خرید بذر گلخانه ای

قیمت و خرید بذر گلخانه‌ای خیار،گوجه، فلفل دلمه و ریحان

همایش گلخانه ای

برای اطلاعات بیشتر در مورد این همایش رایگان  اینجا کلیک کنید

قیمت و خرید بذر گلخانه‌ای مرغوببر تولید محصولات بازارپسند بسیار اثرگذار است.یکی از مهم ترین فاکتورها در کشت گلخانه‌ای انتخاب بذر با کیفیت است.در واقع میزان کیفیت بذر با افزایش عملکرد گیاهان ارتباط مستقیم دارد. در نتیجه برای اینکه گیاهان گلخانه‌ای بهترین عملکرد را داشته باشند باید در خرید بذر گلخانه‌ای بسیار دقت کرد. هموارهگلخانه داران به دنبال خرید بذر مرغوب با قیمت مناسب هستند. از این رو با توجه به نقش حیاتی کیفیت بذر در تولید محصولات گلخانه‌ای و همچنین تنوع قیمت بذرهای موجود در بازار، سایت جوانه بان مقاله پیش رو با هدف بررسی قیمت و خرید بذر گلخانه‌ای گوجه، خیار، فلفل و ریحان گردآوری کرده است.

بذر خیار گلخانه‌ای

خیار یکی از محصولاتی است که به صورت گلخانه‌ای کشت می‌شود. استفاده از بذر خیار گلخانه‌ای سبب شده که کشت خیار در فصول مختلف امکان پذیر باشد. البته علاوه بر بذر مصرف انواع کودهای گلخانه‌ای روی تولید محصول مرغوب موثر خواهد بود.خیار گلخانه‌ای یک سری ویژگی‌هایی نسبت به خیار پرورش یافته در فضای باز دارد. سرعت بالای رشد، مقاومت بالا در برابر انواع آفات و بیماری ها و باردهی مطلوب از جمله خصوصیات خیار گلخانه‌ای است. بنابراینخرید بذر گلخانه‌ایکه منجر به باردهی بالا می‌شوند، سود زیادی را نصیب گلخانه دار خواهد کرد. از این رو انتخاب بذر خیار نیاز به دقت زیادی دارد تا بهترین بذر با توجه به شرایط تهیه شود. لازم به ذکر است که بذر خیار گلخانه‌ای جهت کشت به یک بستر مناسب احتیاج دارد، اگر این بستر مهیا نشود نباید انتظار باردهی بالا از خیار گلخانه‌ای داشته باشید. به طور معمول بذرهای گلخانه‌ای در مقایسه با بذوری که در محیط باز استفاده می‌شوند مزایای فراوانی دارند.البته انواع مختلفی از بذر خیار در بازار موجود است که هرکدام ویژگی خاصی دارند. قیمت بذر گلخانه‌ای خیار با توجه به برند، مقدار و کیفیت آن متفاوت خواهد بود. به طور مثال بذرهایی که در مدت زمان کوتاه شروع به باردهی می‌کنند و برای زمان بیشتری قابل برداشت هستند، کیفیت بالایی داشته و در مقایسه با بذور بی کیفیت قیمت بالاتری خواهند داشت. به علاوه آن دسته از بذوری که محصولاتی با ظاهر بازارپسند و خوشرنگ تولید می‌کنند نیز گران تر هستند.در ادامه مطلب به بررسی چند نوع بذر خیار گلخانه‌ای می‌پردازیم.

قیمت بذر خیار گلخانه‌ای ناگین

بذر خیار گلخانه‌ای ناگینمحصول کشور هلند بوده وتوسط شرکت انزا زادن تولید می‌شود. یکی از ارقام معروف خیار گلخانه‌ای، خیار میانگل ناگین است. این رقم خیار در مناطق مختلف قابل کشت بوده و در بازار به نام خیار 792 نیز شناخته می‌شود. بهترین زمان کشت این رقم خیار گلخانه‌ای فصل پاییز و بهار است. از این رو جهت بهره‌مندی از محصول بیشتر در طی زمان کوتاه‌تر بایستی رقمی که میزان گل بیشتری می‌دهد را کشت کرد. از جمله خصوصیات بذر ناگین می‌توان به تحمل بالا در برابر تنش‌های محیطی، مقاوت در برابر انواع بیماری‌ها‌ نظیر سفیدک پودری، ویروس موزائیک خیار، ویروس زردی آوندی اشاره کرد. البته قیمت بذر خیار گلخانه‌ای ناگین با توجه به نوسانات قیمت ارز متغیر خواهد بود. مراکز فروش بذر گلخانه‌ای این محصول را در بسته‌های 500 عددی به فروش می‌رسانند.

