کود معجزه گر رشد ازت بالا چیتو گلد

قیمت و خرید کود نیتروژن بالا (ازت بالا)

قیمت و خرید کود نیتروژن بالا (ازت بالا) برای باغداران جهت تامین نیتروژن مورد نیاز گیاهان مسئله مهمی است. عنصر نیتروژن جزء ترکیبات ماکرو مغذی محسوب می‌شود از این رو باید به مقدار فراوان در اختیار گیاهان قرار گیرد. آثار کمبود این عنصر ابتدا در برگ‌های مسن‌تر ظاهر خواهد شد. بهبود عمل فتوسنتز در گیاهان و افزایش باردهی درختان میوه تنها بخشی از اثرات مثبت کود نیتروژن بالا به شمار می‌آید. از این رو افزایش اطلاعات باغداران در زمینه آثار فقر نیتروژندر گیاهان سبب می‌شود به محض مشاهده علائم کمبود سریعا نسبت به خرید کود ازت بالا و مصرف آن اقدام کنند. با توجه به فواید فراوان کود ازت بالا برای گیاهان، در این مقاله از سایت جوانه‌بان مطالبی پیرامون معرفی کود نیتروژن بالا و انواع آن و همچنینفواید مصرف کود برای گیاهان آپارتمانی گردآوری شده است.

کود نیتروژن بالا چیست؟

عنصر نیتروژن جزء عناصر ضروری گیاهان است. با وجود اینکه نیتروژن در هوا وجود دارد اما ازت جو برای مصرف گیاهان مناسب نیست. گیاهان تنها نیتروژن به فرم نیترات و آمونیوم را جذب می‌کنند. از این رو جهت تامین نیتروژن مورد نیاز گیاهان، بایستی از کود استفاده کرد. در بین کودهای موجود، کود شیمیاییNPKبه دلیل دارای بودن عناصر ضروری نیتروژن، فسفر و پتاسیم بسیار پرمصرف است. در این بین به کود NPK که میزان درصد نیتروژن بالاتری داشته باشد، کود نیتروژن بالا گفته می‌شوددر ساختاراین محصول عناصر میکرو نظیر آهن، منگنز و… نیز می‌تواند وجود داشته باشد. مصرف کود ازت بالا برای گیاهان آپارتمانی به بهبود رشد آن‌ها کمک خواهد کرد. بایستی خاطر نشان کرد که عنصر نیتروژن در گیاهان وظایف مهمی را بر عهده دارد. از جمله وظایف این عنصر در گیاهان به شرح زیر است:

 • سنتز پروتئین
 • بهبود عملکرد فتوسنتز در گیاهان
 • عنصری مهم در ساختارDNAوRNA
 • بالا بردن میزان ترکیبات هیدروکربن در گیاه
 • افزایش تولید محصول در درختان میوه
 • افزایش شادابی و سرزندگی گیاهان

کانال ایتا نارنج اسپادانا

بهترین زمان مصرف کود نیتروژن بالا

استفاده از کودهای شیمیایی در زمان مناسب روی عملکرد گیاه بسیار موثر خواهد بود، بالا بردن میزان راندمان و همچنین افزایش میزان مصرف عناصر غذایی گیاه از جمله فواید کوددهی در زمان مناسب است. چنانچه به زمان مصرف کود توجهی نشود هم کود هدر می‌رود و هم احتمال آسیب به محصولات درختان میوه افزایش خواهد یافت. بهترین زمان مصرف کود ازت بالا برای محصولات باغی در مرحله متورم شدن جوانه‌ها، فندقی شدن میوه و همچنین موقع بزرگ شدن و تولید مغز در میوه است. پس از خرید کود ازت بالا می‌توان از آن برای چالکود زمستانه نیز استفاده کرد. البته کارشناسان کشاورزی مصرف کود نیتروژن بالا را در مرحله بعد از برداشت محصول و پیش از خزان شدن درخت به صورت محلول‌پاشی پاییزه نیز توصیه می‌کنند.

