کود سولفات منیزیم ایرامون

کود سولفات منیزیم برای گوجه، خیار، برنج و انگور

کود سولفات منیزیم نقش حیاتی در تامین منیزیم و گوگرد مورد نیاز گیاهان دارد. اگر می‌خواهید زردی برگ درختان میوه از بین برود و میزان سرعت رشد آن‌هاافزایش یابد بایستی کوددهی با سولفات منیزیم را در اولویت قرار دهید.خواص منیزیم برای درختان میوه بسیار فراوان بوده و منجر به تولید محصولات با کیفیت باغی و زراعی می‌شود. با توجه به اثرات مثبت کود سولفات منیزیم روی حفظ سلامتی و بهبود محصولات تولیدی آشنایی باغداران با خواص این کود و انواع آن بسیار حائز اهمیت است. از این رو سایت جوانه بان مطالبی در زمینه

کود سولفات منیزیم چیست؟

یکی از انواع کودهای شمیایی مورد نیاز برای گیاهان جهت تامین دو عنصر گوگرد و منیزیم، کود سولفات منیزیم است. مصرف این کود در شروع فصل رویشی گیاه جهت افزایش میزان رشد و تولید کلروفیل بسیار اهمیت دارد. لازم به ذکر است که تنها دو ماده مغذی منیزیم و نیتروژن هستند که توسط ریشه گیاه جذب شده و در تشکیل اجزای کلروفیل نقش دارند. به همین دلیل فقر منیزیم سبب کندی رشد در گیاهان شده و بازدهی آن را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. اغلب خاک‌‌های تحت کشت، مقدار کافی منیزیم در ترکیب خود دارند، اما جهت افزایش باردهی، درختان میوه به مقدار منیزیم بیشتری احتیاج دارند، به همین دلیل مصرف کود سولفات منیزیم باید در برنامه کودی گیاهان قرار گیرد.البته باغداران نباید در مصرف کود زیاده‌روی کنند، چرا که مصرف بالای کودهایی نظیر پتاسیم می‌تواند سبب به هم خوردن تعادل عنصر منیزیم در گیاهمی‌شود. کوددهی درختان میوه با این کود علاوه بر منیزیم، گوگرد مورد نیاز گیاه را نیز تامین خواهد کرد. عنصر گوگرد موجود در این کود نقش حیاتی روی رشد و بالا بردن مقاومت گیاه در برابر انواع بیماری و آفات ایفا می‌کند. به علاوه درصد بالای گوگرد موجود در این محصول منجر به اسیدی شدن خاک خواهد شد. چنانچه گوگرد مورد نیاز گیاهان تامین باشد میزان جذب سایر مواد مغذی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

اهمیت کود سولفات منیزیم برای گیاهان

عنصر منیزیم برای رشد مطلوب گیاهان، بهبود عمل فتوسنتز و تولید محصول با کیفیت بسیار ضروری است با این حال در برنامه کوددهی درختان میوه به آن اهمیت کمتری داده شده است. منیزیم نقش مهمی در فعال‌سازی سیستم آنزیمی در گیاهان ایفا می‌کند. منیزیم موجود در این کود اثرات مثبتی روی درختان تولید کننده روغن مانند زیتون می‌گذارد و باعث تولید روغن بیشتر خواهد شد. از دیگر خواص کود منیزیم برای گیاهان می‌توان به فعال‌سازی حامل‌های فسفر و کمک به سنتز قندها اشاره کرد. از این رو باغداران علاوه بر خرید کود سولفات روی بایستی خرید کود منیزیم سولفات را نیز در برنامه کاری خود قرار دهند.برخی از گیاهان جهت عملکرد مناسب به کود سولفات منیزیم نیاز مبرمی دارند. در ادامه مطلب در ارتباط با اثر این کود روی گوجه فرنگی، خیار، برنج و انگور بیشتر توضیح خواهیم داد.

