مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا

فروش سم کشاورزی (تهران، کرج، تبریز و اصفهان)

فروش سم کشاورزی تهران، کرج، تبریز و اصفهانبا توجه به افزایشخسارت های ناشی از هجوم آفات و بیماری و همچنین نیاز روز افزون به محصولات باغی و زراعی سالم و مرغوب ، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این جهت بایستی با مشاهده اولین نشانه های علائم بیماری در گیاهان به نمایندگی فروش کود و سم کشاورزی و یا فروشگاه سم فروشی در سطح شهر مراجعه کرده و سمی متناسب با بیماری گیاه خریداری و سمپاشی را شروع کنید. به دلیل نقش مهم سموم کشاورزی در حفاظت گیاهان در برابر آسیب عوامل بیماری زااین مقاله از سایت جوانه بان در نظر دارد که مطالبی پیرامون فروش سموم کشاورزی در تهران، تبریز و اصفهان ارائه دهد.

 

کاربرد سموم در کشاورزی

سموم کشاورزی موادی هستند که به صورت های جامد، مایع و گاز جهت از بین بردن آفات استفاده می شوند. علف های هرز، انواع مختلفی از حشرات، و باکتری ها جزء عواملی بوده که سلامتی گیاه را به خطر می اندازند و چنانچه نسبت به نابودی آنها اقدامی صورت نگیرد گیاه را از بین می برند.مصرف سموم و آفت کش ها علاوه بر نابودی آفات و بیماری ها روی خاک کشاورزی نیز اثرات مثبت می گذارد، اما باید به این نکته توجه کرد که تمام سموم این قابلیت را نداشته و لازم است که یکسری خصوصیات فیزیکی و شیمیایی را دارا باشد. از این رو تنها تعدادی معدودی از سموم قابل استفاده در خاک هستند. در کل از سموم کشاورزی به دو دلیل در خاک استفاده می شود؛ یکی جهت پیشگیری وکنترل آفات و بیماری ها و علف های هرز که خاک با سموم تیمار می شود. و هدف دوم تیمار محصول بوده که در این روش پس از سمپاشی، ریشه سم را جذب کرده و گیاه را در مقابل هجوم آفات و بیماری محافظت می کند.معمولا هر یک از سمومی که توسط فروشگاه کشاورزی ارائه می شوند با هدف مشخص استفاده شده و بر روی آفت و بیماری مشخصی تأثیرگذار است.علاوه بر این چنانچه به پرورش گیاهان آپارتمانی علاقه مند هستید، آموزش سمپاشی گیاهان نیز به مصرف بهینه سم و اثرگذاری بیشتر آن کمک خواهد کرد.

هدف مصرف سموم کشاورزی

بطور کل سموم کشاورزی به سه دسته مهم علف کش ها، قارچ کش ها و حشره کش ها طبقه بندی شده که حدود 90 درصد از کل سموم مصرفی توسط کشاورزان را شامل می شوند. 10 درصد باقی مانده از سموم به ترکیبات جونده کش ها، سموم مخصوص باکتری ها، لاروها و .. اختصاص می یابد. اکثر سموم کشاورزی به منظور حفظ گیاهان و محصولات کشاورزی در برابر آفات و بیماری، تأثیر روی چرخه گیاهان، ممانعت از رشد و نابودی علف های هرز و همچنین کمک به تولید محصولات کشاورزی مرغوب مصرف می شوند.. با این حالبه دلیل تعدد اسامی فروشگاه سموم کشاورزی، انتخاب مرکز معتبر فروش سم کاری دشوار شده است. به همین دلیل شناخت انواع مختلف سم و کاربرد آن ها باید برای کشاورزان و باغداران در اولویت قرار گیرد.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

فروش سم کشاورزی

در حال حاضر یکی از دغدغه های مهم کشاورزان و باغداران ابتلاء گیاهان به آفات و بیماری است که از کیفیت محصول تولیدی به میزان زیادی می کاهد. از این رو نیاز به مصرف سموم بسیار اهمیت پیدا کرده است. به همین دلیل مراکز متعدد فروش سم کشاورزی وجود دارند که ارائه کننده انواع سم برای درمان گیاهان اعم از شیمیایی و ارگانیک هستند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که بایستی از کدام مرکز کشاورزی سم را خریداری کرد؟جهت یافتن پاسخ این سوال پیشنهاد می شود از راه اینترنت اسامی فروشگاه سموم کشاورزی را پیدا کرده و محصول مورد نظر خود را بعد از مقایسه قیمت تهیه کنید. اما بهتر است که سموم را از مراکز معتبر خریداری کنید، چراکه خرید و مصرف سموم کشاورزی که کیفیت پائینی داشته باشند نه تنها به تقویت گیاه و تولید محصول مرغوب کمک نمی کنند بلکه باعث آسیب به محصولات شده و کشاورز ضرر زیادی را متحمل می شود. علاوه براین ممکن است قصد خرید غیر حضوری داشته باشید، در اینصورت بایستی به دنبال فروشگاه اینترنتی کود و سموم کشاورزی باشید. یکی از محاسن خرید آنلاین علاوه بر صرفه جویی در وقت، این است که می توانید قیمت محصولات مختلف را با هم مقایسه کنیدبعلاوه فروشگاه های اینترنتی از تنوع بالای محصولات نیز برخوردار هستند.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

