قیمت کود پتاس بالا

بررسی قیمت کودهای پتاس بالا (مایع، جامد، ایرانی و خارجی)

نوسانات و متفاوت بودن قیمت کود پتاس بالا به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجایی که هر کدام از ما به عنوان پرورش دهندگان گل و گیاه می خواهیم محصولات با کیفیتی را با قیمت مناسب تهیه کنیم، باید عوامل تاثیرگذار در قیمت کودهای مایع و جامد پتاس بالا را بدانیم. به همین دلیل در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان، به بررسی قیمت این محصولات و معرفی بهترین مرکز خرید کودهای پتاس بالای خارجی و ایرانی می پردازیم:

 

کود پتاس بالا و کاربردهای آن

پتاسیم در کنار عناصر دیگری مانند فسفر و نیتروژن، یکی از مواد بسیار مهم و تاثیر گذار در رشد گیاهان و درختان است. به همین دلیل نیز مصرف درست و صحیح آن برای محصولات کشاورزی، گلخانه ای و باغ ها بسیار توصیه می شود. پتاسیم باعث رشد بهتر ریشه و قوی تر شدن ساقه ها، ریشه ها و برگ ها می شود، مقاومت گیاهان را در برابر بیماری ها، حشرات، گرما زدگی و سرمازدگی بیشتر می کند و باعث رشد بهتر گیاه و رسیدن منظم آب و مواد معدنی به کلیه بافت های گیاه می شود. همین مزایا باعث شده است از پتاسیم ترکیبات مختلفی درست کرده و آن ها را به عنوان بهترین کودهای پتاس بالا در اختیار کشاورزان و باغداران قرار دهند.

مزایای کود کامل زایشی

 

درست است که خواص کود پتاس بالا برای درختان و گیاهان بسیار زیاد است، اما مصرف بالا و بی رویه آن برای گیاهان مضر است و به بافت خاک نیز آسیب می زند. بنابراین لازم است قبل از مصرف، خاک کشاورزی را آزمایش کنیم تا متوجه شویم چه میزان از این ماده در خاک وجود دارد. همچنین با استفاده از یک مشاوره باغبانی مناسب، می توانیم به درستی تتیجه آزمایش خاک را تفسیر کنیم تا بر اساس نوع خاک، میزان مواد معدنی و آلی موجود در آن، و گیاهی که می خواهیم در آن بکاریم، و با توجه به قیمت کودهای مختلف گتاس بالا، مقدار و نوع مناسبی از این کودها را برای زمینمان و تقویت گیاهان استفاده کنیم.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

قیمت بهترین کودهای پتاس بالا در بازار

بررسی قیمت محصولات قبل از انتخاب و خرید آن ها امری بسیار مهم برای تمامی خریداران است. در مورد خرید کودهای شیمیایی مناسب نیز لازم است از پیش به بررسی قیمت انواع کودهای پتاس بالا بپردازیم. به طور کلی اگر سری به فروشگاه های اینترنتی یا حضوری گل و گیاه زده باشید دیده اید که قیمت انواع این کودها بسیار متفاوت است. اما باید بدانید این تفاوت قیمت به عوامل بسیاری بستگی دارد. از آنجایی که لازم است قبل از خرید از این موارد مطلع باشیم در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

در نظر گرفتن شرکت سازنده

در حال حاضر رقابت بین شرکت ها و کارخانه های سازنده انواع کودهای شیمیایی بسیار بالاست. هر کدام از آن ها این کودها را با ترکیبات مختلف، با بسته بندی های متفاوت و وزن های متعدد به بازار عرضه کرده اند. هر کدام از این شرکت ها، بر اساس سیاست های داخلی خود، حاشیه سودهای متفاوت و موادی که در این کودها به کار برده اند، قیمت متفاوتی برای محصولات خود در نظر می گیرند. همین مساله باعث می شود قیمت هر کدام از کودهای npk پتاس بالا 12 – 12 – 36 با هم بسیار متفاوت باشد. برای اطمینان از قیمت ارائه شده باید نحوه کار و کیفیت محصولات هر کدام از این شرکت ها را به دقت بررسی کرد.

در نظر گرفتن تفاوت قیمت کودهای پتاس بالای خارجی و ایرانی

تفاوت قیمت کالاهای خارجی و ایرانی همیشه و برای همه محصولات بسیار مهم و تاثیرگذار بوده است. بنابراین این مساله مختص کودهای شیمیایی نمی شود. آنچه باید در نظر بگیرید این است که قیمت کودهای مایع و جامد پتاس بالای خارجی در اکثر مواقع از قیمت همان نوع کودی که در ایران ساخته می شود بیشتر است. علت این افزایش قیمت، بالا رفتن نرخ ارز، هزینه پرداختی برای گمرک و بالا بودن قیمت برندهای مختلف خارجی است. علاوه بر این مراکزی که کالاهای خارجی را می فروشند، برای دریافت سود از فروش این کالاها قیمت های مختلف و معمولا بالایی را در نظر می گیرند. بنابراین اگر قیمت این کودها برایتان مهم است بهتر است انتخاب خود را از میان کالاهای ایرانی انجام دهید.