اگر تصمیم داشتید از پس از خرید کود نیتروژن بالا از آن برای رفع کمبود نیتروژن در گیاهان جالیزی استفاده کنید، زمان مناسب مصرف آن در مرحله نخستین آبیاری بعد از کاشت، موقع انشعاب‌دار شدن ساقه، پیش از به گل رفتن و پس از شکل‌گیری نخستین میوه در صیفی‌جات پیشنهاد می‌شود.گلخانه‌داران نیز پس از بررسی قیمت کود نیتروژن بالا و تهیه آن می‌توانند از این کود در نوبت اول یک تا چهار هفته ابتدایی بعد از کاشت همزمان با آبیاری گیاه استفاده کنند. البته نوبت دوم مصرف کود ازت بالا با توجه به میزان نیاز گیاه انجام خواهد شد.

طرز استفاده از کود نیتروژن بالا

جهت تعیین مقدار کود ازت بالا لازم است آزمایش خاک انجام شود. بایستی خاطر نشان کرد که حدود 50 درصد ازت مورد نیاز درختان بارده بایستی در ماه اسفند تامین شود. همچنین حدود 25 درصد تامین نیتروژن مورد نیاز گیاهان در ماه اردیبشهت انجام خواهد شد، اما 25 درصد باقی‌مانده را باید همراه با آبیاری، پیش از برداشت میوه و در ماه شهریور انجام داد. بهتر است کود ازتی که در مرحله ابتدایی استفاده می‌شود از نوع اوره باشد به دلیل اینکه موقع پایان فصل زمستان و ابتدای فصل بهار کود اوره جذب بهتری خواهد داشت. توصیه می‌شود در مرحله دوم کوددهی از کود ازت به فرم نیترات اوره استفاده شود، زیرا این نوع کود جذب تدریجی دارد از این رو می‌تواند میزان رشد دانه را تا انتهای فصل ضمانت کند. علاوه بر این می‌توانید کود نیترات آمونیوم را نیز مصرف کنید. مزیت استفاده از این کود افزایش میزان تمایز جوانه گل در سال بعد است. در مرحله سوم مصرف کود ازت پیشنهاد می‌شود گیاه را با کود به شکل نیترات آمونیوم کوددهی کنند، زیرا این کود قابلیت جذب کامل را قبل از ریزش برگ دارد و به عنوان ذخیره نیتروژن جهت آغاز فصل رویشی بعد قابل مصرف است. البته باغداران باید این نکته را به خاطر داشته باشند که در سال کم باری نباید کوددهی مرحله دوم را انجام دهند.

علت فقر نیتروژن در گیاهان چیست؟

گیاهان علائم کمبود عناصر غذایی را در ظاهرشان نشان می‌دهند، از این رو باغداران با شناخت علائم فقر نیتروژن می‌توانند با مصرف کود ازت بالا به تامین نیتروژن مورد نیاز گیاه کمک کنند. به نظر شما چه عواملی سبب کمبود نیتروژن در گیاهان می‌شود؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که موقعی که آبیاری بیش از حد انجام می‌شود قسمتی از نیتروژن خاک به ویژه در خاک‌های شنی و سبک شسته شده و از دسترس گیاه خارج خواهد شد. همچنین زمانی‌که مقدار رطوبت خاک زیاد و در عین حال دمای محیط پایین باشد، مقدار مصرف نیتروژن توسط گیاه کاهش خواهد یافت، در نتیجه آثار فقر نیتروژن در گیاه ظاهر خواهد شد.از دیگر دلایل کمبود نیتروژن در گیاهان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقدار PH خیلی بالا یا خیلی پایین خاک
 2. مقدار رشد زیاد گیاه
 3. کاهش مواد آلی موجود در خاک
 4. افزایش مصرف نیتروژن موقع گلدهی درختان میوه در شروع فصل بهار
 5. کاهش میزان نیتروژن گیاه به دلیل مصرف زیاد آن توسط جوانه‌ها و میوه در پایان فصل تابستان و پاییز

