خدمات گل و گیاه در منزل

خدمات گل و گیاه در منزل اصفهان (گلدان و باغچه)امروزه شرکت ها و مراکز مختلفی ایجاد شده اند که خدمات گل و گیاه در منزل انجام می دهند. به همین منظور سایت جوانه دارد قصد دارد خدمات گل و گیاه در منزل در شهر اصفهان را با حضور مهندسان کشاورزی و گیاهپزشکی به شهروندان اصفهانی ارائه خدمت دهد.  باید بدانید که این گونه خدمات و خدمات باغبانی در منزل مزایای بسیاری دارد. اما اینکه این خدمات که معمولا شامل هرس، سم پاشی، کوددهی، تکثیر و درمان بیماری های گیاهان، تعویض خاک و گلدان می شود به چه صورتی انجام می شود و چه مراکزی خدمات بهتری انجام می دهند، مباحثی است که در این مقاله از گل و گیاه جوانه بان به آن می پردازیم.

 

مزایای خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل

بسیاری از افراد علاقه زیادی به داشتن یک گلخانه در منزل یا پرورش گل و گیاهان آپارتمانی  دارند. برخی دیگر نیز علاقه دارند گل های مناسبی در باغچه حیاط خود بکارند یا به شیوه درستی به باغچه های کوچک خانه خود رسیدگی کرده و آن ها را هرس و سم پاشی کنند. اما گاهی به دلیل عدم اطلاعات کافی در زمینه گل ها و گیاهان، کمبود وقت و یا نداشتن تجهیزات کامل و کافی، انجام چنین فعالیت هایی توسط خود افراد امکان پذیر نیست. در چنین شرایطی بهترین کار این است که از خدمات گل و گیاه در منزل استفاده کنید و انجام چنین کارهایی را به آن ها بسپارید. مزایای این خدمات باغبانی در منزل عبارتند از:

کارشناس امور باغی و گیاهان آپارتمانی

مهندس امیری کارشناس امور باغی و گیاهان آپارتمانی

  • خدمت رسانی باغ و باغچه با تجهیزات کافی.
  • اطلاعات کافی متخصصین از انواع گل ها و گیاهان و نیازها، مشکلات آن ها.
  • آشنایی با انواع آفات گیاهی و نحوه مبارزه با آن ها و پیشگیری از گسترش آن.
  • انجام چندین خدمات گل و گیاه و باغبانی به طور همزمان در منزل.
  • صرفه جویی در وقت و انجام کلیه امور در اولین فرصت.
  • عدم نیاز به مراجعه حضوری به آن مراکز و استفاده از خدمات حضوری در منزل.

انواع خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل

شایدگاهی برای شما هم پیش آمده باشد که نتوانیدخودتان یک سری از کارهای مربوط به گلخانه یا باغتان را انجام دهید. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید با وجود سختی ها خودتان به کارهای مربوط به گلدان ها و باغچه تان بپردازید یا از یکی از این شرکت ها و مراکز بخواهید که این کار را انجام دهند، لازم است ابتدا بدانید خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل شامل چه کارهایی است و برای کدام یک از مشکلات و نیازهای گیاه خود می توانید از آن ها کمک بخواهید. به همین دلیل نیز ما در ادامه به تفکیک به بررسی کلیه خدمات باغبانی منازلمی پردازیم:

بنر سبد گل

برای ثبت سفارش سبد گل و گیاهان آپارتمانی 09130911374 تماس بگیرید

خدمات باغبانی و سم پاشی باغچه ها در منزل

نگهداری و مراقبت از باغ ها یا باغچه های بزرگ و کوچک حیاط، همیشه از نگهداری چندین گلدان در آپارتمان سخت تر است. چرا که اگر به آن ها آسیبی وارد شود حجم زیادتری از گیاهان و درختان آسیب می بینند و حتی گاهی محصولات کشاورزی و میوه ها نیز به طور کامل از بین می روند. بنابراین سپردن آن به مراکزی که افراد متخصصی برای انجام این کارها دارند گزینه بهتری است. مخصوصا برای شهروندان اصفهانی که به باغچه های خود علاقمندی زیادی دارند، خدمات گل و گیاه در منزل در اصفهان می تواند به طراوت روزافزون باغچه های آنها کمک زیادی بکند. اما اینکه این خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل شامل چه مواردی می شود مطالبی است که در ادامه می خوانیم:

خدمات سمپاشی و کوددهی گیاهان باغچه

یکی از نیازهای باغداران و کسانی که باغچه ای در حیاط خود دارند سمپاشی آن ها با انواع آفت و قارچ کش ها مانند قارچ کش مانکوزب  و ضد عفونی کردن خاک آن ها است. چرا که وسعت گیاهانی که در این مکان ها کاشته شده اند بسیار زیاد است و به دلیل خطرناک بودن آن ها برای بدن انسان، انجامشان نیاز به تجهیزات زیادی دارد. اما انجام آن ها برای سالم ماندن گیاهان در باغ و میوه های آن ها اجتناب ناپذیر است. بنابراین اگر پس از کسب اطلاعات در مورد هزینه سم پاشی باغچه، از مراکزی که خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل انجام می دهند بخواهید این کار را برای شما انجام دهند، علاوه بر سریعتر و بهتر انجام شدن آن، خطرات احتمالی آن کمتر است.