بذر گوجه فرنگی

کود سولفات منیزیم برای گوجه فرنگی

یکی ازاصلی‌ترین اثر کود منیزیم سولفات بر گوجه فرنگی تولید کلروفیل است. با وجود اینکه گوجه فرنگی نسبت به کمبود منیزیم حساس است اما در ایران کمبود منیزیم به ندرت در گیاه تشخیص داده شده است، اما ممکن است به دلیل کشت زیاد و استفاده از کودهای کاتیونی خاک تحت کشت دچار کمبود منیزیم شود. از این رو این محصول باید در برنامه کوددهی گوجه فرنگی قرار گیرد.اولین نشانه فقر منیزیم در گوجه زرد شدن میان رگبرگ‌ها است. برخی از باغداران جهت رفع زردی برگ‌ها در گوجه فرنگی پس از بررسی قیمت کود سولفات روی آن را تهیه و مصرف می‌کنند. این در حالی است که سولفات منیزیم نیز روی از بین بردن آثار کمبود منیزیم موثر است. آثار کمبود منیزیم شبیه به کمبود آهن در گیاهان است،تنها تفاوتی که وجود دارد این است که به دلیل تحرک عنصر منیزیم و انتقال راحت آن از برگ‌های پیر به برگ‌های تازه رشد کرده، علائم آن در برگ‌های مسن‌تر ظاهر می‌شود. شایان ذکر است که آشنایی گلخانه داران با علائم کمبود منیزیم در گوجه فرنگی باعث می‌شود به محض مشاهده علائم کمبود،پس از بررسی قیمت کود سولفات منیزیم نسبت به تهیه و مصرف آن اقدام کنند. همان قدر که خرید کود سولفات روی و مصرف آن جهت افزایش رشد گوجه فرنگی اهمیت دارد، خرید کود منیزیم سولفات نیز بسیار حائز اهمیت است.

کود سولفات منیزیم برای برنج

کود سولفات منیزیم برای برنج روی بهبود عملکرد فتوسنتز و فرآیند تولید اکسیژن نقش مهمی دارد. همچنین عنصر منیزیم در این گیاه مانع فعالیت رادیکال‌های آزاد می‌شود، در نتیجه از تخریب اسیدهای چرب غشا نیز جلوگیری خواهد شد. به علاوه عنصر منیزیم با حضور در چرخه اسید سیتریک، روی عمل تنفس گیاه نیزموثر است. با توجه به اثرات مفید منیزیم روی گیاه، برنج‌کاران بایستی با کود سولفات منیزیم را در برنامه کودی برنج قرار دهند.

قیمت خرید بذر خیار گلخانه ای

خواص کود سولفات منیزیم برای خیار

به نظر شما کود منیزیم برای خیار چه فوایدی دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که منیزیم به دلیل نقش حیاتی که در تولید کلروفیل دارد، یکی از فاکتورهای موثر در تولید رنگ سبز خیار محسوب می‌شود. به همین دلیل کمبود این عنصر سبب کاهش تولید کلروفیل و کمرنگ شدن خیار خواهد شد. با توجه به اینکه درصد بالایی از گوگرد نیز در این کود وجود دارد، با قرار دادن آن در برنامه کوددهی خیار گوگرد مورد نیاز گیاه در اختیارش قرار می‌گیرد. به علاوه تامین گوگرد بوته خیار سبب افزایش رشد گیاه، پیشگیری از بروز انواع بیماری و ضدعفونی آن خواهد شد. از دیگر خواص کود سولفات منیزیم برای خیار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بالا بردن سبزینگی
  • بهبود عملکرد
  • تسریع عمل جوانه‌زنی بذر

