مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا

فروشگاه بذر گلخانه ای در اصفهان، مشهد و تهران

فروشگاه بذر گلخانه ای ارائه‌کننده انواع بذر گلخانه‌ای نظیر بذر سبزیجات، گیاهان زینتی و صیفی مخصوص کشت گلخانه است. گلخانه داران با مراجعه به مراکز فروش گلخانه و خرید بذر مناسب می‌توانند محصولات باکیفیت را برداشت کنند. با توجه به استقبال از پرورش گل و گیاه در فضای گلخانه، تعداد زیادی از فروشگاه بذر گلخانه وجود دارند که به ارائه انواع خدمات کشاورزی اعم از فروش بذر خیار گلخانه و سایر محصولات مشغول هستند. مزیت خرید بذر گلخانه استفاده از محصولات در کلیه فصول سال است. در واقع با خرید بذر گلخانه‌ای کاشت و برداشت محصولات فقط مخصوص فصل خاصی نیست و می‌توان در تمام سال از محصولات گلخانه‌ای استفاده کرد. با توجه به تنوع بالای بذر گلخانه ای آشنایی با مراکز فروش بذر و نحوه خرید بذور می‌تواند روی انتخاب بذر مناسب موثر باشد. این مقاله از سایت جوانه بان مطالبی پیرامون فروش بذر گلخانه ای در اصفهان، مشهد و تهران ارائه خواهد داد.

آشنایی با فروشگاه بذر گلخانه ای

یکی از دغدغه‌های گلخانه داران خرید بذر مرغوب و باکیفیت است. بذرهای گلخانه ای تنوع بالایی دارند و هرکدام مناسب کشت در فصل خاص هستند. از این رو خرید بذر گلخانه بدون در نظر گرفتن خصوصیات آن منجر به تولید محصولاتی بی کیفیت خواهد شد. البته جهت بهره‌مندی از محصولات بازارپسند تنها کاشت بذر باکیفیت کافی نیست، بلکه کوددهی جهت تامین مواد مغذی گیاهان گلخانه‌ای بسیار ضروری است. انواع کود گلخانه ای جهت تقویت این گیاهان در بازار موجود است. در واقع گیاهان گلخانه ای برای رشد مطلوب و باردهی بالا به عناصر غذایی نیاز دارند. لازم به ذکر است که گلخانه داران می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلفی جهت خرید بذر گلخانه ای اقدام کنند. برخی از فروشگاه بذر گلخانه ای به فروش انواع بذر گلخانه به صورت غیرحضوری و آنلاین مشغول هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت و بررسی محصول مورد نظر سفارش خود را ثبت کنید. مزیت خرید غیرحضوری این است که با صرف وقت کمتر و با کمترین دردسر محصول به دست شما خواهد رسید.

خرید غیرحضوری بذر نسبت به مراجعه حضوری به فروشگاه بذر گلخانه ای فواید دیگری هم دارد. در این شرایط شما قادر خواهید بود مشخصات هر بذر را مطالعه کنید و خصوصیات بذر تولیدی چند شرکت را قبل از خرید با هم مقایسه کرده و سپس محصول مناسب را جهت خرید ثبت نهایی کنید. اگر هم قصد خرید حضوری بذر را دارید می‌توانید با مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای جهت خرید بذر اقدام کنید. در این حالت بهتر است ابتدا از کارشناس فروش راهنمایی گرفته و سپس محصولی مناسب را خریداری کنید.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

خصوصیات بذر خوب گلخانه ای چیست؟

قبل از مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای بهتر است ابتدا با ویژگی‌های بذر گلخانه ای خوب و مناسب آشنا شوید. در ادامه مطلب در ارتباط با خصوصیات بذر مناسب بیشتر توضیح خواهیم داد.