گیاهپزشک

خانم مهندس چهارباغی گیاهپزشک نارنج اسپادانا

خدمات کاشت گل و باغچه کاری منزل

همانطور که می دانید کاشت گل در باغچه و باغ ها در فصول مختلف بسیار مهم است. چرا که کاشت بسیاری از گل ها و نهال درختان در فصول مختلف نادرست است و برخی از انواع گیاهان دیگر نیز در آب و هوای محل زندگی افراد مختلف رشد و پرورش کافی را ندارند و به زودی از بین نمی روند. بنابراین با توجه به اطلاعات اندک و صرف وقت زیادی برای انجام این کار توسط خودتان، وبا توجه به هزینه اندک گلکاری باغچه و باغچه کاری توسط مراکز خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل، بهتر است کار را به افراد متخصص بسپارید.

خدمات هرس درختان در اصفهان

هرس شاخه ها و برگ های درختان و گیاهانی که در باغ ها یا باغچه های شهروندان اصفهانی کاشته شده اند برای رشد بهتر آن ها اجتناب ناپذیر است. کسانی که باغ های بزرگ میوه و محصولات کشاورزی دارند می دانند که هرس درختان و گیاهانی که در آن ها کاشته شده است چقدر وقتگیر و سخت است. برای همین بسیاری از افراد ترجیح می دهند هزینه هرس درختان میوه باغ را به افراد دیگری بپردازند. یکی از مراکزی که این کار را انجام می دهند همان مراکز خدمات گل و گیاه در منزل در اصفهان است که خدمات باغبانی در منزل را نیز انجام می دهند.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

خدمات نگهداری باغچه و درمان آسیب های آن

زمانی که باغ های میوه یا محصولات کشاورزی و همچنین باغچه ها دچار آفت زدگی می شوند باید به سرعت جلوی انتشار آن ها گرفته شود. چرا که ممکن است کل باغ و محصولات آن را از بین ببرد. از آنجا که شناخت این آفات و مشکلات گیاهان کار متخصصین است، به همین منظور خدمات باغبانی منازل و خدمات گل و گیاه در منزل با شناخت درمان مناسب برای نوع مشخص آفت، می توانند در موقعیت مناسب جلوی رشد آن ها را بگیرند. همچنین بر اساس نوع گیاه یا درخت، کود شیمیایی مناسب آن اعم از کود سه بیست، کود گلدهی  و  کلات آهن را تجویز کرده و خاک باغ و باغچه را برای آن ها تقویت می کنند.

تعویض خاک باغچه

خاک گیاهان تا میزان مشخصی مواد مغذی برای رشد گیاهان و درختان دارد. زمانی که این مواد به اتمام برسد باید آن را با کودها تقویت کنید یا خاک آن را تعویض کنید. به دلیل زیاد بودن مساحت باغچه ها و کاشت گیاهان مختلف با نیازهای متفاوت در آن ها، این کار به طور کلی کار سختی به نظر می رسد. بنابراین در بسیاری از مواقع افراد ترجیح می دهند به جای خرید خاک برگ عمده و تعویض آن با خاک قدیمی، این کار را به کسانی بسپارند که خدمات گلکاری باغچه یا خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل انجام می دهند.

خدمات نگهداری باغچه

خدمات گل و گیاهان آپارتمانی در منزل

اگر شما هم جزء افرادی هستید که اطلاعات کافی در مورد نگهداری از گیاهان ندارید یا مشغله های فراوان اجازه نمی دهد خودتان به حل مشکلات گلدان های خود یا رسیدگی به گلخانه بپردازید، اما همچنان دوست دارید با نگه داشتن این گلدان ها روحیه محل زندگی خود را عوض کنید، شاید بهتر باشد از خدمات گل و گیاه آپارتمانی در منزل استفاده کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که این خدمات شامل چه مواردی می شود و چه کارهایی را می توانید به آن ها بسپارید.

خدمات کاشت گل و گیاه در گلدان و تکثیر و قلمه گیری آن ها

یکی از کارهایی که مراکز خدمات گل و گیاه در منزل انجام می دهند کاشت گیاهان در گلدان مناسب و به کارگیری روش درست برای تکثیر و پرورش آن ها است. چرا که هر کدام از گیاهان روش های خاص خود را برای تکثیر دارند. برخی را باید با نگهداری قلمه در آب یا خاک پرورش داد و برخی دیگر را با کاشت بذر و استفاده از پاجوش ها. برخی دیگر نیز مانند گل های لاله و نرگس از طریق پیازشان تکثیر می شوند که باید در زمان مشخصی در گلدان کاشته شوند. از آنجایی که پیدا کردن روش مناسب برای پرورش انواع گل های آپارتمانی نیاز به تخصص دارد و کاشت آن ها در گلدان های مناسب در اندازه های درست نیز اطلاعات دقیق و مشخصی نیاز دارد، لازم است برای این منظور از کمک این مراکز استفاده کنید.

