سم علف کش رانداپ

قیمت و خرید سم علف کش پارکوات و رانداپ

قیمت و خرید سم علف کش برای باغداران و زراعت کاران جهت کنترل علف های هرز بسیار حائز اهمیت می باشد. فاکتورهایی نظیر حجم ، نوع کاربرد سم و همچنین برند محصول روی قیمت سم علف کش اثر می گذارند. هر کدام از سموم خصوصیت منحصر به فرد خود را داشته و روی گروه خاصی از علف های هرز موثر می باشد. از آنجائیکه هر ساله باغداران با مصرف بموقع سم علف کش باعث از بین بردن علف های هرز شده و شرایط را جهت تولید محصولات مرغوب فراهم می کند، خرید سم علف کش با قیمت مناسب در کاهش هزینه ها بسیار موثر می باشد. از این رو سایت جوانه بان در ارتباط با خرید و قیمت سم علف کش پارکوات، رانداپ (گلایفوزیت)  و همچنین قیمت سم علف کش برای پیاز، برنج و نخود مقاله ای تهیه کرده است.

قیمت و خرید سم علف کش

علف کش ها جزء گروهی از سموم کشاورزی محسوب شده که جهت کنترل علف های هرز باغی و زراعی مصرف می شوند. این ترکیبات شیمیایی مکانیسم عمل متفاوتی داشته و هر کدام از طرق مختلف سبب نابودی انواع علف های هرز خواهند شد. در بین سموم گوناگون کارشناس گیاه پزشک جهت نابودی علف های هرز چمن خرید علف کش رانداپ توصیه می کند. همچنین جهت کنترل علف های هرز باغات میوه خرید سم علف کش پاراکورات بهترین گزینه است. علاوه براین یکی از فاکتورهای اصلی در زمان تهیه علف کش بحث قیمت است. قیمت سم علف کش برای باغداران و زراعت کاران بسیار مهم بوده و عواملی همچون حجم و مارک محصول قیمت علف کش را تعیین می کنند. در بین مارک های سم علف کش موجود در بازار، مهان جزء برندهایی است که مورد استقبال قرار گرفته است. چنانچه به کشت نخود مشغول هستید و مشکل علف هرز دارید حتما قیمت سم علف کش نخود برایتان مهم خواهد بود. از این رو جهت خرید سم علف کش نخود با بررسی قیمت سم علف کش مهان با سایر برندها می توانند محصولی با قیمت مناسب تهیه کنند. همچنین جهت خرید اینترنتی سم با جست و جوی قیمت علف کش لیستی از سموم مانند قیمت علف کش گلایفوزیت پیدا خواهد شد که می توانید در کمترین زمان بطور غیر حضوری و مطمئن محصول مورد نظر خود را با نازل ترین قیمت خریداری کنید. چنانچه در بین تنوعی از علف کش ها دچار سردرگمی شده اید پیشنهاد می شود که از کارشناس گیاهپزشک جهت تجویز سم مناسب با علف هرز کمک بگیرید. در این حالت با مراجعه به داروخانه گیاهپزشکی و ارائه نسخه می توانید محصولی را تهیه کنید.

خرید سم علف کش آتلانتیس

این سم شیمیایی از نوع سیستمیک و انتخابی بوده و بعد از جذب توسط علف های هرز ماده اصلی آن به آوند آبکش و چوبی وارد می شود. از این ترکیب جهت کنترل علف های هرز کشیده برگ و پهن برگ گیاه گندم در فصل سرد سال استفاده می شود. بهترین زمان مصرف این سم مرحله 2 برگی تا اواسط مرحله پنجه زنی علف های هرز کشیده برگ و برای علف های هرز پهن برگ مرحله 2 تا 6 برگی می باشد. بعد گذشت دو روز از سمپاشی علف های هرز از بین خواهند رفت. در واقع سم آتلانتیس مانع تولید آنزیم استوهیدروکسی اسید شده و باعث مرگ علف هرز می شود. بعلاوه در ساختار این ترکیب ماده ایمن کننده وجود داشته که منجر به افزایش ویژگی انتخابی عمل کردن سم در گیاه گندم می شود. وظیفه این ماده این است که پس از ورود به داخل گیاه گندم به صورت یک کاتالیزور عمل کرده و شرایط تجزیه با سرعت بالای مواد شیمیایی علفکش در داخل گیاه را فراهم می کند. زراعت کاران این نکته را خاطر داشته باشند که از مصرف سم آتلانتیس در مزارع جو جدا خودداری کنند. همچنین نباید موقعی که گیاه گندم در شرایط تنش قرار داد سمپاشی انجام گیرد.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

