کود k45

کود پتاسیم مایع (سیلیکات پتاسیم و فسفات پتاسیم)

کود پتاسیم مایع از آن دسته کودهایی است که جهت بهبود کیفیت محصول از نظر طعم و رنگ و همچنین افزایش مقاومت در برابر تنش های محیطی بایدجزء جدایی ناپذیر از برنامه کودی گیاهان باشد. از مزیت کود پتاسیم مایع می توان به بالابردن عمر برگ، کم شدن میزان تعریق در گیاهان، بهبود فرآیند فتوسنتز و تولید کلروفیل اشاره کرد. با توجه به نقش مهم کود پتاس مایع در کشاورزی در این مقاله از سایت جوانه بان سعی شده است مطالبی پیرامون آشنایی با فواید کود پتاسیم مایع، کود مایع پتاس بالا برای برنج، نحوه مصرف کود پتاسیم مایع و همچنین معرفی انواع کود پتاسیم مایع (سیلیکات، ایزیلایف، سیچم و..) در اختیار علاقه مندان به پرورش گل و گیاه قرار دهد.

اهمیت مصرف کود مایع در کشاورزی

علاوه بر بکارگیری کودهای شیمیایی یکی دیگر از راهکارهای اصلاح خاک و بالابردن میزان تولید محصولات باغی و زراعی، مصرف کود مایع است. این کود به راحتی توسط برگ جذب شده و برای انواعمختلف گیاهان، تولیدات کشاورزی و حتی گیاهان آپارتمانی و زینتی قابل استفاده است. در واقع کودهای مایع نوعی از ترکیبات شیمیایی هستند که از عناصر ضروری و کم مصرف گیاهان تشکیل شده اند. بهترین روش مصرف این نوع کود محلول پاشی بوده که سبب می شود کشاورزان از گیاهانی شاداب و سرحال و برداشت محصولی مرغوب و با کیفیت بهره مند شوند. در کل می توان گفت که یکی از ایده آل ترین راه های تأمین مواد مغزی گیاهان مصرف کودهای مایع است، چرا که این نوع کود با سرعت بیشتری در مقایسه با کودهای شیمیایی جذب شده و مواد مغزی را از طریق ریشه و برگ دراختیار گیاه قرار می دهد. کاهش هزینه های کشاورزی، آلودگی کمتر محیط زیست و همراه بودن با ترکیبات آلی جهت رشد مطلوب گیاهان از دیگر مزیت های مصرف کود مایع می باشد. در بین انواع کودهای مایع، کود پتاس مایع به دلیل اثرات فوق العاده ای که روی رشد و کیفیت محصولات کشاورزی دارد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

کود پتاسیم مایع

پتاسیم یکی از عناصر پرمصرف گیاهان بوده و چنانچه به مقدار کافی در اختیار گیاهان قرار گیرد اثرات مهمی بر روی رشد و کیفیت محصولات تولیدی خواهد گذاشت. این عنصر سبب فعال سازی آنزیم های موثر در متابولیسم، تولید نشاسته و فرآیند تجزیه قندها در گیاهان می شود.همچنین بر روی باز و بسته شدن روزنه برگ نیز اثر گذاشته و جذب آب را توسط ریشه را نیز آسان تر می کند. با توجه به اثرات کلیدی عنصر پتاسیم روی گیاهان مصرف کود پتاسیم جهت داشتن درختانی پربار بسیار لازم و ضروری است. یکی از راهکارهای تأمین این عنصر در گیاهان استفاده از کود پتاسیم مایع می باشد.کشاورزان با مصرف این کود مطمئن باشند که محصولاتی خوش رنگ، خوشمزه و درشت برداشت خواهند کرد. بعلاوه افزایش مقاومت گیاه نسبت به تنش های کم آبی، کاهش دما و شوری و همچنین کاهش ابتلاء به آفات و بیماری ها از دیگر فواید استفاده از این کود است. علاوه بر این بر اساس نوع نیاز گیاهان انواع گوناگونی از کود پتاسیم مایع با درصد متفاوت از عنصر پتاسیم در بازار موجود هستند که حجم محصول تعیین کننده قیمت کود پتاسیم مایع می باشد. آشنایی با انواع آن به کشاورزان در انتخاب نوع کود متناسب با گیاه کمک بسزایی خواهد کرد.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

