فروشگاه سم و کود

فروش سموم کشاورزی در اصفهان(فروشگاه سم و کود)

فروش سموم کشاورزی در اصفهان با افزایش هجوم انواع آفات و بیماری به محصولات باغی و زراعی بسیار گسترده شده است. آنچه در ارتباط با سمپاشی گیاهان با هدف کنترل جمعیت آفات اهمیت دارد خرید آفت کش مناسب و مصرف به اندازه آن است، چراکه گاهی اوقات یک سمپاشی ملایم سبب نابودی کلیه آفات خواهد شد و سمپاشی شدیدتر می تواند باعث آسیب به گیاهان شود. اگر تصمیم به خرید سموم کشاورزی در اصفهان را دارید بهتر است قبل از تهیه اطلاعات خود را در زمینه نوع سم، زمان مصرف و همچنین نوع آفت بالا برده تا بتوانید محصولی مناسب را تهیه کنید. از آنجایی که مراکز فروش سموم کشاورزی در اصفهان بسیار متنوع هستند این مقاله از سایت جوانه بان قصد دارد مطالبی در ارتباط با فروشگاه سموم کشاورزی، فروش سموم خانگی و فروش سم حشرات در اصفهان ارائه دهد.

 

اهمیت مصرف سموم در کشاورزی

سموم به هر ماده یا ترکیبی از مواد شیمیایی اطلاق می شود که جهت پیشگیری، نابودی، کم کردن و یا دفع انواع آفت محصولات کشاورزی مصرف می شوند. سموم کشاورزی با هدف کنترل جمعیت آفاتی که محصولات تولیدی باغداران و کشاورزان را مورد حمله قرار می دهند،مورد استفاده قرار می گیرند. این ترکیبات شیمیایی طیف وسیعی داشته و به علف کش ها، قارچ کش ها و حشره کش ها تقسیم بندی شده که از این بین علف کش ها حدود 80 درصد سموم را به خود اختصاص می دهند. یکی از خصوصیات سموم کشاورزی این است که حاوی ترکیبات فعال در ساختار خود بوده که به سموم این قابلیت را می دهد که با مواد دیگر مانند انواع حلال و دیگر ترکیات، با هدف بالابردن عملکرد، راحتی در حمل و نقل و مدت زمان نگهداری مخلوط شوند. یکی از پرکاربردترین سموم کشاورزی، سموم فسفره هستند. برخی از سموم شامل دیازینون، دورسبان و مالاتیون در این دسته قرار می گیرند که در حال حاضر سعی شده است با تغییر در فرمول این ترکیبات از شدت تأثیر مخرب آن ها بر محیط زیست کاسته شود.اگر قصد خرید سموم فسفره را دارید بایستی به مراکز فروش سم حشرات در اصفهان مراجعه کرده و سم مناسب آفت خود را تهیه و سریعا نسبت به نابودی آن اقدام کنید.

زمان مناسب مصرف سموم کشاورزی

بهترین زمان استفاده از سموم وقتی است که اولین آثار آلودگی آفات در گیاهان ظاهر شده و جهت سمپاشی دمای هوا باید کمتر از 27 درجه سانتی گراد باشد . چنانچه به پرورش گیاهان گلخانه ای مشغول هستید باید بدانید که با سمپاشی کل گلخانه قبل از کشت محصول می توانید گیاهان خود را از ابتلاء به آفات و بیماری مصون نمائید. همچنین در ارتباط با درختان میوه زمان مناسب سمپاشی جهت ضدعفونیهنگام خواب درختان است. اگر قصد دارید که مقاومت گیاهان خود در برابر آفات و بیماری را بالا ببرید بهتر است که یک مرحله سمپاشی با سموم قوی در شروع فصل جدید رویشی انجام دهید. از مزیت مصرف سم در این زمان پیشگیری از حمله آفات در زمان باردهی درختان میوه است. بعلاوه دوره کارنس سموم نیز رعایت خواهد شد. اگر تصمیم به مصرف سموم سیستمیک دارید بایستی خاطر نشان کرد که سمپاشی را در ساعات ابتدایی روز و تابش کمتر نور خورشید انجام دهید، به دلیل اینکه پس از اتمام کار افزایش نور باعث می شود که سم همراه با شیره داخل گیاه حرکت کند. بعلاوه به دلیل بسته بودن روزنه های گیاهان و جلوگیری از بروز تنش حاصل از مصرف سم، سموم تماسی را در شب استفاده می کنند.در صورتیکه گیاهتان نیاز به سمپاشی داشت با توجه به تعدد نمایندگی فروش سموم کشاوزی در اصفهان، به راحتی می توانید با مراجعه به این مراکز سم مورد نظر خود را از بین مارک های معتبر خارجی و ایرانی تهیه کنید.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

