کود آلگا ماچو

قیمت کود جلبک دریایی مایع و پودری

برای هر کشاورز و باغداری، هزینه ای که برای تهیه کودهای مختلف شیمیایی و ارگانیک و آفت کش ها و سموم می پردازد بسیار مهم است. به همین دلیل بررسی دقیق قیمت کود جلبک دریایی و عوامل تاثیر گذار مانند تولید داخل یا کشورهای خارجی بودن آن، برندهای مختلف و خرید عمده کود بسیار مهم است. در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان قصد داریم 3 عامل تاثیر گذار در قیمت انواع کودهای جلبک دریایی پودری و مایع را بررسی کنیم:

 

کود جلبک دریایی چیست و مزایای آن برای گیاهان کدام است؟

امروزه تنوع کودها و محصولاتی که مواد و عناصر مورد نیاز برای رشد و پرورش گیاهان و درختان را داشته باشند بسیار زیاد است. در این میان برخی از کشاورزان و باغداران ترجیح می دهند از کودهای شیمیایی برای این منظور استفاده کنند. برخی دیگر نیز طرفدار استفاده از کودهای ارگانیک و غیر شیمیایی هستند. یکی از مهمترین و بهترین کودهای ارگانیک، کودهای جلبک دریایی است. این کودها از انواع جلبک های که در اعماق مختلف دریاها و اقیانوس ها تشکیل می شوند درست می شوند. نسبت به عمقی که در آن ها جلبک تشکیل می شود، رنگ آن ها نیز متفاوت است. معمولا نیز به رنگ های قهوه ای، سبز و قرمز پیدا می شوند.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

این کودها برای کسانی که نمی خواهند اصلا یا به مقدار زیاد از کودهای شیمیایی استفاده کنند بسیار مناسب است. چرا که علاوه بر اینکه عناصر، ویتامین ها و آنزیم های مختلف مورد نیاز برای رشد و پرورش گیاهان و درختان را دارند، به محیط زیست نیز آسیب نزده و باعث خراب شدن بافت خاک نمی شوند. این کودها به دو شکل پودری و مایع به فروش می رسند. استفاده از کودهای مایع که به صورت محلول پاشی مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر از کودهای پودری توصیه می شود. چرا که بهتر و بیشتر به ریشه رسیده و جذب گیاه می شوند. قیمتی هم که برای خرید انواع مختلف کودهای جلبک دریایی می پردازیم نیز به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه و پس از بررسی مزایای این کودها به آن ها اشاره می کنیم.

مزایای کود جلبک دریایی برای گیاهان و درختان

پس از معرفی اجمالی این کودها، لازم است در مورد مزایا و ارزش های غذایی آن ها صحبت کنیم. با دانستن آن ها حتی اگر قیمت کودهای جلبک دریایی زیاد هم باشد، هر کشاورز و باغداری برای تهیه آن ها ترغیب می شود. چرا که می داند نتیجه استفاده از آن ها، سلامت گیاهان و درختان، باروری بیشتر آن ها و در نهایت سود بیشتر است. در ادامه با مهمترین مزایای آن ها آشنا می شویم:

  • کودهای جلبک دریایی مقادیر قابل توجهی از عناصر ماکرو ( فسفر، پتاسیم و نیتروژن ) دارند. همین باعث کم شدن میزان استفاده از کودهای شیمیایی مانند کودهای کامل سه بیست، کودها پتاس بالا و کودهای فسفر بالا می شود.
  • این کودها حاوی عناصر ریز مغذی مانند آهن، مس، منیزیم، روی، کلسیم و سلنیوم هستند.
  • علاوه بر این جلبک دریایی هورمون های مهم برای رشد ریشه و تحریک گیاه برای جوانه زنی بیشتر را در خود دارند و ویتامین ها و آنزیم های مفید دیگری را نیز به گیاه می رسانند.
  • استفاده از کودهای جلبک دریایی به عنوان یک کود ارگانیک باعث کم شدن آسیب به بافت خاک، حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آب می شود.
  • گیاهان و درختانی که کود جلبک دریایی دریافت می کنند، بیشتر و زودتر جوانه می زنند و در برابر بروز بیماری های مختلف، آفات گیاهی، سرما و یخ زدگی و بی آبی و پر آبی مقاوم تر هستند.
  • این کودها باعث جذب رطوبت و پروتوئین بیشتر در گیاهان و درختان می شوند.
  • سلامت و ماندگاری بیشتر گیاهان و میوه ها در زمان انبارداری یکی دیگر از مزایای استفاده از کودهای جلبک دریایی است.
  • این کودها باعث تهویه بهتر بافت خاک می شوند. به همین دلیل علاوه بر سالم ماندن خاک، از دفعات آبیاری نیز کاسته می شود و گیاه زودتر سیراب می شود.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