معرفی انواع کود پتاسیم مایع

در حال حاضر کود پتاسیم مایع با برندهای مختلف داخلی و خارجی توسط مراکزی که به خرید و فروش سم و کود کشاورزی مشغول هستند، عرضه می شوند. کود مایع پتاسیم سیچم یکی از انواع خارجی این نوع کود بوده که ساخت کشور آمریکا است این نوع کود پتاسیم مایع جهت بهبود رشد، تضمین سلامتی، پیشگیری از پژمرده شدن و زرد شدن برگ هادر گیاهان آکواریومی مصرف می شود. کود مایع پتاسیم فسفات نوع دیگری از دسته پتاسیم مایع است که تأمین کننده دو عنصر فسفر و پتاسیم برای گیاهان می باشد. از فواید مصرف این کود می توان به افزایش مقاومت گیاه به بیماری های باکتریایی و قارچی، جلوگیری از پوسیدگی ریشه ،تحریک رشد رویشی و تقویت ساقه و ریشه گیاه اشاره کرد.بعلاوه این کود در بهبود تولید پروتئین، سلولز و نشاسته در گیاهان نیز نقش دارد. بهترین زمان مصرف این کود شروع گلدهی و قبل از شکل گیری میوه می باشد.این کود را می توان بصورت محلول پاشی و مصرف در خاک برای انواع محصولات باغی و زراعی استفاده کرد. کود مایع پتاسیم ایزی لایف نیز یکی دیگر از محصولاتی برند خارجی است که جهت تأمین پتاسیم گیاهان آکواریومی استفاده شده و قدرت جذب بالایی نیز دارد.

 

کود پتاسیم مایع k52

شرکت های تولید کننده ایرانی کود پتاسیم مایع k52 را جهت رفع کمبود این عنصر حیاتی در گیاهان تولید کرده اند. این کود از 52 درصد پتاسیم خالص تشکیل شده است. افزایش گلدهی، درشت و سنگین شدن محصول، بالا رفتن مقاومت در برابر سرما، خوش رنگ شدن میوه و کاهش ابتلاء به آفات از مزایای مصرف این کود می باشد. زمان مناسب مصرف این نوع کود پتاسیم مایع در گیاهان پیش از به گل رفتن، در درختان میوه قبل از مرحله فندقی شدن میوه تا حدود دو هفته پس از اتمام برداشت محصول می باشد.

k45

کود پتاسیم مایع k45

نوع دیگر کود پرکاربرد و سودمند پتاسیم برای استفاده در کشاورزی و باغداری کود پتاسیم مایع k45 می باشد. در ترکیب این نوع کود از جلبک دریایی استفاده شده که منجر به بالا بردن مقاومت گیاهان نسبت به محیط های استرس زا و افزایش میزان سبزینگی در تمامیه محصولات کشاورزی و گلخانه ای خواهد شد. نوبل یکی از مارک های معروف ایرانی کود پتاسیم مایع k45بوده که برای انواع مختلف گیاهان زراعی و درختان میوه قابل استفاده می باشد. لازم به ذکر است که بهترین موقع مصرف این نوع کود برای درختان پسته زمان تورم جوانه ها و پس از مرحله ارزنی شدن میوه می باشد.

کود نیترات پتاسیم مایع

نیترات پتاسیم مایع از انواع کودهای مایع است که از مواد مغزی مورد نیاز گیاه شامل عناصر کم مصرف و پرمصرف تشکیل شده است. شیوه استفاده از این نوع کود محلولپاشی بوده که قابلیت جذب توسط برگ و ریشه گیاهان را نیز دارا می باشد. مصرف نیترات پتاسیم مایع علاوه بر اینکه شرایط رشد کافی و مناسب گیاهان را فراهم می کند در اصلاح خاک نیز نقش بسزایی دارد. بعلاوه این کود جذب سریع تری داشته و عناصر غذایی ضروری بطور دقیق در دسترس گیاه قرار می گیرند. از مهم ترین خصوصیت کود نیترات پتاسیم  بالا بردن مقاومت گیاه در برابر کم آبی و نیز آفات و بیماری ها می باشد. مصرف این کود افزایش کیفیت محصولات تولیدی را برای کشاورزان تضمین خواهد کرد.