تفاوت قیمت کودهای پتاس بالای خارجی و ایرانی

تاثیر مقدار خرید در قیمت کودهای پتاس بالا

نکته دیگری که در بررسی قیمت این کودها باید در نظر بگیرید این است که چه مقدار از این کودها برای مزرعه، باغ یا باغچه خود نیاز دارید. معمولا هر چقدر مقدار خرید شما بیشتر باشد، از تخفیف افزایش مقدار نیز برخوردار می شویم. به طور مثال برای شما به صرفه تر است که قیمت کودهای پتاس بالا 50 کیلویی را بپردازید تا اینکه 50 بسته از همان نوع کود اما در بسته های 1 کیلویی بخرید. اما به طور قطع این مساله بستگی به میزان نیاز شما به این کودها دارد. اگر شما مزارع بزرگی دارید که می خواهید برایشان از این کودها استفاده کنید به طور قطع بهتر است این بسته ها را در وزن های بیشتری بخرید. اما برای مصرف آن ها برای گیاهان آپارتمانی، بسته های 50 کیلویی بسیار زیاد است.

مشاوره در با سلام

انتخاب صحیح فروشنده

محصولاتی که شرکت های مختلف سازنده کودهای شیمیایی به بازار عرضه می کنند، به دست فروشندگان مختلفی می رسد. گاهی این فروشندگان بر خلاف آنچه تصور می شود که باید از روی قیمت درج شده روی کالا به خریدار قیمت دهند، این محصولات را با قیمت های مختلف عرضه می کنند. همچنین هنگام فروش کودهای خارجی، به دلیل اینکه قیمت کودهای پتاس بالا روی بسته ها درج نشده  است، این مشکل بسیار دیده می شود. بنابراین پیدا کردن فروشندگانی که کمال انصاف را داشته باشند و این محصولات را با قیمت خوب و واقعی به خریدار عرضه کنند بسیار مهم است.

 قیمت کودهای پتاس بالای خارجی و ایرانی

تفاوت قیمت کودهای مایع و جامد پتاس بالا

انواع کودهای پتاس بالا علاوه بر اینکه ترکیبات مختلفی دارند که باعث تفاوت قیمت آن ها می شود، به شیوه های مختلف مایع یا جامد و محلول در آب تولید می شوند. در اکثر مواقع قیمت کودهای مایع پتاس بالا پایین تر از کودهای پتاس بالای جامد است. اما این تفاوت قیمت چندان در خرید شما تاثیری نمی گذارد. چرا که تاثیر کودهای جامد بیشتر است. به خصوص اگر قرار باشد آن ها با به صورت محلول در آب برای گیاهان مصرف کنیم، می توانید چندین با آن ها را با آب مخلوط کرده و به گیاه بدهیم. به همین دلیل نیز کودهای مایع همان کیفیت، اما قیمت پایین تری دارند.

خرید بهترین کودهای پتاس بالا با مناسب ترین قیمت

انتخاب کودهای شیمیایی مناسب برای گیاهان کار بسیار حساسی است. چرا که اگر ندانیم چه نوع کودی و به چه میزانی برای تقویت گیاهمان تهیه کنیم ممکن است به طور کل سلامت محصولات خود را به خطر بیندازیم. بنابراین زمانی که قیمت کود پتاس بالا به صورت مایع، جامد و ایرانی و خارجی را بررسی کردیم، باید بدانیم کدام نوع از کودهای پتاسیم برای گیاهان ما مناسب است. اگر در این زمینه احتیاج به مشاوره دارید می توانید با متخصصین جوانه بان در این زمینه مشورت کنید. همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی این مرکز، کودهای مناسب برای گیاهان کشت شده خود را تهیه کنید. برای خرید و مشاوره  انواع کود، سم و خاک می توانید با شماره های که در قسمت زیر نماش داده شده است در زمان های مشخص تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
4 پاسخها
 1. نادر
  نادر گفته:

  درود و عرض ادب. متخصص سایت شما این کود رو بهم معرفی کرد کیفیتش خیلی خوب بود و پیگیر بودنشون در راهنمایی فوق العاده بود ممنون از تیم جوانه بان

  پاسخ
 2. مونا
  مونا گفته:

  من مهندس خاک شناسی هستم واقعا مقاله هاتون برای منم مفید هست و این خیلی خوبه اطلاعات عموم مردم رو بالا میبرید. موفق و سربلند باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.