سولفات منیزیم برای انگور

درخت انگور نیز جهت افزایش عملکرد خود به عنصر منیزیم نیاز دارد. چنانچه آثارزردی بین رگبرگ‌ها و همچنین ریزش برگ‌ها را مشاهده کردید، درخت انگور دچار کمبود منیزیم شده است. البته آثار فقر منیزیم در برگ‌های پیرتر سریع‌‌تر ظاهر می‌شود. به علاوه عنصر منیزیم توسط آبیاری به راحتی شسته می‌شود و دیگر توسط گیاه قابل جذب نخواهد بود، از این رو لازم است در کوددهی درخت انگور از کود سولفات منیزیم نیز استفاده شود. محلوپاشی این کود برای درختان میوه 2 تا 5 نوبت در سال جهت رفع کمبود منیزیم لازم است. اولین زمان محلولپاشی سولفات منیزیم برای درخت انگور ابتدای خرداد ماه است. نوبت‌های بعدی محلولپاشی را باید به فاصله دو هفته از هم انجام داد. حسن استفاده از این کود برای درخت انگور پیشگیری از بروز کلروز در برگ‌ها است.چنانچه به هر دلیلی نتوانستید محلولپاشی را در اوایل خرداد انجام دهید اصلا نگران نباشید، به دلیل اینکه می‌توانید از این کود در ابتدای فصل بهار و همزمان با دیگر کودها نیز استفاده کنید.

کود سولفات منیزیم برای انگور

زمان مصرف سولفات منیزیم

زمان مصرف کود منیزیم سولفات به نوع گیاه، مرحله رشد و مقدار نیاز به عناصر منیزیم و گوگرد وابسته است. جهت تعیین مقدار کود مصرفی باید نتایج آزمایش خاک را مبنا قرار دهید.برای درختان میوه بهترین زمان مصرف این کود در پایان اسفند ماه است. جهت مصرف کود منیزیم سولفات برای زمین‌های کشاورزی بایستی قبل از زمان کشت یا از طریق آبیاریاز کود استفاده کرد. گلخانه‌داران می‌توانند این محصول را در مرحله نشاء سبزیجاتنیز مصرف کنند. همچنین زمان کوددهی گیاهان زراعی با این محصول حدود 30 روز قبل از سبز شدن گیاه توصیه می‌شود.

انواع کود سولفات منیزیم

در حال حاضر کود منیزیم سولفات را می‌توان به دو شکل مایع و پودری خریداری کرد. نکته‌ای که در زمان آماده‌سازی کود باید مدنظر قرار داد این است که هر محصول را می‌توان با آب مخلوط کرد. انواع مختلفی از این کود توسط شرکت‌های تولید کننده به بازار عرضه شده است. در ارتباط با این کود سولفات منیزیم باید بدانید که قیمت آن ممکن است که با قیمت کود سولفات روی تفاوت چندانینداشته باشد اما خرید هر دو نوع کود برای درختان میوه ضروری است. اگر قصد خرید این کود را دارید می‌توانید با مراجعه به مراکز فروش سم و کود محصول را تهیه کنید. برای باغدارانیکه به پرورش درختان میوه در وسعت زیاد مشغول هستند بهتر است که با مراجعه به مراکز فروش عمده کود کشاورزی محصول را به صورت فله‌ای خریداری کنند. با توجهبه تنوع بالای این محصول دز بازار، افزایش اطلاعات کشاورزان در زمینه انواع کود منیزیم سولفات به انتخاب محصول مناسب کمک خواهد کرد. در ادامه مطلب در ارتباط با دو محصول کنجاله‌ساز و تتاکو بیشتر توضیح خواهیم داد.

کود سولفات منیزیم ایرامون

برای خرید سولفات منیزیم ایرامون با شماره 09133752734 تماس بگیرید

کود سولفات منیزیم کنجاله‌ساز

کود سولفات منیزیم محصول شرکت کنجاله‌ساز دارای مقادیر مناسبی از منیزیم و گوگرد است. از جمله فواید مصرف آن می‌توان به بالا بردن فتوسنتز، افزایش ساخت کلروفیل در گیاهان، فعال کردن آنزیم‌های گیاهی، بالا بردن درصد تثبیت عنصر نیتروژن در پیرامون ریشه گیاه و بهبود رشد و عملکرد درختان میوه اشاره کرد. یکی از موارد استفاده از این کود به شیوه خاکی است که برای نهال‌های تازه کاشته شده به صورت چالکود و برای هر درخت حدود 75 تا 150 گرم کود تعیین شده است. همچنین از این محصول برای درخت انگور به ازای هر تاک حدود 50 تا 100 گرم کود به شیوه چالکود مصرف می‌شود. اگر تصمیم دارید که گیاهان زراعی را با کود منیزیم سولفات کنجاله‌ساز کوددهی کنید باید پیش از کاشت و با سایر کودها به میزان 50 تا 75 گرم کود استفاده کنید. به علاوه برای درختان غیر مثمر برای هر درخت 200 تا 400 گرم و برای درختان بارده 150 تا 250 گرم کود توصیه می‌شود.