کود سیلیکات پتاسیم

برای خرید کود سیلیکات پتاسیم با شماره 09133752734 تماس بگیرید

کود مایع پتاسیم سیلیکات

در ترکیب کود مایع پتاسیم سیلیکات دو عنصر سیلیس و پتاسیم وجود دارد که کنارهم قرار گرفتن این دو عنصر اثرات مثبت این کود روی افزایش مقاومت در برابر ابتلاء به آفات و بیماری و تنش های محیطی را دو چندان می کند. این کود در بسته های یک لیتری وجود دارد و بهترین شکل مصرف آن بصورت محلول پاشی و اضافه کردن به آب آبیاری است. مصرف این کود سبب بهبود عمل فتوسنتز، کم شدن میزان تبخیر و تعرق در گیاه، تحریک رشد جوانه های رویشی، کاهش درصد خوابیدگی در غلاتی همچون گندم و برنج، مستحکم شدن ساقه و افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی خواهد شد.همچنین بکارگیری کود مایع پتاسیم سیلیکات باعث تقویت سیستم ایمنی گیاهان شده و گیاه را در مسیری هدایت می کند که نور بیشتری برای جذب باشد. اگر این کود را برای درختان میوه استفاده کنید تولید گلدهی را بیشتر خواهد کرد و با بهبود عمل گرده افشانی و بالا بردن میزان باروری گرده ها تولید محصول را نیز افزایش می دهد. مزیت این کود برای گیاهان زینتی به تعویق انداختن زمان پیری می باشد.

زمان مصرف کود مایع پتاسیم سیلیکات

پسته کاران و پرورش دهندگان مرکبات به خاطر داشته باشند که بهترین زمان مصرف این کود برای درختانشان بعد از باز شدن جوانه های برگ، پس از ریزش کامل گل و نیز در زمان رشد میوه می باشد. پیشنهاد می شود کود مایع پتاسیم سیلیکات را در برنامه کودی برنج در زمان خزانه حدود یک هفته پیش از نشا و همچنین 20 روز پس از گذشت از کاشت نشا و تا دو هفته قبل از برداشت محصول استفاده شود. برای محصولات زراعی مناسب ترین زمان کوددهی در زمان 6 برگی شدن تا وقت پر شدن دانه می باشد.

کود فسفات پتاسیم

برای خرید کود فسفات پتاسیم با شماره 09133752734 تماس بگیرید

کود مایع پتاسیم بالا

کود پتاس بالا به دلیل داشتن مقادیر بیشتر عنصر پتاسیم با استقبال خوب کشاورزان مواجه شده است. در حال حاضر انواع محتلفی از کود پتاس بالا خارجی و ایرانی موجود می باشد که کشاورزان با توجه به نیاز گیاه خود می توانند نسبت به خرید حضوری و اینترنتی آن اقدام کنند. در این میان، کود مایع پتاسیم بالا نیز به دلیل دارای بودن بیشترین میزان پتاسیم خالص باعث تولید میزان کربوهیدرات و نشاسته به حد کفایت در گیاه شده و کیفیت محصول تولیدی را از نظر طعم و رنگ به شکل ایده آلی بالا می برد. بعلاوه با بهبود خصوصیات کمی محصولات کشاورزی نظیر ابعاد و وزن تولید میوه های بازارپسند و حتی صادراتی را افزایش می دهد. از دیگر اثرات فوق العاده مصرف کود مایع پتاس بالا می توان به بالا بردن توان گیاه در برابر ابتلاء به انواع آفات و بیماری های قارچی، عملکرد مطلوب ریشه، فراهم سازی شرایط رشد و توسعه ریشه در شروع فصل رویشی، افزایش گلدهی، کم کردن خسارت ناشی از سرمازدگی فصل پائیز و رسیدگی بموقع محصول اشاره کرد. بهترین کود مایع پتاس بالا کودی است که بتواند کمبود پتاسیم گیاه را در کوتاه ترین زمان جبران کند و در خاک های شور نیز قابلیت جذب بالایی داشته باشد.