خرید سم علف کش اتللو

چنانچه برای کنترل علف های هرز مزرعه خود به دنبال سم علف کش باشید حتما با مراجعه به فروشگاه سم و کود با نام سم اتللو برخورد کرده اید و برایتان سوال پیش آمده که کاربرد این علف کش چیست؟ در جواب این سوال باید گفت که سم اتللو جزء علف کش های انتخابی و سیستمیک بوده و دومنظوره می باشد بدین معنی که هم برای باریک برگ ها و پهن برگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سم نیز مانند آتلانتیس جهت نابودی علف های هرز گیاه گندم کاربرد دارد. بهترین زمان محلولپاشی سم اتللو مرحله 2 تا 4 برگی تا پایان زمان پنجه زنی می باشد. همچنین موقعی که علف های هرز در مرحله ابتدایی رشد رویشی باشند مصرف سم اثر بیشتری روی نابودی علف های هرز خواهد گذاشت. در زمان سمپاشی نگران سوختن گیاه نباشید چراکه در ترکیب سم اتللو ماده ایمن کننده ای وجود دارد که مانع سوختن گیاه می شود. همچنین به دلیل ماده دیفلوفنیکان موجود در این سم علاوه بر جذب برگی علف هرز، از راه خاک، ریشه و جوانه نیز جذب می شود. لازم به ذکر است که به دلیل کارایی بالای سم اتللو در نابودی علف کش ها نیاز به اختلاط با سایر سموم نداشته و از ترکیب کردن این سم با انواع کود، حشره کش های فسفره و روغن ولک پرهیز شود.

خرید علف کش پیاز

قیمت سم علف کش پیاز

سم علف کش اکسی فلورفن از نوع انتخابی و تماسی بوده که برای از بین بردن علف های هرز باریک و پهن برگ مزارع پیاز از آن استفاده می شود. بهترین زمان سمپاشی موقعی است که در بوته پیاز برگ دوم ظاهر شده باشد. این سم پس از مصرف از راه برگ و شاخه های علف های هرز جذب شده و با جلوگیری از فعالیت آنزیم پروتکس سبب مرگ علف های هرز خواهد شد. همچنین با اکسید کردن پروتئین ها و رنگدانه گیاه منجر به سفید شدن گیاه در محل تماس با سم می شود. از خصوصیات این ترکیب این است که به مقدار کمی با آب حل شده و حدود 30 تا 70 روز در خاک باقی می ماند. علاوه براین در زمان مصرف باید این نکته را به یاد داشته باشید که خاک آبیاری شده باشد چراکه رطوبت خاک برای اثرگذاری اکسی فلورفن ضروری است.

قیمت سم علف کش کانسیل

این علف کش در گروه سموم تماسی و سیستمیک قرار می گیرد و ترکیب مناسب جهت از بین بردن علف های هرز در مزارع برنج می باشد. سم علف کش برنج به دو شکل پس رویشی و پیش رویشی مصرف شده و پس از سمپاشی به سرعت توسط اندام های هوایی گیاه جذب می شود. این علف کش با مهار آنزیم استولاکتات سینتاز رشد علف های هرز باریک و پهن برگ را متوقف کرده و بعد از حدود 3 هفته سبب نابودی علف هرز می شود. از خصوصیت مهم این سم این است که پس از مصرف باعث سوختگی برنج نخواهد شد. شالیکاران در ارتباط با مصرف این سم باید بدانند که برای نتیجه بخش بودن محلولپاشی بایستی علف های هرز در مراحل ابتدایی رشد بوده و 1 تا 2 برگی باشند. پس از گذشت دو هفته از مصرف سم کانسیل علف های هرز برنج بخوبی کنترل خواهند شد.

قیمت سم علف کش شالی پاک

کارشناسان گیاهپزشکی جهت سمپاشی مزارع برنج حذف سم علف کش بوتاکلر و استفاده از سم چند منظوره شالی پاک را توصیه می کنند. از این رو برنج کاران پس از بررسی قیمت سم علف کش برنج علاوه بر سم کانسیل می توانند سم شالی پاک را نیز تهیه کنند. سم شالی پاک توانایی از بین بردن انواع علف های هرز برنج نظیر گراس ها، پهن برگ ها را داشته و به شکل سمپاشی و قطره پاشی قابل مصرف می باشد. استفاده در مراحل کشت مستقیم و خزانه از مزیت های سم شالی پاک است. یکی از مزیت های این ترکیب شیمیایی این است که در ساختارش از زایلن استفاده نشده و به همین دلیل خطر کمی برای گیاه و محیط زیست دارد.