درصد رطوبت بذر گلخانه ای

از جمله اصلی‌ترین خصوصیت بذر مناسب این است که از سالم و بدون هر بذر علف هرزی باشد. چنانچه بذر خریداری شده باکیفیت نباشد احتمال آلودگی به انواع عوامل قارچی و میکروبی وجود خواهد داشت. تعیین سلامت بودن بذور از روی درصد رطوبت آن قابل تشخیص است، این بدین معنی است که هرچه درصد رطوبت بذر نسبت به حالت نرمال بالاتر باشد، بیشتر در معرض پوسیدگی قرار دارد و به راحتی مورد حمله میکروب‌ها و باکتری‌ها قرار خواهد گرفت. بایستی خاطر نشان کرد که بذرهای گلخانه ای با درصد رطوبت بالا هیچ وقت به ثمر نخواهند نشست. از این رو در زمان موقع مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای حتما به میزان درصد رطوبت محصول توجه کنید. در نتیجه خرید بذر از مراکز فروش بذر گلخانه ای معتبر بسیار حائز اهمیت است.

خصوصیات ظاهری بذر گلخانه ای

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید بذر گلخانه باید مد نظر قرار داد رن  و بوی آن است. با بررسی رنگ و بوی بذر می‌توانید تازه و سالم بودن و همچنین کهنه و قدیمی بودن بذر را متوجه شوید. اگر بذر گلخانه قدیمی باشد میزان قوه نامیه کمتری در مقایسه با بذر سالم دارد، به علاوه رنگ تیره تری در مقایسه با بذر تازه خواهد داشت همچنین بذر قدیمی بوی کهنگی می‌دهد و کاملا از بذر تازه قابل تشخیص است. گلخانه داران بایستی این نکته را به خاطر بسپارند که با کاشت بذر کهنه در بستر کشت گلخانه ای نباید انتظار برداشت محصول باکیفیت داشته باشند.

مدت زمان به بلوغ رسیدن بذر گلخانه ای

بلوغ بذر گلخانه ای از دیگر مواردی است که روی کیفیت بذر موثر است. موقع مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای حتما دقت کنید بذری که قصد خرید آن را دارید مراحل بلوغ را طی کرده باشد. به دلیل اینکه اگر مراحل بلوغ را نگذرانده باشد قادر نخواهد بود به مرحله رشد و تولید محصول وارد شود.

ابعاد بذر گلخانه ای

مورد دیگری که روی کیفیت بذر گلخانه ای اثرگذار است اندازه بذر است، در واقع یک بذر خوب گلخانه ای نباید خیلی کوچک باشد، زیرا بذور کوچک مقدار عناصر غذایی کمی در خود ذخیره دارند و احتمال باردهی بالا در این نوع بذرها بسیار پایین است.

درصد خلوص بذر گلخانه ای

هنگام مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای و خرید محصول باید به درصد خلوص بذر نیز توجه کنید. بذوری که درصد ناخالصی بالایی داشته باشند گواهی بذر را دریافت نخواهند کرد به دلیل اینکه این نوع بذرهای گلخانه ای قابل کشت نیستند. از این رو بذر گلخانه ای با کیفیت و مرغوب است که درصد خلوص بالایی داشته باشد و با بذر علف‌های هرز و مواد ناخالص نیز همراه نباشد. اگر بذری تهیه کردید همراه با عوامل بیماری زا بود، علاوه بر اینکه خود بذر رشد مطلوبی نخواهد داشت، از رشد دیگر بذرهای سالم نیز جلوگیری خواهد کرد.

بذر فلفل دلمه ای مالیسیا

خرید بذر گلخانه ای نسبت به بذور معمولی چه مزایایی دارد؟

بذرهای گلخانه ای مزایای فراوانی نسبت به بذور معمولی دارند. از جمله فواید مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای و خرید بذر مخصوص گلخانه به شرح زیر است:

  1. بذور گلخانه ای در مقایسه با بذرهای معمولی میزان باردهی بالاتری دارند. همچنین با رشد عمودی فضای کمتری را اشغال می‌کنند. بنابراین برای افرادی که تصمیم دارند در فضای کم به کشت خیار گلخانه ای مشغول شوند، بهترین گزینه است.
  2. کاشت بذر گلخانه ای به دلیل تولید محصول بیشتر از نظر اقتصادی به صرفه تر است. از این رو در چند سال اخیر خرید بذر گلخانه ای با استقبال زیادی رو به رو شده است.
  3. ارقام مختلف بذر خیار گلخانه ای از نظر زمان رسیدگی میوه تفاوت دارند. در نتیجه با در نظر قرار دادن فصل سال می‌توان بذر مناسب را خریداری کرد. لازم به ذکر است که از بین انواع بذر خیار، مقدار فروش بذر خیار گلخانه ای ناگین به عنوان بذری زودرس بسیار زیاد است.
  4. محصول حاصل از بذر گلخانه ای بسیار خوش فرم و صاف‌تر از بذرهای معمولی است. دلیل این امر میزان کیفیت بالای بذرهای گلخانه ای است.
  5. محصولات گلخانه ای به دلیل ظاهر بازارپسندی که دارند بیشتر به فروش می‌رسند.

فروش بذر گلخانه ای در اصفهان

اگر ساکن شهر اصفهان هستید و از بین انواع بذر، قصد خرید بذر خیار گلخانه ای را دارید، باید بدانید که فروشگاه بذر گلخانه ای در اصفهان بسیار متعدد هستند که به انواع بذر گلخانه ای نظیر بذر خیار مشغول هستند. در بین بذرهای گلخانه ای، بذر خیار یکی از پرطرفدارترین بذرها به حساب می‌آید. شرکت‌های تولیدکننده انواع مختلفی از بذر خیار گلخانه ای را به بازار عرضه کرده‌اند. لازم به ذکر است عواملی متعددی همچون برند محصول روی قیمت و خرید بذر گلخانه ای اثرگذار است. با کمی دقت و انتخاب بذر مناسب می‌توانید بذری با کیفیت خریداری کنید و از برداشت محصولاتی بازارپسند لذت ببرید. البته بذر خیار گلخانه ای جهت باردهی بالا نیاز به بستر کشت مناسب است. یکی از بهترین بستر کشت برای پرورش خیار گلخانه ای ، بستر لومی شنی است. این نوع بستر از مقادیر فراوانی شن، ماسه سیلت و مقدار کمی خاک رس تشکیل شده است. وجود سیلت در این نوع بستر کشت بذر گلخانه ای به از میزان کیفیت بستر جهت رشد مطلوب خیار محافظت خواهد کرد.

بذر بادمجان گلخانه ای

یکی دیگر از شرایطی که جهت رشد مطلوب خیار گلخانه ای لازم است زهکشی مناسب خواهد بود. اگر بستر کشت از زهکشی مناسبی برخوردار نباشد صدمات جبران ناپذیری به بذر و حتی بوته خیار وارد خواهد شد. در نتیجه زهکشی مناسب روی تولید خیار گلخانه ای با کیفیت بسیار موثر خواهد بود. گلخانه داران با اضافه کردن شن و ماسه به بستر کشت می‌توانند به ایجاد زهکشی مناسب کمک کنند و با فروش محصولات مرغوب سود بالایی نصیبشان شود.

فروش بذر خیار گلخانه ای در مشهد

گلخانه داران شهر مشهد به راحتی می‌توانند بذرهای مورد نیاز خود را با مراجعه به مراکز معتبر فروش بذر تهیه کنند. در مراکز عرضه کننده بذر گلخانه ای، فروش بذر خیار گلخانه ای در مشهد بسیار پر رونق است. در بین انواع بذر خیار ، فروش بذر خیار گلخانه ای ناگین مشهد بسیار طرفدار دارد. یکی از موارد مهمی که در پرورش خیار گلخانه ابی از اهمیت بالایی برخوردار است، ضدعفونی کردن بستر بذر است. فایده این کار این است که از بذر خیار در برابر صدمات و آسیب‌های مختلف محافظت خواهد کرد. جهت انجام این امر بهتر است که عملیات ضدعفونی به عمق 25 تا 30 سانتی متر انجام شود. یکی از مناسب‌ترین روش‌های ضدعفونی کردن بذر استفاده از تابش نور خورشید است. استفاده از این روش برای فصل تابستان کاربرد دارد و نمی‌توان در فصول دیگر از این روش ضدعفونی استفاده کرد. البته این روش یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌های ضدعفونی محسوب می‌شود.