بذر گوجه فرنگی

قیمت بذر خیار گلخانه‌ای نیکرسون

نوع دیگر از بذر خیار گلخانه‌ای نیکرسون یا بذر 485 است. این نوع بذر با دارای بودن 90 درصد قوه نامیه محصول شرکت هلند بوده و مناسب کشت در مناطق سردسیر است. زمان مناسب استفاده از این بذر فصل پاییز و زمستان تعیین شده است اما به شرط کنترل دما در طول سال نیز قابل کشت خواهد بود. در این شرایط بهتر است از نوع پرگل استفاده شود. بذر خیار نیکرسون علاوه بر کشت گلخانه‌ای در کشت هیدروپونیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این نوع بذر گلخانه‌ای را می‌توان به صورت نشاء و کاشت بذر در زمین اصلی نیز استفاده کرد. همچنیناین نوع بذر خیار از نوع تک گل بوده و بین هر گره بوته گیاه یک تا دو گل رشد می‌کند. میوه حاصل از بذر خیار هیبریدی نیکرسون به سرما مقاومت بالایی داشته و بوته خیار به طور مداوم محصول خواهد داد.همچنین بوته خیار حاصل از کشت این نوع بذر گلخانه‌ای بسیار قوی بوده و کمتر به بیماری‌های ویروسی مبتلا می‌شود. میوه تولید شده حاصل این نوع بذر از لحاظ شکل ظاهری شیارهایی با رنگ سبز پررنگ داشته و می‌توان مدت زمان طولانی‌تری از آن نگهداری کرد. در نتیجهگزینه مناسبی برای صادرات خواهد بود.همچنین کارشناسان کشاورزی برای افرادی که به تازگی کار کشت گلخانه‌ای خیار را شروع کرده‌اند خرید بذر خیار نیکرسون را پیشنهاد می‌دهند.

قیمت بذر خیار گلخانه‌ای سبا

اولین بذر گلخانه‌ای هیبریدی ایرانی، بذر خیار گلخانه‌ای سبا است. این نوع بذر در مقایسه با بذرهای خارجی کیفیت بالاتری دارد. قیمت مناسب این محصول سبب شده است تا گلخانه داران از خرید این نوع بذر استقبال کنند. از این رو بخش اعظمی از کشور تحت کشت این نوع بذر قرار گرفته است. بذر گلخانه‌ای سبا به دلیل ریشه مستحکم و قوی که دارد در خاک‌های سنگین همچون خاک رسی نیز رشد کرده و مواد مغذی مورد نیاز گیاه را در اختیار گیاه  قرار می‌دهد. این نوع بذر خیار جزو بذرهای میان گل بوده و بوته حاصل از آن قابلیت خود تنظیمی دارد، همچنین قادر است شرایط کم نوری را از طریق تنظیم تعداد گل رشد یافته در هر شاخه تحمل کند. روی بوته خیار این بذر تعداد کمی شاخه جانبی رشد می‌کند. خیار حاصل از کشت این نوع بذر از نظر ظاهری بسیار بازارپسند است، از این جهت فروش آن سبب افزایش سرمایه گلخانه داران خواهد شد. از دیگر خصوصیات این نوع بذر می ‌توان به به مقاوت بالا در برابر انواع بیماری‌های ویروسی، بیماری نظیر سفیدک داخلی و بوته میری اشاره کرد. بذر خیار گلخانه‌ای سبا مدت زمان ماندگاری بالایی دارد، به همین خاطر جهت انتقال به گلخانه‌ها در مناطق مختلف کشور مناسب است. اگر بستر کشت گلخانه شما شوری بالایی داشته باشد، خرید این بذر گزینه مناسبی است، چرا که در مقایسه با سایر بذور می‌تواند شوری خاک و آب را تحمل کند.

