همایش تخصصی باغات پسته

همایش تخصصی باغات پسته(تغذیه+آفات درخت پسته)

چکار کنم که درخت پسته ی باغم امسال بهترین بار را بدهد؟ چطوری از شر آفات درخت پسته خلاص شوم؟ چرا هر سمی که استفاده می کنم جواب نمی ده و آفت درخت پسته ام از بین نمیره؟ چه کودی استفاده بکنم که مغز پسته باغم پر بشه؟ بهترین کود برای درخت پسته چیه؟ اینها و بسیاری از سوالات دیگر، همیشه در ذهن باغداران پسته در تردد است به گونه ای که گاه آنها را کلافه می کند. خستگی و کلافگی شما باغداران عزیز پسته، هنگامی که درختان شما آفت زده یا بیمار است یا زمان که محصول شما آن کیفیت و کمیت راضی کننده را ندارد، قابل درک است. ولی چگونه می توان از شر این کلافگی و نگران از محصول باغ پسته خود خلاص شد. می دانید یکی از فواید استفاده از مشاوره و مشورت گرفتن با متخصصان این است که مشکلاتی که برای ما بنظر می رسد که لاینحل و گره ی کوره به راحتی توسط یک فرد متخصص حل میشود و خیال ما را می تواند راحت کند.  بخاطر همین ما، یعنی سایت جوانه بان به همراه مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا، فرصتی را ایجاد کرده ایم تا شما باغداران پسته بتوانید بصورت حضوری و مستقیم با مهندسان کشاورزی با دانش و مجرب به گفتگو بنشینید. این گفتگو در قالب یک همایش یک روز (صبح و بعد از ظهر) در شهر زیبای اصفهان است. همایش تخصصی باغات پسته در ارتباط با برنامه غذایی، آفات و بیماری های درختان پسته است.

 

قرار است در همایش تخصصی باغات پسته چه اتفاقاتی بیفتد؟

در همایش تخصصی باغات پسته سه تن از مهندسان با دانش و با تجربه کشور در زمینه های زیر صحبت می کنند و تلاش می کنند دانش و تجربه خود را با باغداران عزیز پسته انتقال دهند:

  • آفات و بیماری های درختان پسته: در ارتباط با این موضوع حساس، که می دانم چقدر این آفات و بیماری های درخت پسته شما را اذیت و کلافه کرده است. تلاش می شود اطلاعات کامل آفت شناسی و سم شناسی به شما عزیزان ارائه شود تا در آینده با دانش بیشتری بتوانید آفات درختان پسته خود را مدیریت کنید.
  • آزمون خاک باغ و برنامه غذایی مؤثر پسته: در این بخش مهندس سعید کلیچ، مدیر مجتمع کشاورزی نارنج اسپادنا، در ارتباط با اهمیت و فواید انجام آزمایش خاک باغ پسته صحبت می کنند. همچنین در ادامه ایشان توضیح خواهند داد که چگونه نتایج آزمون خاک باغ پسته به تدوین یک برنامه خوب غذایی برای درختان پسته کمک می کند. یکی از فواید بزرگ انجام آزمایش خاک، به صرفه جویی مالی در زمینه خرید کود کمک بسیاری به باغدارن و کشاورزان می کند.
  • معرفی محصولات جدید و ویژه باغات پسته: به شما پیشنهاد می کنم اصلا این قسمت را از دست ندهید چون قرار اس مهندس مجید هراتی از شرکت روایس، محصولات تخصصی به شما معرفی کند. این محصولات مثال روشن یک تیر و چند نشان است. می توان فواید این محصولات را اینگونه بر شمرد: 1. محصولی از فراورده های طبیعی که هم به اصلاح خاک، هم به عنوان هورمون ریشه زایی و هم به رشد کلی گیاه کمک می کند 2. محصولی که به شبیه یک کاتالیزور تأثیر کودها و سموم را افزایش می دهد که بدین طریق میزان مصرف کودها و سموم هم کاهش می دهد. 3. در کل این محصولات به غیر از اینکه در بهبود کمیت و کیفیت بار درختان پسته شما اثر گذار است به صرفه جویی مالی و هزینه ای شما در خرید سم و کود هم کمک بسیاری می کند.

بمر سایت

چرا وقت گذاشتن و  شرکت در این همایش برای من باغدار پسته مفید است؟

من باغدار پسته دغدغه های مشخصی دارم که مربوط به امروز نیست بلکه این نگرانی ها و مشکلات از گذشته می آید و تا آینده هم ادامه خواهد داشت. بله نگرانی هم محصول بی کیفیت است که خستگی را به جان من هنوز باقی می گذارد. بله دغدغه ی من آفات و بیماری های درختان پسته ی باغم هست که کل سرمایه ی زندگی و خانواده ام را به خطر می اندازد. تمام فکر من پیدا کردن کودی است که به افزایش بار درختان پسته ی من کمک کند و از رشد نکردن آنها جلوگیری کند. بنابراین اگر جایی باشد که بتوانم راه حلی برای تمامی مشکلات و چالش های باغ پسته ام پیدا کنم پس یک لحظه هم صبر نمی کنم در یک همایش تخصصی باغات پسته شرکت می کند. چون ممکن است این همایش الان از من وقتی بگیرد، ولی قرار است در آنجا مطالبی به من آموزش بدهند که تمام نگرانی های من را در مورد آینده درختان پسته ام برطرف می کند. همچنین این همایش به من کمک می کند بهتر بتوانم آفات و بیماری های درختان پسته ی باغم را کنترل کنم و پرباری درختان باغم را فزونی ببخشم.