k52

کود مایع پتاس بالا برای برنج

عنصر پتاسیم با اثر روی سنتز و منتقل کردن کربوهیدرات به دانه برنج نقش مهم و اساسی در افزایش وزن دانه ها دارد. در صورتیکه به کشت برنج مشغول هستید نباید از اثرات فوق العاده کود مایع پتاس بالا غافل شوید. مصرف این کود اثرات منفی نیتروژن مازاد در برنج را از بین می برد. مقاومت گیاه در برابر بیماری ها، شوری و کاهش دما را بیشتر می کند. رشد و وزن دانه های برنج را بالا می برد. باعث می شود تعداد دانه های شکسته کمتر شود. چنانچه میزان پتاسیم برنج کافی باشد بهتر به کوددهی فسفر واکنش نشان می دهد.

نحوه مصرف کود پتاسیم مایع

مهم ترین نکته قبل از کوددهی انجام آزمایش خاک است. نتیجه آزمایش نشان می دهد که گیاه نسبت به چه عناصری کمبود دارد و مناسب ترین شیوه جهت تعیین مقدار مصرف کود مایع می باشد. محلول پاشی بهترین شیوه استفاده از کود پتاسیم مایع است. همچنین می توان این کود را در سیستم آبیاری قطره ای، و بصورت ترکیب با خاک نیز استفاده نمود.جهت آماده کردن کود بایستی بر اساس دستورالعمل درج شده روی بسته محصول، مقدار معینی از کود را با حجم مشخصی از آب مخلوط کرد. کشاورزان و باغداران در زمان مصرف کودپتاسیم مایع این نکته را در ذهن داشته باشندبه دلیل اینکه در این نوع کودها غلظت عناصر بالاتر از حالت جامد می باشد، اگر هنگام مصرف بطور مستقیم و بدون رقیق سازی روی گیاه محلول پاشی شود سبب مسمومیت گیاه شده و آن را از بین خواهد برد.توصیه می شود محلول پاشی کود پتاس به فاصله 5 سانتی متری گیاه انجام شود تا به جوانه های تازه رشد کرده صدمه ای وارد نشود.

اینستاگرام نارنج اسپادانا

برای پیوستن به اینستاگرام نارنج اسپادانا اینجا کلیک کنید

خرید کود پتاسیم مایع از مراکز معتبر

نقش کوددهی در کشاورزی برای دستیابی به بهترین محصول و سودآوری بیشتر از اهمیت بالایی برخودار است. در بین انواع کودهای موجود، کودهای مایع به دلیل سرعت جذب بالاتر و افزایش راندمان تولید جایگاه ویژه ای دارند. کود پتاسیم مایع با اثرات مثبت فراوانی که بر روی گیاهان می گذارد را می توان عامل موثر در رشد حداکثری گیاهان دانست و بعنوان مکمل غذایی قوی در برنامه کوددهی درختان میوه جای داد. اگر قصد خرید کود پتاسیم مایع را دارید بایستی دقت کنید که در بین شرکت های تولید کننده کود، یکسری مراکز مورد اطمینان هستند که با مراجعه به آن ها قادر هستید محصولی از برندهای معتبر تهیه کنید و همچنین درصورت هرگونه سوال در ارتباط با مقدار استفاده و نحوه مصرف می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان باتجربه کشاورزی بهره مند شوند. مشاوران مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا در کنار شما هستند تا با مشاوره های تخصصی در زمینه باغداری و کشاورزی مناسبترین کود ها و سموم را خریداری کنید. برای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
آدرس فروشگاه نارنج اسپادانا

آدرس فروشگاه سم و کود کشاورزی
اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا

0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.