بذر فلفل دلمه ای

قیمت بذر خیار گلخانه‌ای رویال

بذر خیار گلخانه‌ای رویال ازنوع هیبریدی تراریخته بوده و تولید شده کشور فرانسه است. این بذر یکی از معروف ترین بذرهای خیار گلدانی محسوب می‌شود. بوته خیار حاصل از کاشت این بذر دارای ساقه‌های کرک دار و خشبی است. از خصوصیات این بذر می‌توان به تولید محصولاتی با ظاهر یکنواخت، خوش طعم و مرغوب، مقاومت بالا در برابر انواع آفات و بیماری‌ها، زودرسی در میوه و باردهی بالا اشاره کرد. در زمان کاشت این بذر باید به نوع خاک توجه کنید، به دلیل اینکه به بستر کشت با خاک کوکوپیت نیاز دارد. این بذر بیشتر مناسب مناطق گرمسیری است. زمان مناسب کاشت این بذر فروردین ماه تا خرداد است. پس از کاشت بذر در عمق 2 الی 10 سانتی متر، بسته به شرایط محیطی حدود 5 تا 8 روز طول می‌کشد نا جوانه بزند. این نوع بذر سرعت رشد متوسطی دارد. بذر خیار رویال آفتاب دوست بوده و حدود 60 تا 70 روز طول می‌کشد تا میوه دهد.

بذر گلخانه‌ای گوجه

یکی از پرمصرف ترین بذرهای گلخانه‌ای، بذر گلخانه‌ای گوجه است. به دلیل اینکهاین گوجه فرنگی قادر نیست رطوبت و سرما را تحمل کند، کاشت گوجه در محیط باز ریسک بالایی خواهد داشت،همچنین مشکل بارندگی که باعث ایجاد لکه روی گوجه فرنگی می‌شود و فساد محصول را به دنبال داشته و خسارات زیادی به کشاورزانوارد می‌کند ،از این رو استقبال گلخانه داران ازکشت گوجه فرنگی در گلخانه افزایش یافته است. بذر گوجه فرنگی گلخانه‌ای نسبت به بذر گوجه معمولی تفاوت‌های زیادی دارد. بذر گلخانه‌ای مقاومت بالایی در برابر انواع آفات و بیماری‌ها دارد، در نتیجه در کشت گوجه به صورت گلخانه‌ای می‌توان در محیطی با مساحت کم تعداد بیشتری گوجه با کیفیت و بازارپسند برداشت کرد. با توجه به این که کشت گوجه درگلخانه‌ در مقایسه با کشت در محیط باز فواید بیشتری دارد باعث شده است که کشاورزان به کشت گوجه فرنگی گلخانه‌ای روی بیاورند.

بذر ریحان

خرید بذر گوجه گلخانه‌ای

تنوع بذر گلخانه‌ای گوجه بسیار زیاد بوده و گلخانه دار بایستی باید متناسب با شرایط گلخانه و انتظاری که از کشت گوجه فرنگی دارد، نسبت به خرید بذر گلخانه‌ای گوجه اقدام کند. مقاومت در برابر بیماری‌ها، باردرهی بالا، تولید محصولات خوش رنگ و باکیفیت و… از جمله خصوصیاتی هستند که بذرهای گلخانه‌ای گوجه فرنگی را از هم متمایز کرده و سبب تفاوت قیمت بین برندهای مختلف بذر گلخانه‌ای می‌شود. وزن محصول تولیدی نیز از دیگر مواردی است که روی قیمت بذر گوجه فرنگی گلخانه‌ای موثر خواهد بود.

قیمت بذر گلخانه‌ای 4129

یکی از ارقام جدید بذر گوجه فرنگی گلخانه‌ای 4129 بوده که تولید شده شرکت سمینیس است. گوجه فرنگی حاصل از کاشت این بذر از نظر اندازه بسیار درشت است از این رو به این گوجه‌ها به اصطلاح تیپ بیف گفته می‌شود. در حال حاضر این نوع گوجه بیشتر برای صادرات کشت می‌شوند، چراکه در بازارهای خارجی بسیار پرفروش هستند. اما گوجه‌هایی با اندازه متوسط در بازار داخلی طرفدار بیشتری دارد. بذر 4129 خصوصیات مخصوص به خود را دارد. این بذر از نوع هیبریدی بوده و محصول تولیدی حاصل از آن از نظر زمان رسیدن در دسته میان رس قرار می‌گیرد. همچنین تولید گوجه‌هایی گوشتی با شکل ظاهری مطلوب و بازارپسند از دیگر فواید خرید بذر 4129 است. از این رو جهت صادرات بسیار مناسب خواهد بود. با کاشت این نوع بذر گوجه فرنگی ازبوته مقاوم و پربرگ بهره مند خواهید شد. مقاومت بالای این نوع بذر در برابر بیماری‌های ورتیسیلیوم، فوزاریوم و بیماری ویروسی که سبب زرد شدن و پیچ خوردن بوته گوجه فرنگی می‌شود از دیگر فواید خرید این بذر است.