قیمت سم علف کش فوکوس

سم سیکلوکسیدیم (فوکوس) به صورت سیستمیک و انتخابی عمل کرده و برای از بین بردن علف های هرز باریک برگ پیاز، کلزا، گل های زینتی و محصولات باغی و زراعی کاربرد دارد. از این جهت می تواند یکی از گزینه های مناسب برای مقایسه قیمت سم علف کش باغات در زمان خرید می باشد. مرحله 4 تا 5 برگی علف های هرز باریک برگ و همچنین برای گراس های یکساله مرحله 2 تا 3 برگی شدن تا میانه پنجه زنی زمان مناسب مصرف این سم می باشد. این ترکیب پس از سمپاشی بوسیله اندام های هوایی جذب و بوسیله آوندهای آبکش و چوبی به سایر قسمت های گیاه حرکت می کند. در مرحله بعد با جلوگیری از ساخت اسیدهای چرب و تقسیم میتوز در علف های هرز سبب از بین رفتن آن ها می شود. از آثار سم فوکوس روی علف های هرز می توان به زردی و پژمرده شدن برگ ها، جلوگیری از رشد ریشه، ساقه و خشک شدن برگ ها اشاره کرد. کارشناسان مصرف این سم را روی گیاه گندم پیشنهاد نمی کنند. گندم کاران باید جهت کنترل علف های هرز مزارع گندم پس از تحقیق در رابطه با قیمت سم علف کش تورفوردی آن را تهیه کنند. برای اینکه از سمپاشی بهترین نتیجه را بگیرید باید علف های هرز کوچک بوده و با گیاه وارد رقابت نشده باشند. بعلاوه این سم نمی تواند علف های هرز سبز شده پس از سمپاشی را از بین ببرد.

قیمت سم علف کش پرومترین

علف کش سیستمیک و انتخابی پرومترین (گزاگارد) پس از سمپاشی از راه ریشه و برگ ها جذب شده و اثر بازدارنگی روی عمل فتوسنتز خواهد داشت. علف های هرز پس از آغشته شدن به سم دچار نابودی غشاء سلولی و کلروپلاست و در نهایت کلروز برگ می شوند. بیشترین موارد مصرف سم پرومترین علف های هرز باریک و پهن برگ گیاه پنبه و عدس می باشد. پیشنهاد می شود سمپاشی زمانی صورت گیرد که ارتفاع علف های هرز به حدود 5 سانتی متر رسیده باشد. همچنین استفاده از این ترکیب در زمین های کلوخه ای توصیه نمی شود.

قیمت سم علف کش کروز

در بین ترکیبات شیمیایی با خاصیت کنترل علف های هرز سم علف کش نیکوسولفورون (کروز) انتخابی و سیستمیک عمل می کند. برای زراعت کارانی که قیمت سم علف کش قوی برای گیاه ذرت جهت نابودی علف های هرز نازک برگ اهمیت دارد خرید سم کروز پیشنهاد می شود. زمانیکه که ذرت در مرحله دو برگی است موقع مناسی سمپاشی کروز می باشد. این سم پس از مصرف به سرعت از طریق بخش های سبز گیاه و مقداری توسط ریشه علف های هرز جذب می شود. در ارتباط با سم کروز باید بدانید که مصرف زیاد آن در علف های هرز مقاومت ایجاد می کند. مکانیسم اثر سم کروز بدیم شکل است که پس از ورود در بافت های مریستمی تجمع کرده و از سنتز اسیدهای آمینه مانند والین و ایزولوسین جلوگیری می کند، در نتیجه تقسیم سلولی و رشد در علف های هرز متوقف می شود. از نشانه های اثر سم بر علف های هرز رنگ زرد و سپس ارغوانی برگ ها و ساقه می باشد. ذرت کاران در زمان مصرف این سم لازم است نکات زیر را رعایت کنند:

  1. سم کروز نباید با سایر آفت کش ها و کود های کشاورزی مخلوط شود.
  2. جهت افزایش جذب سم توصیه می شود خاک قبل از سمپاشی مرطوب باشد، چراکه باعث بهبود انتقال سم کروز توسط شیره گیاه در علف های هرز می شود.
  3. از مصرف این سم در مزارع ذرت شیرین خودداری کنید. سم کروز فقط در مزراع ذرت دانه ای مصرف می شود.
  4. در زمان سمپاشی نباید به گیاه ذرت تنش وارد شود زیرا منجر به کاهش رشد ذرت و تولید محصول نامرغوب خواهد شد.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

خرید سم علف کش زیر نظر کارشناسان گیاهپزشکی

همواره خرید سموم علف کش جهت کنترل علف های یکی از دغدغه های کشاورزان می باشد. در زمان استفاده از ترکیبات علف کش، دستور العمل تهیه سم ، مقدار مصرفی و همچنین زمان سمپاشی نقش مهمی در میزان اثرگذاری سم خواهند داشت. اگر در ارتباط با انتخاب سم علف کش متناسب با علف هرز، نحوه آماده سازی و سمپاشی اصولی تجربه کافی ندارید توصیه می شود که از مشاوره داروخانه کشاورزی نارنج اسپادانا استفاده کنید. کارشناسان گیاهپزشک این مجموعه آماده ارائه انواع خدمات کشاورزی در زمینه معرفی محصول، طرز تهیه و همچنین نحوه مصرف اصولی محصول هستند. برای تماس با کارشناسان داروخانه تخصصی کشاورزی نارنج اسپادانا با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.