نحوه ثبت نام در همایش

برای ثبت نام در همایش تخصصی باغات پسته با شماره 09367889355 تماس بگیرید

چه کسانی می توانند در همایش تخصصی باغات پسته شرکت کنند؟

همایش تخصصی باغات پسته برای تمامی پسته کاران عزیز طراحی و تهیه شده است. پسته کاران عزیز در هر کجای ایران که هستند می توانند در این همایش عالی و منحصر به فرد شرکت کنند و در مورد روش های نوین مدیریت باغ پسته خود مطالب خوبی از مدرسان همایش آموزش ببینند. البته سایر افرادی که شاید در حال  حاضر پسته کار نیستند ولی قصد دارند در آینده ای نزذیک وارد این فعالیت هیچان انگیز شوند می توانند در این همایش شرکت کنند.

ما توصیه می کنیم در این همایش شرکت کنید چون….

شاید فرصت های کمی پیش آید که مهندسان کشاورزی و کارشناسان درخت پسته در دسترس پسته کاران عزیز باشند آن هم بصورت حضوری و مستقیم. این همایش این فرصت را برای شما پسته کار عزیز پیش می آورد تا یک روز صبح تا بعد از ظهر با کارشناسان باغات پسته در ارتباط مستقیم باشی و سوالات خود را از وی بپرسید. به غیر از پرسش سوالات و گرفتن پاسخ های آنها، که این پاسخ ها می تواند نقش مهمی در افزایش پرباری درختان پسته ی شما داشته باشد، در هر سخنرانی کارشناسان، در مورد آزمایش خاک باغ پسته، توصیه کودی و تغذیه درختان پسته و نحوه کنترل و از بین بردن آفات آنها، می توانید مطالب بسیاری بیاموزید. این آموزش ها می تواند بسیار از نگرانی های شما را  در مورد مدیریت باغات پسته کم کند.

از طرف دیگر در این همایش بسیاری از پسته کاران دیگری هم هستند که می تواند با آنها به گپ و گفت کنید و به اشتراک تجربیات و مشکلات باغات هم بپردازید. همچنین با توجه و گوش دادن به سوالاتی که دیگر پسته کاران از مهندسان کشاورزی می پرسند، با مشکلات دیگر باغات پسته و راه حل های آن آشنا شوید.

همایش تخصصی باغات پسته

پاسخ به سوالاتی در مورد همایش

زمان و مکان برگزاری همایش کی هست؟

همایش در روز جمعه 28 مرداد ماه 1401 در اصفهان برگزار می شود

برای شرکت در همایش باید چکار کنیم؟

شما می توانید با شماره 09367889355 تماس بگیرید و اعلام کنید که قصد شرکت در همایش تخصصی باغات پسته را دارید. روش دوم بدین صورت است که در واتس اپ همین شماره پیام دهید که قصد شرکت در این همایش را دارید و نام و نام خانوادگی خود را ارسال کنید.

آیا برای ثبت نام در این همایش باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

بله. هزینه ثبت نام در این همایش 300 هزار تومان است که این مبلغ برای پسته کاران عزیز 100 هزار تومان است. یعنی تقریبا برای باغداران پسته تخفیف 70 درصدی در نظر گرفته شده است.

آیا در همایش پذیرایی و ناهار هم هست؟

بله. این همایش همراه هست با پذیرایی و ناهار.

درباره مدرسان همایش توضیح بیشتری بدهید؟

اساتید و مدرسان همایش از جمله نخبگان صنعت کشاورزی و باغداری هستند که علاوه بر داشتن دانش کافی در زمینه کشاورزی و باغداری، دارای تجربه بالای کار و فعالیت حرفه ای در ارتباط با کشاورزی هستند

آیا می توانیم سوالات خود را از مدرسان همایش بپرسیم؟

بله در همایش زمانی برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده است تا شما عزیزان سوالات خود را از مدرسان همایش بپرسید.

من قصد دارم پسته کار شوم می توانم در این همایش شرکت کنم؟

بله همه ی افرادی که قصد کسب و کار در زمینه کاشت و پرورش درختان پسته را دارند می توانند در این همایش شرکت کنند

این همایش توسط چه سازمان و شرکتی برگزار می شود؟

این همایش توسط مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا برگزار می شود. البته در این مسیر سایت جوانه بان همراه و همکار نارنج اسپادانا است.

آیا این همایش به ما مدرکی می دهد؟

خیر این همایش مدرک به شما ارائه نمی دهد.

آیا پس از همایش می توانم ارتباط خود را با کارشناسان مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا حفظ کنم برای انجام مشاوره؟

بله می توانید بصورت تلفنی و آنلاین با کارشناسان نارنج اسپادانا در ارتباط باشید و همچنین کارشناسان نارنج اسپادانا می توانند جهت بازدید به باغات شما بیایند.

نحوه ثبت نام در همایش

برای ثبت نام در همایش تخصصی باغات پسته با شماره 09367889355 تماس بگیرید

 

0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.