از این کود برای چغندرقند آبیاری می باشد.مصرف کود سولوپتاس برای پیاز نیز به رشد مطلوب گیاه کمک بسزایی می کند، به دلیل اینکه این نوع کود قادر است مواد معدنی که پیاز برای رشد حداکثری به آن احتیاج دارد را تأمین کند. بعلاوه این کود به دلیل پتاسیم بالایی که دارد گیاه پیاز را در برابر تغییرات دمای محیط حفظ کرده و باعث می شود فتوسنتز با سرعت بیشتری انجام شود. چنانچه گیاه پیاز دچار کمبود پتاسیم شود رشد کمی داشته و میزان مقاومتش نسبت به آفات و بیماری نیز کاهش مییابد. کشاورزان با کوددهی پیاز با این کود می توانند شاهد بیشترین کیفیت و عملکرد گیاه خود باشند. بیشترین میزان نیاز پیاز به عنصر پتاسیم موقعی است که دچار کمبود نیتروژن شده باشد، از این رو مصرف این کود سبب افزایش رشد رویشی و نیز بالا بردن تعداد برگ های پیاز خواهد شد. اگر از آن دسته کشاورزانی هستید که علاقه به برداشت پیاز درشت دارید حتما از کود سولوپتاس بصورت محلول پاشی استفاده کنید.

سولوپتاس برای زعفران

کود سولوپتاس برای زعفران

گیاه زعفران برای تقویت، افزایش رشد و تأمین پتاسیم خود به این کود نیاز دارد. به دلیل اینکه این کود 100درصد درآب حل شده و سریع جذب می شود با استقبال زیاد کشاورزان مواجه شده است. بعلاوه این کود به آسانی از راه محلول پاشی روی شاخه ها و برگ گیاهمورد استفاده قرار می گیرد. این کود مواد معدنی و آلی گیاه زعفران را تأمین کرده و از طریق کاهش Ph خاک شرایط جذب بهتر عنصر پتاسیم را نیز مهیا می کند. افزایش حجم ریشه، حفاظت گیاه در برابر کاهش و افزایش دما و بالا بردنمیزان باردهی از فواید کوددهی زعفران با کود سولفات پتاسیم می باشد. همچنین مصرف این کود میزان تولید نشاسته، ویتامین ها و قند ها را در گیاه افزایش داده و سبب بالا بردن کیفیت زعفران تولیدی می شود. در زمان خرید این کود برای زعفران توجه کنید که کود حلالیت بالایی در آب و نیز میزان کلر کمتر از نیم داشته باشد تا با مصرف آن میزان شوری خاک افزایش نیابد.

خرید سولوپتاس

برای خرید سولوپتاس با شماره 09133752734 تماس بگیرید

قیمت و خرید کود سولوپتاس

با توجه به اثرات فوق العاده ای که مصرف کود سولفات پتاسیم در تولید محصولاتی خوش طعم، خوش رنگ و بازارپسند دارد، شرکت های تولید کننده این کود را در انواع مختلفی به بازار عرضه می کنند. قیمت کود سولوپتاس را درصد کلر، گوگرد و پتاسیم و همچنین میزان حلالیت آن در آب تعیین می کند.بنابراین کشاورزان و باغداران قبل از خرید کود سولوپتاسبایستی در مرحله اول میزان نیاز گیاه خود را تعیین کنند. اگر قصد تهیه این کود را دارید و در خرید بین انواع مارک های مختلف آن دچار سردرگمی شده اید پیشنهاد می شود که از مشاوره رایگان کارشناسان نارنج اسپادانا استفاده کنید. برای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979

 

آدرس فروشگاه نارنج اسپادانا

آدرس فروشگاه سم و کود کشاورزی
اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا

0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.