محلول‌پاشی روش دیگر استفاده از این کود بوده که برای درختان بهترین زمان محلول‌پاشی شروع فصل بهار و بعد از تکمیل رشد برگ‌ها است. اگر هنوز علائم کمبود منیزیم سولفات را مشاهده کردید باید هر دو هفته یکبار به میزان 2 تا 3 در هزار درختان را تا از بین رفتن کامل علائم کمبود محلولپاشی کنید.

کود سولفات منیزیم تتاکو

کود سولفات منیزیم محصول شرکت تتاکو حاوی مقادیر بالایی از عناصر منیزیم و گوگرد است که گیاه برای عملکرد مطلوب خود به آن احتیاج دارد. اگر میزان منیزیم و گوگرد مورد نیاز گیاهان رفع شود از بروز مشکلات ناشی از کمبود این عناصر جلوگیری خواهد شد. لازم به ذکر است که از این محصول به شکل خاکی و محلول‌پاشی جهت کوددهی محصولات باغی و زراعی استفاده می‌شود. مقدار مصرف این کود برای باغات با در نظر گرفتن سن درختان حدود 50 تا 500 گرم به ازای هر درخت در قسمت سایه‌انداز درخت است.همچنین برای محصولات زراعی مقدار 50 تا 75 کیلوگرم در هکتار توصیه می‌شود. در شرایطی که با مصرف این کود آثار کمبود هنوزقابل مشاهده بود لازم است که محلول‌پاشی گیاه در طی مراحل 15 تا 20 روزه با مقدار 2 تا 5 کیلوگرم در هزار لیتر آب تا رفع کامل آثار کمبود انجام شود.

کود سولفات پتاسیم منیزیم

این محصول به دلیل داشتن عنصر پتاسیم در ساختارش یکی از انواع کودهای پرمصرف در کشاورزی به حساب می‌آید. درختان میوه که مقدار پتاسیم مورد نیاز آن‌ها تامین باشد محصولاتی خوش طعم و خوش‌رنگ تولید خواهند کرد. به علاوه پتاسیم نقش مهمی در افزایش شیره سلولی دارد و مانع تخریب سلول‌ها در فصل زمستان می‌شود. منیزیم موجود در این کود نیز سبب بالا بردن کیفیت دانه‌های روغنی خواهد شد. همچنین با مصرف این کود عناصر منیزیم و پتاسیم خاک‌های قلیایی و شور تامین خواهد شد. روش استفاده از این کود به شکل خاکی و چالکود است. از دیگر فواید مصرف این کود می‌توان به افزایش زمان ماندگاری محصول، بالا بردن میزان حلالیت ریزمغذی‌ها درون خاک و بهبود جذب عناصز غذایی توسط ریشه گیاه اشاره کرد.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

خواص کود منیزیم

کود سولفات منیزیم برای محصولات باغی و زراعی فواید فراوانی دارد. از جمله خواص این کود می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بالا بردن میزان پروتئین در گیاهانی نظیر جو و گندم
  • تنظیم جذب عنصر فسفر در گیاهان
  • کمک به تولید مواد قندی و کربوهیدرات‌ها
  • عامل منتقل‌سازی عنصر فسفر به دانه گیاهان
  • بالا بردن سرعت جوانه‌زنی بذر

خرید کود سولفات منیزیم ایرامون با قیمت مناسب

کشاورزان و باغداران می‌توانند کود سولفات منیزیم ایرامون با کیفیت را نازل‌ترین قیمت از مجموعه کشاورزی نارنج اسپادانا خریداری کنند. چنانچه در ارتباط با زمان مصرف و نحوه اصولی کوددهی سوالی برایتان پیش آمد بهترین راهکار استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه نارنج اسپادانا است.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.