کاشت گل همیشه بهار

زمان و روش کاشت گل همیشه بهار در باغچه و گلدان

کاشت گل همیشه بهار در باغچه خانه ها به دلیل زیبایی چهار فصل آن و خواص دارویی زیادی که دارد بسیار پر طرفدار است. اما اطلاع از طریقه و نحوه کاشت بذر و زمان و فصل مناسب انجام آن از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما هم می خواهید بدانید چگونه و کی گل همیشه بهار را بکاریم با ما در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان همراه باشید تا با هم به بررسی روش های پرورش گل همیشه بهار در خانه و طرز کاشت بذر گل همیشه بهار در باغچه و گلدان بپردازیم:

بنر سبد گل

برای ثبت سفارش سبد گل و گیاهان آپارتمانی 09130911374 تماس بگیرید

آشنایی با گل همیشه بهار و طریقه نگهداری از آن

یکی از گل های مناسب برای کاشت در باغچه در تمام فصول گل همیشه بهار است. این گل از خانواده کاسنی ها که عمری یک یا نهایتا دو ساله دارد به دلیل مقاومت بالایش در برابر گرما و سرما در تمام فصول سال گل دارد. به همین دلیل نیز مورد علاقه کسانی است که دوست دارند در کنار گیاهان دیگر، یک گل خوشرنگ نیز در باغچه خانه خود بکارند. این گل در سال اول بهترین و زیباترین گل ها را می دهد اما در سال دوم این کیفیت کم می شود. بنابراین در اکثر مواقع، پس از گذشت یکسال بذر جدید با گل های یکساله جایگزین می شوند. از آنجایی که برای بهره گیری از زیبایی این گل، علاوه بر کاشت داشت و برداشت درست گل همیشه بهار، نگهداری از آن نیز مهم است، در ادامه به بیان نیازها و چگونگی نگهداری از آن می پردازیم:

آشنایی با کاشت گل همیشه بهار

 • خاک مناسب: اگر در خانه خاک عمده برگ یا خاک گلدان عمده دارید می توانید آن را با کمی کود حیوانی مخلوط کرده و به عنوان خاک مناسب گل همیشه بهار استفاده کنید.
 • آبیاری: همانطور که گفته شد همیشه بهار جزء گل های بسیار مقاوم است. بنابراین در برابر کم آبی مقاومت بالایی دارد. بنابراین سعی کنید زمانی که خاک گلدان یا باغچه خشک شد به آن آب بدهید.
 • میزان نیاز به نور خورشید: گیاهانی که گل دارند به طور معمول به نور بیشتری نیز نیاز دارند. بنابراین کم نوری باعث کم شدن عمر گل های آن می شود. بنابراین هنگام کاشت گل همیشه بهار در گلدان، سعی کنید گلدان را زمانی در طور روز زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید.
 • کوددهی: استحکام زیاد این گل باعث می شود گل همیشه بهار به کودهای شیمیایی از نوع کود سه بیست یا کود گلدهی زیادی احتیاج نداشته باشد. کمی کود کمپوست برای آن کافیست.

زمان و روش کاشت گل همیشه بهار در خانه

همانطور که گفته شد محبوبیت گل همیشه بهار بیشتر به دلیل مقاوم بودن و راحت بودن نگهداری از آن و چهار فصل بودن گلدهی و با طراوت کردن محیط خانه یا حیاط در تمام فصول سال است. اگر علاقه زیادی به این گل دارید اما زمان کاشت آن را ندارید، چنانچه در شهر اصفهان زندگی می کنید می توانید با شماره 09133752734 تماس گرفته و از خدمات کاشت گل و گیاه در منزل جوانه بان استفاده کنید. با این کار می توانید از کارشناسان این مرکز بخواهید در زمان درستی از سال در منزل شما حضور پیدا کرده و نسب به پرورش گل همیشه بهار در گلدان یا باغچه حیاطتان اقدام کنند.

روش کاشت گل همیشه بهار

 اما اگر شما هم جزء افرادی هستید که به پرورش گل های و گیاهان آپارتمانی و خانگی علاقه دارید، بهتر است خودتان در خانه نسبت به کاشت بذر گل همیشه بهار اقدام کنید. اما برای اینکه این کار را به درستی انجام دهیم علاوه بر تهیه بذر خوب و با کیفیت از گلخانه ها، باید بدانیم چگونه گل همیشه بهار را بکاریم یا گل همیشه بهار را کی بکاریم. در ادامه این نوشته قصد داریم شما را با بهترین زمان برای پرورش و تکثیر این گل و چگونگی انجام آن آشنا کنیم.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

بهترین زمان برای کاشت

قبل از اینکه بدانید چگونه این گل را پرورش دهید بهتر است در مورد بهترین فصل و زمان کاشت بذر گل همیشه بهار در باغچه یا در گلدان بدانید. باید بدانید زمانی که برای این گل مناسب است بستگی به دمای هوای محل زندگی شما دارد. به طور کلی اگر شهر زندگی شما زمستان های بسیار سردی دارد می توانید زمان کاشت بذر را به اواخر زمستان و در پایان زمان یخ بندان موکول کنید. چرا که اگر زمان گلدهی با سرمای بیش از حد هوا یکی شود، گل برای گلدهی توان کافی را ندارد و یخ می زند. اما اگر دمای هوای محل زندگیتان معتدل تر است می توانید پایان تابستان یا اوایل پاییز نسبت به کاشت بذر این گل اقدام کنید. در ادامه به نحوه کاشت بذر گل همیشه بهار در گلخانه یا باغچه می پردازیم:

زمان کاشت همیشه بهار

کاشت بذر گل همیشه بهار در باغچه

بدلیل علاقه شدید گل همیشه بهار به آفتاب، این گل را بیشتر در باغچه می کارند. در چنین صورتی باید به شرایط نگهداری گیاهان دیگری که کنار این گل می کارید دقت کنید. چرا که میزان نیاز به آب و خاک مناسب برای آن ها باید تقریبا یکسان باشد. در به نکاتی اشاره می کنیم که لازم است هنگام کاشت بذر گل همیشه بهار در باغچه آن ها را بکار ببرید:

 • قسمتی از باغچه را برای کاشت بذر انتخاب کنید که سایه نباشد و ساعات بیشتری از روز آفتاب داشته باشد.
 • پس از آماده کردن خاک مناسب، چاله هایی به عمق یک تا دو سانتی متر در خاک ایجاد کنید و بذرها را درون آن بکارید. فاصله هر بذر از هم نیز باید 10 تا 15 سانتی متر باشد.
 • پس از پوشاندن روی بذرها با خاک لازم است به قطر نیم سانتی متر روی آن ها را با کود دامی و کمی خاک باغچه بپوشانید تا گیاه قدرت کافی برای گلدهی و جوانه زدن داشته باشد.
 • بذرها به یک یا دو هفته زمان احتیاج دارند تا جوانه بزنند. در این مدت باید هر روزه آن ها را آب بدهید. اما به یاد داشته باشید در زمان انجام این کار، بذرها را با آبیاری زیاد و جریان آب جابجا نکنید.
 • پس از جوانه زدن بذرها باید میزان آبیاری را کم کرده و تنها خاک گل همیشه بهار را مرطوب کنید. برای اینکار می توانید خاک گیاه را چک کرده و در صورت خشک بودن مجددا آن را مرطوب کنید.
 • زمانی که گل ها به ارتفاع 10 سانتی متر رسیدند می توانید آن ها را جابجا کنید و فاصله گل ها را در باغچه به 20 تا سی سانتی متر برسانید.
 • هنگام گلدهی می توانید کمی کود حیوانی پای خاک گل های همیشه بهار بریزید تا گل های آن ها زیباتر شود.

کاشت بذر گل همیشه بهار در باغچه

طرز کاشت در گلدان

اگر چه پرورش این گل های زیبا در باغچه مرسوم تر است اما این به این معنی نیست که آپارتمان نشینان نمی توانند از گل های چهار فصل گل همیشه بهار استفاده کنند. چرا که با رعایت اصولی در نگهداری این گل ها و به کار بردن طرز صحیح کاشت گل همیشه بهار در گلدان می توانند یک یا دو سال این گل را کنار پنجره خود نگه دارند. برای این منظور لازم است به مواردی که در ادامه می گوییم به دقت توجه کنید.

 • ابتدا لازم است گلدان مناسبی برای این گل ها در نظر بگیرید. اگر می خواهید در گلدانتان چندین بذر از گل همیشه بهار بکارید لازم است گلدان بزرگتری را انتخاب کنید. ایجاد سوراخ ته گلدان برای زهکشی را فراموش نکنید
 • همیشه بهارهایی که در گلدان کاشته می شوند به کود بیشتری نیاز دارند. بنابراین سعی کنید در ترکیب خاک این گیاه از کود حیوانی بیشتری استفاده کنید. همچنین این خاک باید قبل از کاشت کاملا زهکشی شود.
 • بذرها را در فاصله یک سانتی متری در خاک فرو کنید. اگر گلدان شما بزرگ است دقت کنید که هر بذر با بذر دیگر حداقل 5 سانتی متر فاصله داشته باشد.
 • پس از پوشاندن روی آن با خاک، کمی کود روی آن بریزید و به آن آب کافی بدهید به طوری که آب از ته گلدان خارج شود. با این کار گیاه را برای جوانه زنی آماده می کنید.
 • در تمام مدتی که منتظر جوانه ها هستید لازم است گلدان را در جایی قرار دهید که نور کافی و مستقیم دریافت کند. پس از جوانه زدن می توانید نور را کل روز از پشت پنجره به گلدان برسانید.
 • زمانی که گیاه شروع به جوانه زدن کرد از میزان آبیاری کم کنید و آن را در حد مرطوب ساختن خاک نگه دارید.

طرز کاشت همیشه بهار در گلدان

مشاوره جهت کاشت گل همیشه بهار در خانه

در آخر لازم است بگوییم برای اینکه گلی زیبا و با دوام داشته باشید بهتر است علاوه بر رعایت مواردی که در بالا در مورد نحوه و زمان کاشت گل همیشه بهار گفته شد، بهترین بذر را نیز تهیه کنید. همچنین به طور قطع گاهی حین انجام این کار با مشکلاتی مواجه می شوید که لازم است با فرد متخصصی در این زمینه مشورت کنید. در چنین مواقعی به شما پیشنهاد می کنیم با خرید بسته ی یک ماهه گل و گیاه و باغداری می توانید از مشاورین جوانه بان برای این منظور کمک بگیرید.همچنین با مراجعه به فروشگاه می توانید بهترین کالاهای مورد نیاز جهت پرورش گیاهان مانند انواع قارچ کش گیاهان، کودهای مختلف شیمیایی، کود کلات آهن و انواع خاک را تهیه کنید. برای خرید  و مشاوره  انواع کود، سم و خاک می توانید با شماره های که در قسمت زیر نماش داده شده است در زمان های مشخص تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19 ، برای گیاهان آپارتمانی لطفا بعد از ظهر ها از ساعت 16:30 تا 19 تماس بگیرید، به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 19 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
1 پاسخ
 1. شیما
  شیما گفته:

  سلام خیلی ممنون از شما و متخصصان سایت .این خیلی خوب بود که کود پیشنهادی مشاورانتون داخل خود سایت موجودی داشتید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.