یکی دیگر از روش‌های ضدعفونی بستر بذر خیار گلخانه ای استفاده از ترکیبات سمی نظیر متام سدیم است. در این روش از ضدعفونی ابتدا لازم است مقداری از کود شیمیایی و حیوانی را با بستر خاک ترکیب کرد. در مرحله بعدی باید حدود 100 الی 150 سی سی سم را با حدود 10 لیتر آب مخلوط کرد و به بستر خاک اضافه نمود. پس از اتمام مراحل ضدعفونی باید در نظر داشت که باید پس از هوادهی بستر خاک، بذر خیار گلخانه ای کاشته شود. همچنین بستر کشت باید عاری از هر گونه سموم باشد.

فروش بذر خیار گلخانه ای در تهران

در حال حاضر فروشگاه‌های معتبر فراوانی در تهران جهت ارائه انواع خدمات کشاورزی نظیر فروش بذر، کود و سم وجود دارند. اگر قصد خرید بذر خیار گلخانه ای در تهران را دارید می‌توانید با مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای جهت خرید بذر مورد نظرتان اقدام کنید. البته قبل از خرید باید به این نکته توجه کنید که کاشت بذر در زمان مناسب در تولید محصولات باکیفیت بسیار اثرگذار است. به طور کل جهت کاشت بذر خیار در ایران سه زمان طلایی وجود دارد، اگر بذر خیار را خارج از این محدوده بکارید نباید انتظار بادرهی بالا از بوته خیار را داشته باشید. اولین موقع کاشت بذر خیار، دهه پایانی آبان ماه تا دهه آخر ماه آذر مشخص شده است. در این زمان لازم است ابتدا بذرها را در سینی ویژه نشاء کاشت. بهترین زمان انتقال نشاء به زمین اصلی پایان دی ماه خواهد بود. موقع مناسب برداشت محصول نیز از ماه اسفند تا پایان تیر ماه است.

مرحله دومی که مناسب کشت بذر خیار گلخانه ای است دهه پایانی آذرماه تا دهه ابتدایی بهمن ماه است. پس از کاشت بذر خیار در سینی‌های نشاء می‌توان در نیمه دوم بهمن ماه تا نیمه ابتدایی اسفند نشاءها را به زمین اصلی منتقل کرد. گلخانه داران در پایان اسفند ماه می‌توانند جهت برداشت محصول اقدام کنند. و در آخر مرحله سومی که برای کاشت بذر خیار گلخانه ای توصیه می‌شود از ابتدای تیر ماه تا انتهای ماه است که باید بذرهای خیار گلخانه ای را به سینی نشاء منتقل کرد. همچنین جهت انتقال نشاء به زمین اصلی باید در ماه مرداد اقدام کرد. ابتدای ماه شهریور تا پایان ماه آذر نیز موقع برداشت محصول خواهد بود.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

نارنج اسپادانا بهترین فروشگاه بذر گلخانه ای

محصولات گلخانه ای به دلیل ظاهر زیبا و بازارپسندی که دارند بسیار پرفروش هستند، از این رو از کشت بذر گلخانه ای بسیار استقبال شده است. گلخانه داران با مراجعه به فروشگاه بذر گلخانه ای می‌توانند بذر مورد نظر خود را انتخاب کنند. اگر در انتخاب فروشگاه معتبر از بین انواع مراکز فروش بذر دچار سردرگمی شدید، ما مراجعه به مرکز کشاورزی معتبر نارنج اسپادانا را به شما پیشنهاد می‌دهیم. مزایای مراجعه به این مرکز این است که هم می‌توانید بذر گلخانه ای مرغوب را تهیه کنید و هم اگر در ارتباط با شرایط مناسب کاشت و نگهداری بذر برایتان سوال پیش آمد از مشاوره رایگان این مجموعه بهره‌مند شوید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.