نحوه مصرف سموم کشاورزی

کلیه سموم شیمیایی باید با رعایت احتیاط کامل مورد استفاده قرار بگیرند. برای اینکه کشاورزان و باغداران در زمان مصرف سموم این اطمینان خاطر را داشته باشند که در ضمن حفظ سلامتی خود،سم را نیز بصورت اصولیاستفاده کرده اند، بایستی یکسری نکات را رعایت کنند:

  1. بعد از اینکه به فروشگاه سموم کشاورزی اصفهان مراجعه و سم مورد نظر خود را خریداری کردید قبل از مصرف باید بروشور دستور العمل همراه سم را به دقت مطالعه کرده و طبق آن عمل کنید.
  2. حتما در زمان سمپاشی از دستکش، لباس محافظت و ماسک استفاده کنید.
  3. ظرف حاوی آفت کش را در محلی بدور از دسترس کودکان نگهداری کرده و حتما ظرف سم دربسته و دارای برچسب باشد.
  4. در زمان سمپاشی از استعمال دخانیات جدا خودداری کنید زیرا بسیاری از سموم اشتعال زا هستند.
  5. اگر در حین سمپاشی کمی ازمواد بر پوست بدن ریخته شد بلافاصله محل را با آب و صابون شست وشو دهید.
  6.  پس از اتمام کار سمپاشی اگر تغییری در حال عمومی خود احساس کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

راه های انتقال سموم کشاورزی کدام اند؟

معمولا بخش زیادی از سموم کشاورزی به دلیل عدم آگاهی نسبت به ورود این ترکیبات شیمیایی به محیط و اثرات تخریب کنندهای که بر جای می گذارند، هدر می روند. سموم به آسانی بوسیله بارندگی وارد آب رودخانه می شوند. علاوه براین محال است که آفت کش ها تنها بر محصول مورد نظر اثر بگذارند و می توانند از راه های گوناگونی به انسان و سایر موجودات زنده انتقال یابند. یکی از راه های انتقال سموم کشاورزی باد می باشد. وزش باد در زمان سمپاشی باعث جا به جاییسموم به مزارع اطراف خواهد شد. همچنین سموم این ویژگی را دارند که جذب خاک و حتی میکروارگانیسم ها شوند و از این طریق به داخل گیاه نیز نفوذ خواهند کرد. در این حالت اثر منفی روی رشد گیاه می گذارند. همواره در زمان سمپاشی تمام سم جذب نشده و مقداری روی سطح گیاه باقی می ماند. درصورتیکه که این ترکیبات شیمیایی وارد جریان آب شوند، بوسیله گیاهان و موجودات زنده قابلیت جذب دارند که برای سلامتی آن ها بسیار خطرناک می باشد.

فروش سموم خانگی در اصفهان

سمومی که جهت دفع آفات خانگی وجود دارند، بیشتر سمومی هستند که جهت نابودی مورچه، سوسک و موش مصرف می شوند. در تولید این ترکیبات، مواد شیمیایی گوناگونی بکار رفته است. اگر می خواهید سموم آفات خانگی را تهیه کنید می توانید به آسانی به نزدیک ترین مغازه سم فروشی اطراف خود مراجعه کرده و برحسب مقدار نیاز خود سم را تهیه کنید. سموم خانگی انواع مختلفی دارند و با توجه به نوع آفت تولید شده اند. یکی از انواع سموم دفع آفات خانگی، سوسک کش ها هستند. آلودگی ناشی از این حشرات مزاحم بسیار خطرناک بوده و به همین دلیل انواع گوناگونی از این سموم توسط فروشگاه سموم کشاورزی در اصفهان عرضه می شود. سوسک کش ها اغلب به شکل اسپری، پودر، خمیر و ژل هستند. پرمصرف ترین نوع این سموم اسپری سوسک کش است که موقع مصرف سیستم عصبی حشره را دچار اختلال کرده و سوسک ظرف کمتر از یک روز نابود می شوند.بکارگیری سوسک کش هایی که به شکل ژل عرضه می شوند بخاطر طعم خاصی که دارند حشره را به سمت خود جذب کرده و آن را آلوده می کند. حسن این ترکیبات این است که با خورده شدن سوسک های مرده توسط سایر حشرات سم به آن ها نیز نفوذ کرده و سبب ریشه کن شدن دیگر حشرات موذی خواهد شد.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

سموم مورچه کش

مورچه ها جزء گونه ای از حشرات هستند که به شکل گروهی به محصولات کشاورزی حمله می کنند و قادر هستند خسارت شدیدی به محصولات غذایی و همچنین غلات وارد کنند. به دلیل اینکه برای نابودی مورچه ها با جمعیت عظیمی رو به رو هستید، مقابله با آن ها کار ساده ای نخواهد بود.از این رو سموم متنوعی نیز جهت نابودی این حشرات توسط شرکت های تولید کننده وارد بازار شده اند.