3 عامل تاثیرگذار در قیمت کود جلبک دریایی

همه ما می دانیم که امروزه کسب اطلاع از قیمت کالاها و محصولات مختلف بسیار ساده شده است. به طور مثال می توانیم با تایپ چند کلمه و یک سرچ ساده، قیمت خرید کود یا عصاره جلبک دریایی پودری را در دیجی کالا به دست بیاوریم و آن را با محصولات دیگر یا با قیمت فروشگاه های دیگر مقایسه کنیم. اما آنچه مهم تر از آن به نظر می رسد این است که بدانیم چه چیزها و عواملی روی این قیمت گذاری تاثیر می گذارند. این آگاهی باعث انتخاب بهتر ما نیز می شود. به همین دلیل نیز ما در ادامه سعی کرده 3 مورد از مهمترین این عوامل را بازگو کرده و به شرح کامل آن ها بپردازیم:

قصد خرید عمده دارید یا جزئی؟

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت کودهای جلبک دریایی، این است که شما تصمیم دارید به مقدار زیاد از این کودها استفاده کنید یا گلدان های آپارتمانی خود را با آن ها تقویت کنید. اگر برای مزرعه یا زمین کشاورزی خود نیاز به این محصولات دارید بهتر است آن ها را به صورت عمده خرید کنید. چرا که قیمت خرید عمده پایین تر از خرید جزئی آن هاست. علاوه بر این بسیاری از برندها، قیمت محصولات خود را در اندازه های بیشتر، کمتر در نظر می گیرند که این خود یکی از مزایای خرید کودها در اندازه های بیشتر است.

قیمت کود جلبک دریایی 1

کود جلبک دریایی شما خارجی است یا ایرانی؟

دومین عاملی که روی قیمت این محصولات تاثیرگذار است، خارجی بودن یا ایرانی بودن آن هاست. مانند تمامی کالاها یا محصولات دیگر، قیمت کودهای خارجی، بالاتر از کودهای ایرانی و تولید شده در داخل کشور است. به طور مثال می توانید قیمت کود جلبک دریایی گرومور آمریکایی یا آکادین کانادایی را بای یکی از برندهای ایرانی مقایسه کنید. یکی از دلایل آن نیز بالا رفتن نرخ ارز و هزینه های گمرکی کالا در کشور ما است. بنابراین اگر نمی خواهید زیاد برای خرید کود جلبک دریایی هزینه کنید، بهتر است یکی از بهترین کودهای ایرانی را انتخاب و آن را جایگزین کودهای خارجی کنید.

 

برندی که در نظر گرفته اید چیست؟

تغییر قیمت کودهای جلبک دریایی، تنها به خارجی بودن یا ایرانی بودن آن ها بستگی ندارد. بلکه اینکه در بین مارک ها و برندهای ایرانی کدامیک را برای خرید این محصولات انتخاب می کنید نیز بسیار مهم است. چرا که برخی از برندها، به دلیل کیفیت ساخت، مشهور بودن کالای یا مجهز بودن کارخانه و دستگاه ها یا سیاست های داخلیشان، قیمت بالاتری برای کودهای خود در نظر گرفته اند. بنابراین بهتر است پیش از خرید و انتخاب آن ها، در مورد کیفیت و قیمت برندها نیز به درستی تحقیق کنید تا بتوانید بهترین و به صرفه ترین آن ها را برای زمین و گیاهان خود انتخاب کنید.