فروش سم کشاورزی در تهران

سم های کشاورزی بر اساس شیوه ورود به آفات به سموم تماسی، گوارشی و تدخینی و همچنین نحوه حرکت در گیاهان به دو گروه سیستمیک و غیر سیستمیک تقسیم بندی می شوند. قارچ کش ها یکی از انواع سموم هستند که با هدف نابودی عفونت های قارچی و بیماری هایی که ناشی از قارچ ها در زمین های تحت کشت کشاورزی بوجود می آیند توسط فروشگاه سم کشاورزی در تهران ارائه می شوند. قارچ کش ها نیز خود به دو گروه غیرارگانیک که از ترکیباتی همچون سولفور، مرکوریک کلراید و دیگر مواد تشکیل شده اند و همچنین گروه ارگانیک که دارای ترکیباتی همچون جیوه در ساختارشان هستند، تقسیم می شوند. قارچ کش اکسی کلرور مسی کی از پرکاربردترین سموم می باشد و می تواند طیف وسیعی از آفات را از بین ببرد.در حال حاضر یکی از بزرگترین مرکز فروش محصول کشاورزی در تهران قرار دارد. اگر در شهر تهران سکونت دارید و تصمیم گرفته اید که جهت تهیه سم به فروشگاه سم کشاورزی در تهران مراجعه کنید افزایش اطلاعات در زمینه نحوه تقسیم بندی سموم در انتخاب سمی مناسب گیاهتانمی تواند بسیار کمک کننده باشد. چنانچه قصد دارید به مراکز فروش سموم کشاورزی تهران مراجعه و قارچ کش تهیه کنید حتما این نکته را به خاطر داشته باشید کهیکی از انواع قارچ کش ها که مصرف آن برای سلامتی حیوانات و آبزیان خطرناک است، قارچ کش تیرام است، و بایستی در مصرف آن احتیاط کنید.

فروش سم کشاورزی در کرج

استان کرج با وجود مساحت کمی که دارد در حدود 7 درصد تولید محصولات باغی و زراعی را به خود اختصاص داده است. با توجه به تولید بالای محصولات کشاورزی، مصرف سموم در این استان با مدیریت صحیح و اصولی سبب شده است که کمتر با مشکل علف هرز مواجه شده و همچنین کیفیت محصول تولیدی بالایی دارند. با این حال ممکن است که نیاز به خرید علف کش جهت کنترل علف های هرز باغتان پیدا کنید، در این شرایط قبل از مراجعه به مغازه کود و سم در کرج ، باید بدانید که این دسته از سموم نیز به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از علف کش های تماسی، انتخابی، غیرانتخابی و قابل مصرف برای برگ و خاک.علف کش ها از دو طریق تماس با علف های هرز و همچنین از راه برگ، ساقه و جذب توسط ریشه گیاهان مزاحم را نابود می کنند.امابهتر است جهت خرید علف کش مناسب با کارشناسان کشاورزی مشورت کنید. علاوه بر علف های هرز، یکی از موجودات موذیکه اثر مخرب بر گیاهان دارد کرم ها هستند. انواع گوناگونی از کرم کش ها توسط شرکت های تولید کننده سم به بازار عرضه می شوند. اگر تشخیص داده اید که ریشه گیاهتان مورد حمله کرم ها قرار گرفته است باید کرم کشی را مصرف کنید که اثر مهاری روی آنزیم استیل کولین استراز دارد. لازم به ذکر است کشاورزان از روش بخاردهی خاک جهت نابودی کرم ها نیز استفاده می کنند. در این شیوه از طریق افزایش دمای خاک و یکسری عملیات های حرارتی خاک را ضد عفونی کرده و به همراه آن کرم ها نیز نابود می شوند.

فروش سم کشاورزی در تبریز

یکی از مشکلات رایج زمین های کشاورزی حضور جوندگان مزاحم است. البته شرکت های تولید کننده سم با ارائه محصولات به نام جونده کش ها راه را برای از بین بردن این موجودات آسان کرده اند. مکانیسم این دسته از سموم اینگونه است که چرخه عنصر پتاسیم در داخل بدن موجودات جونده را مختل کرده و سبب مرگ آن می شوند. همچنین برخی از این سموم نیز باعث خفگیاین حیوانات شده و آنها را نابود می کنند. با وجود اینکه مصرف سموم کشاورزی برای محیط زیست خطرناک است،با این حال به دلیل شیوع بیماری های مختلف در گیاهان، کشاورزان ناچار هستند برای محافظت از گیاهان خود از این ترکیبات استفاده کنند. با توجه به نیاز روز افزون باغداران به مصرف سم،نمایندگی های فروش سم کشاورزی تبریز آماده ارائه خدمات حضوری و آنلاین هستند.