کارشناس امور باغی و گیاهان آپارتمانی

مهندس امیری کارشناس امور باغی و گیاهان آپارتمانی

سموم علیه جوندگان

از جمله جوندگانی که میزان آلودگی بالایی داشته و با حمله به محصولات کشاورزی، آسیب جبران ناپذیری را وارد می کنند، موش ها هستند. سموم دفع جوندگان ترکیباتی در ساختار خود دارند که روی فاکتورهای دخیل در انعقاد خون اثر می گذارند و زمانیکه که توسط جوندگان مصرف شوند سبب خونریزی داخلی در آن ها شده و بعد از گذشت 4 روز موش ها را نابود می کند. مراکز فروش سموم کشاورزی در اصفهان ارائه کننده این دسته از سموم به مشتریان هستند.

مصرف سموم شیمیایی چه عوارضی به همراه دارد؟

کشاورزان جهت حفظ گیاهان خود از هجوم آفات و تولید محصول بازارپسند ناچار به مصرف سموم هستند، اما مصرف این ترکیبات شیمیایی معایب فراوانی نیز دارند.استفاده ازسموم کشاورزی سبب آلودگی و مرگ حیوانات شده و زمینه نابودی آنتاگونیست های طبیعی به آفات را فراهم می سازد. چنانچه در مصرف سم نیز زیاده روی شود، آفت نسبت به سموم مقاوم می شوند. سمپاشی بر مزراع و باغات اطراف نیز اثر گذاشته و میزان محصولاتی تولیدی را کاهش می دهد. از دیگر عوارض مصرف سموم شیمیایی می توان به کاهش گرده افشانی ، کم شدن مواد غذایی مورد مصرف زنبور عسل، آلودگی آّب های زیززمینی و مرگ حیوانات آبزی اشاره کرد. همچنین ورود سم به خاک های تحت کشت با اثر منفی روی میکروارگانیسم های خاک باعث کاهش میزان باروری خاک خواهد شد.به دلیل معایب زیاد مصرف سموم شیمیایی توصیه کارشناسان این است که از آفت کش های طبیعی، زیستی و ارگانیک استفاده شود. از مزیت های سموم ارگانیگ این است که علاوه بر حفظ محصولات کشاورزی در برابر آفات، برای سلامتی کشاورزان نیز خطر کمتری دارند. وارد کردن آسیب کمتر به خاک، گیاه و محیط زیست و خصوصیت تجزیه پذیری از دیگر فواید استفاده از این دسته از سموم می باشد.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

فروشگاه سموم کشاورزی در اصفهان

همواره ابتلاء درختان، گیاهان زراعی و گلخانه ای به انواع آفات و بیماری ها یکی از دغدغه های اصلی کشاورزان و زراعت کاران بشمار می آید. آفات علاوه بر آسیب به تولیدات کشاورزی، قادر هستند به تنهایی سبب نابودی کل محصولات زراعی شوند. از این رو همه ساله کشاورزان برنامه مبازره با آفات را اجرا کرده تا رشد گیاهان سالم و بهره مندی از محصولات با کیفیت برایشان تضمین شود. به دلیل اهمیت بالای نقش سموم کشاورزی، مراکز متعدد فروش سم کشاورزی در سطح شهر اصفهان وجود دارند که انواع سموم با حجم ها و قیمت های مختلف و از برندهای خارجی و ایرانی به کشاورزان عرضه می کنند. اما پیشنهاد می شود که قبل از تهیه سم و مصرف آن در زمینه شناخت صحیح نوع آفت و خرید سم متناسب با آن از راهنمایی کارشناسان کشاورزی کمک بگیرید. علاوه بر این فروشگاه های اینترنتی معتبر و فعال در زمینه کشاورزی نیز وجود دارند که آماده ارائه خدمات متنوع باغی و زراعی بصورت غیرحضوری و آنلاین به باغداران عزیز هستند. برای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.