کود آگا ماچو

معرفی کود مایع جلبک دریایی آلگا ماچو

کود مایع جلبک دریایی نونامیک آلگا ماچو (شرکت روایس) یک محرک رشد بسیار قوی است که از عصاره جلبک دریایی اسکوفیلوم نودسوم مناطق سردسیر استخراج شده و حاوی مقادیر متنابهی از عناصر پرمصرف نیتروژن، فسفر، پتاسیم و عناصر کم مصرف و اسید جیبرلیک و اسیدهای آمینه است. همچنین حاوی مقادیر زیادی از محرک های رشد گیاهان مانند ویتامین ها، آنزیم ها و هورمون های طبیعی گیاهی اکسین سیتوکنین و جبرلین است که در نتیجه تحرک رشد رویشی و زایشی گیاهان و همچنین تولید گل و میوه و رفع عوارض حاصل از تنش های محیطی مانند سامازدگی شوری خشکی یخ زدگی و غیره مؤثر است. استفاده از این کود سبب افزایش راندمان گیاه در جذب و انتقال عناصر غذایی و در نهایت تولید بیشتر و با کیفیت تر محصول خواهد شد.

آیا خرید اینترنتی کود جلبک دریایی در قیمت آن تاثیر دارد؟

آنچه باید در مرحله آخر برای بررسی قیمت کود جلبک دریایی در نظر بگیریم این است که آیا انتخاب روش خرید ما در هزینه ای که باید برای این کودها بپردازیم تاثیر دارد یا نه؟ همه ما می دانیم که امروزه خریدهای آنلاین و اینترنتی بسیار رواج پیدا کرده اند. شرایط مراقبتی و بهداشتی در حال حاضر، باعث رشد این روش خرید شده است. اما برای برخی از افراد همچنان مهم است که بدانند زمانی که خرید اینترنتی را انتخاب می کنند، آیا هزینه بیشتری بابت آن کالا می پردازند یا نه. آنچه باید در نظر بگیریم این است که قیمت یک کالا در مغازه ها و فروشگاه های اینترنتی چندان تفاوتی با هم ندارد. مگر زمانی که یکی از این دو روی کالای خود تخفیف در نظر گرفته باشند.

اما هنگامی که برای خرید کود جلبک دریایی، روش اینترنتی را انتخاب می کنیم، هزینه ارسال کالا نیز به آن اضافه می شود. در این صورت انتخاب شما به عنوان خریدار مهم است که می خواهید این هزینه را بپردازید، یا خودتان زمانی برای مراجعه به فروشگاه صرف کرده و هزینه رفت و آمد را نیز بپردازید و خریدتان را به صورت حضوری انجام دهید. البته گاهی نیز افراد مجبور به این کار می شوند. چرا که نوع خاصی از این محصول در فروشگاهی در شهر دیگر است و خرید اینترنتی بهترین گزینه برای تهیه کردن آن است.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

معرفی مرکز فروش کود جلبک دریایی با بهترین قیمت

طبق آنچه گفته شد، به طور قطع پیدا کردن فروشگاهی که قیمتی مناسب برای کودهای جلبک دریایی در نظر گرفته باشد و علاوه بر آن محصولی با کیفیت نیز عرضه کند بسیار مهم است. بنابراین اکنون زمان آن رسیده که یکی از بهترین مراکز فروش این محصولات را به شما معرفی کنیم. فروشگاه گل و گیاه جوانه بان، عرضه کننده انواع خاک، کود و آفت کش برای انواع گیاهان و درختان است. خدمات این مرکز به صورت آنلاین است و می توانند محصولات خود را به سراسر ایران ارسال کنند. همچنین هنگام خرید می توانید با مشاورین داروخانه کشاورزی نارنج اسپادنا در رابطه با طریقه مصرف کودها و آفت کش ها مشورت کنید. همچنین می توانید برای خرید و مشاوره انواع کود، سم و قارچ کش می توانید با شماره های که در قسمت زیر نماش داده شده است در زمان های مشخص تماس بگیرید. البه فقط در روزهای کاری تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.