بذر فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای

فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای به دو صورت فلفل سبز و رنگی قابل برداشت است. این گیاه بسیار حساس بوده از این جهت کشت در بستر گلخانه بهترین روش پروش فلفل دلمه محسوب می‌شود. فلفل دلمه در گلخانه به صورت نشاء کشت می‌شود. در ارتباط با بذر فلفل دلمه گلخانه‌ای باید گفت که تنوع بذر بالایی دارد.یکی از تفاوت‌هایی که بذر گلخانه‌ای فلفل دلمه با سایر بذرها دارد، دارا بودن تاریخ انقضا است. به عملیاتی که روی بذر انجام می‌گیرد تا دارای تاریخ انقضا باشد به اصطلاح پرایم کردن می‌گویند. این نوع بذرها از نظر جوانه زنی قدرت بالایی داشته و 100 درصد جوانه خواهند زد. نکته‌ای که در زمان استفاده از این نوع بذر فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای باید به آن توجه کرد کاشت بذر در بازه زمانی مشخص شده است. البته فقط چند نوع بذر با این ویژگی وجود دارد و اکثر گلخانه داران از بذر هیبریدی استفاده می‌کنند.از ویژگی‌های بذر فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای می توان به تک گل بودن اشاره کرد. در این حالت روی بوته فلفل دلمه در هر بند فقط یک میوه رشد خواهد کرد. به هر میزان که فاصله بین بندها کمتر باشد، تعداد میوه تولیدی بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است که کیفیت بذر روی قیمت بذر فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای اثرگذار خواهد بود.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

 

بذر ریحان گلخانه‌ای

ریحان گلخانه‌ای از انواع دیگر گیاهانی است که کشت آن در گلخانه بسیار پرطرفدار است. گلخانه داران با کشت ریحان گلخانه‌‌ای سود بالایی نصیبشان خواهد شد. از این رو در زمان خرید بذر ریحان گلخانه‌ای باید به کیفیت بذر توجه کرد. بذر ریحان به صورت کشت مستقیم بذر یا نشاء در بستر خاک گلخانه کاشته می‌شود. تنوع بذر ریحان گلخانه‌ای بسیار بالا بوده وانواع مختلفی از این بذر در بازار موجود است.بذر ریحان ابلق، اوپال، سبز ایتالیایی، دارچینی، ریحان زینتی و… تنها بخشی از انواع بذر ریحان گلخانه‌ای هستند. البته گلخانه داران می‌توانند با مراجعه به مراکز فروش بذر، محصول مورد نظر خود را خریداری کند.

خرید بذر گلخانه‌ای با کیفیت از نارنج اسپادانا

امروزه کشت گیاهان گلخانه‌ای با استقبال بالایی رو به رو شده است. از این رو گلخانه داران خرید بذر گلخانه‌ای با کیفیت و مرغوب را در اولویت قرار داده اند. محصولات گلخانه‌ای به دلیل شکل ظاهری مناسب و طعم خوب بسیار بازار پسند هستند. به علاوه با کشت انواع محصولات در گلخانه، محصولات در هر فصلی از سال در دسترس خواهند بود. با توجه به این که تنوع بذور گلخانه‌ای بسیار بالا بوده و هر نوع بذری ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد، انتخاب بذر مناسب و مرغوب به یکی از دغدغه‌های گلخانه داران تبدیل شده است.اگر قصد خرید بذر برای گلخانه خود را دارید و در زمینه خرید بذر مناسب و باکیفیت به راهنمایی نیاز دارید، توصیه ما بهره‌مندی از مشاوره رایگان کارشناسان نارنج اسپادانا است.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.