خدمات سمپاشی باغچه

کود دهی و سمپاشی گلدان ها

از بین بردن هر کدام از آفت هایی که به گلدان شما آسیب می زند نیاز به آفت کش مخصوص به خود دارد. یا اینکه خاک گلدان شما نیاز به تقویت دارد تا بتواند مواد مغذی مورد نیاز گیاه را به آن برساند. یکی دیگر از خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل این است که نسبت به نوع گیاهتان به تشخیص نوع کود یا سم پرداخته و خودشان با حضور در محل این گونه کارها را انجام دهند.

خدمات تعویض خاک گلدان

خاک گلدان همیشگی نیست باید زمانی که مواد مغذی آن از بین می رود عوض شود. چراکه دیگر توانایی تقویت گیاه را نداشته و باعث از بین رفتن آن می شوند. به دلیل اینکه همیشه کود دادن به آن ها کافی نیست لازم است نسبت به تعویض آن اقدام کرد. اما به این خاطر که برخی از گیاهان ریشه بسیار حساسی دارند و در صورت برخورد بیش از حد با هوا از بین می روند و همچنین ترکیب درست این خاک برای هر گیاه متفاوت است. سپردن این کار به مراکزی که خدمات گل و گیاه در منزل انجام می دهند علاوه بر اینکه به درستی انجام می شود، مزایای دیگری نیز دارد. از جمله اینکه می توانند گلدان های دیگر موجود در گلخانه را نیز بررسی کرده و در صورت نیاز به تعویض خاک آن ها نیز، به طور همزمان همه آن ها را با هم انجام دهند.

تعویض گلدان در منزل

خدمات تشخیص و درمان بیماری های گل و گیاهان آپارتمانی در منزل

گاهی اوقات پیش می آید که گلدان شما بیمار می شود اما شما نمی توانید تشخیص دهید که مشکل آن چیست تا راه حل مناسبی برای آن پیدا کنید. به طور مثال برگ های گیاه شروع به ریزش می کند یا ساقه ها و برگ های زرد، قهوه ای یا پژمرده می شود. اگر نتوانید علت را به سرعت پیدا کنید ممکن است گیاهتان به طور کامل از بین برود و ریشه آن نیز کاملا خراب شود. بنابراین اگر از کسانی که در این زمینه تخصص دارند و خدمات گل و گیاه و باغبانی را در منزل انجام می دهند کمک بگیرید علاوه بر تشخیص علت آن، راه درمان مناسبی نیز برای آن پیدا می کنید.

خدمات تهیه خاک مناسب برای گیاهان آپارتمانی

هر کدام از گیاهان آپارتمانی به خاک مخصوص خود نیاز دارند که هر کدام میزان مواد مغذی متفاوت و میزان زهکشی مخصوص برخوردار هستند. به طور مثال خاک مناسب سانسوریا با خاک کاکتوس متفاوت است و به کار بردن آن ها برای گیاهان دیگر باعث از بین رفتن آن ها می شود. بنابراین درست است که این کار چندان سخت به نظر نمی رسد، اما برای کسانی که اطلاعی از این موارد ندارند و می خواهند برای گل یا گیاه خود خاک خوبی را ترکیب کنند کار مشکلی است. پس بهتر است این کار را به افراد متخصصی که خدمات گل و گیاه و باغبانی در منزل انجام می دهند بسپارند تا از کاشت گل خود در خاک مناسب مطمئن باشند.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

داروخانه کشاورزی نارنج اسپادانا

ثبت درخواست ویزیت گل و گیاه در منزل توسط کارشناس نارنج اسپادانا

همشهریان عزیز اصفهانی که قصد دارند ثبت درخواست ویزیت گل و گیاه آپارتمانی خود را در منزل انجام دهند، می توانند با شماره  09133752734 تماس بگیرند و درخواست خود را ثبت کنند. پس از ثبت درخواست روز و ساعت ویزیت گیاهان آپارتمانی شما  در منزل مشخص و با شما هماهنگی های لازم انجام می شود. در هنگام بازدید یک کارشناس کشاورزی متخصص در زمینه گیاهان آپارتمانی در منزل شما حضور پیدا می کند و گیاهان آپارتمانی شما را از نظر بیماری، آفات و کمبودی مواد غذایی بررسی می کند و توصیه های لازم را برای گیاهان شما انجام می دهند. قاعدتا ویزیت گیاهان آپارتمانی در منزل توسط کارشناس گل و گیاه این اطمینان را به شما می دهد که اگر گیاه شما بیماری یا آفتی داشته باشد با ویزیت و توصیه یک کارشناس متخصص بزودی بهبودی پیدا می کند و دوباره سرحال می شود.

0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.