فروش کود در نارنج اسپادانا

فروش سم کشاورزی در اصفهان

اکثر کشاورزان از آلودگی گیاهان خود به حشرات مخرب گله مند هستند. کارشناسان باغی و زراعی پس از تشخیص نوع حشره جهت از بین بردن آنها خرید حشره کش را پیشنهاد می دهندکه انواع مختلف آن توسط فروشگاه کود و سم در اصفهان عرضه می شود. این دسته از سموم از چند طریق حشرات را نابود می کنند. یکی از این راه ها تأثیر بر دستگاه گوارش بخصوص معده حشرات است، بدین گونه که حشره از طریق بلع سم و ورود آن به بدنش از بین خواهد رفت، این نوع حشره کش ها به نوع بلعیدنی نیز معروف هستند.حشره کش های استنشاقی نوع دیگری از سموم هستند که مکانیسم عمل آنها از راه بوبایی است و از طریق استنشاق بوی حشره کش، حشره می میرد. روش بعدی این است که حشره کش ها از طریق پوست حشرات جذب شده و با ورود به بدنش آن را نابود می کند. در صورت آلودگی گیاهان خود به حشرات مخرب می توانید بهمراکز فروش سم کشاورزی اصفهان که در اکثر نقاط استان وجود دارند مراجعه و حشره کش مناسب را خریداری کنید.

تأثیر سموم کشاورزی بر محیط زیست

واضح است که مصرف سموم کشاورزی برای مزارع و زمین های تحت کشت فواید زیادی دارد و بهره مندی از محصولات ایده آل را برای کشاورزان میسر می کند. اما این ترکیبات شیمیایی در کنار نابودی آفات برای محیط زیست مضر بوده و با گذشت زمان می توانند باعث از بین رفتن منابع طبیعی شوند. نتایج تحقیقات نشان می دهد که ترکیب سموم کشاورزی قابلیت تغییر داشته و به شکل های مختلف عاملی مخرب برای محیط زیست هستند. برخی از سموم بوجود اینکه میزان سمیت کمی دارند اما با افزایش مصرف این ترکیبات آسیب های جدی به آب و خاک می رسانند و سبب کاهش تنوع زیستی خواهد شد. علاوه بر اهمیت اثر سموم بر محیط زیست، موضوع سلامتی انسان نیز بسیار مهم بوده و استفاده از اکثر این ترکیبات تأثیرات جدی بر سلامت انسان خواهند گذاشت.

اثر سموم کشاورزی بر سلامتی انسان

با توجه به افزایش نرخ جمعیت میزان نیاز انسان ها به مواد غذایی نیز روز به روز بیشتر می شود. از این رو کشاورزان جهت عرضه محصولات با کیفیت و بازارپسند و برای حفظ گیاهان از هجوم آفات و بیماری ها مجبور به مصرف سموم کشاورزی هستند. این عمل مشکلات فراوانی در زمینه سلامتی انسان و هچنین آلوده سازی محیط زیست بوجود آورده است. کشاورزان بایستی این نکته را به ذهن بسپارند که استفاده مداوم از سموم علاوه بر اینکه باعث ایجاد مقاومت در آفات می شود، به مرور زمان باعث آلودگی وسیع منابع طبیعی و مواد غذایی مصرفی دام ها شده که در نهایت به مصرف کننده منتقل خواهد شد.در این شرایط یکسری از دشمنان طبیعی آفت نیز از بین خواهند رفت. به همین دلیل بایستی در مصرف سموم کشاورزی حدتعادل را رعایت کردچراکه مصرف مازاد سموم سبب باقی ماندن آن در محصولات شده که منجر به بروز بیماری هایی نظیر سرطان در انسان خواهد شد.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

فروش سم کشاورزی با بهترین قیمت

کشاورزان و باغداران در صورت مشاهده علائم بیماری، جهت برخورداری از گیاهانی سالم و شاداب و نیز برداشت محصولاتی خوب از نظر کمی و کیفی ناچار به استفاده از سموم کشاورزی هستند. اما افزایش قیمت این ترکیبات شیمیایی سبب بالارفتن هزینه های کشاورزی شده است. البته به غیر از سموم شیمیایی، نوعی سموم ارگانیک نیز تولید شده اند که از کیفیت بیشتری برخوردار بوده و همچنین روی انواع مختلفی از گیاهاناثر ماندگاری بالاتری خواهد داشت. از این جهت مراکز فروش سم کشاورزی مختلفی وجود دارند که انواع سموم ایرانی و خارجی را به نازل ترین قیمت به فروش می رسانند. شناخت نوع آفات و بیماری به باغداران و کشاورزان کمک می کند که سمی مناسب بیماری تهیه کرده و با مصرف مقدار سم با توجه به گسترش بیماری در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهد شد. اگر در تشخیص نوع بیماری گیاهان خود و همچنین خرید سم متناسب دچار سردرگمی شده اید بهترین گزینه استفاده از مشاوره کارشناسان با تجربه کشاورزی می باشد. فروشگاه کود و سم نارنج اسپادانا با مشاوره های تخصصی در زمینه کشاورزی و باغداری، بهترین برندهای کودها و سموم  داخلی و خارجی را به کشاورزان عزیز ارائه می دهد. برای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.