قیمت و خرید کود نیتروژن بالا

یکی از مواردی که روی قیمت کود ازت بالا موثر است، نوع آن است. در حال حاضر کود ازت بالا به دو فرم جامد و مایع در بازار موجود است. کود ازت بالا مایع بیشتر به صورتبسته‌های یک لیتری عرضه می‌شود و کودهای در بسته‌های یک تا چند کیلوگرم تولید خواهند شد. از این رو باغداران می‌توانند با مراجعه به مراکز فروش سم و کود، کود ازت بالا را بر اساس نوع گیاه و مساحت خاک تحت کشت تهیه کنند.از جمله موارد دیگری که روی قیمت کود نیتروژن بالا اثرگذار است، برند کود است. واضح است که کود ازت بالا خارجی در مقایسه با محصولات ایرانی گران‌تر خواهد بود. چنانچه قصد خرید غیر حضوری کود ازت بالا را دارید پیشنهاد می‌شود ابتدا قیمت کود نیتروژن بالا دیجی کالا را بررسی کرده و سپس سفارش اینترنتی خود را ثبت کنید. لازم به ذکر است که مقدار مصرف کود ازت بالا شرکت‌های مختلف با هم متفاوت است به همین خاطر بهتر است که جهت تعیین مقدار مناسب کود از کارشناسان گل و گیاه مشورت بگیرید. البته علاوه بر برندکود نیتروژن بالا، میزان درصد عناصر تشکیل‌دهنده آن نیز روی قیمت کود موثر است. هرچه میزان عناصر بیشتری باشد به طبع قیمت کود نیز افزایش خواهد یافت. با توجه به تنوع بالای کود ازت بالا آشنایی با خصوصیات کود و مزایای مصرف آن‌ها کشاورزان و باغداران را جهت خرید محصول مناسب راهنمایی خواهد کرد. در ادامه مطلب توضیح مختصری در رابطه با چند محصول خواهیم داد.

کود معجزه گرد رشد چیتو گلد

قیمت کود نیتروژن بالا جت

یکی از انواع کود نیتروژن بالا، کود جت است. این محصول در بطری‌های یک لیتری به بازار عرضه می‌شود. کود نیتروژن بالا جت دارای 40 درصد نیتروژن دیر رهش، 5 درصد فسفر، 5 درصد پتاسیم، 4.5 درصد آمینواسید و 10 درصد جلبک دریایی است. اگر به دنبال خرید کود نیتروژن بالا هستید که دارای شکل‌های متنوع نیتروژن (نیترات، اوره و نیتروژن آلی) باشد، این محصول بهترین گزینه است. به علاوه در ساختار این کود از مواد تحریک‌کننده رشد نیز استفاده شده است تا با مصرف آن علاوه بر تامین نیتروژن مورد نیاز، رشد گیاه نیز افزایش یابد. چنانه از این کود برای گیاهان علفی مانند جو و ذرت استفاده کنید شاهد رشد فوق‌العاده آن‌ها خواهید بود. شایان ذکر است که مصرف این نوع کود برای خاک هیچ ضرری ندارد و شکل ازت آن به دشواری تصعید خواهد شد. اثرات مثبت کود نیتروژن بالا جت بر روی درختان میوه را می‌توانید روی کاهش سال‌آوری مشاهده کنید. بهترین روش استفاده از این محصول کود آبیاری و محلولپاشی برای گیاهان باغی و زراعی است. توصیه می‌شود این کود را در شروع مرحله رشد رویشی استفاده کنید.

قیمت کود ازت بالا چیتا گلد

کود معجزه گر رشد ازت بالا چیتا گلد یکی دیگر از انواع کود ازت بالا محسوب می‌شود. این کود از 40 درصد نیتروژن تشکیل شده است این محصول بهترین کود برای بالا بردن سرعت رشد گیاهان و تحریک جوانه‌زنی است. با خرید کود ازت بالا چیتا گلد انرژی مور نیاز گیاهان در شروع فصل رشد نیز تامین خواهد شد. از دیگر فواید مصرف این کود ازت بالا بالا گسترش سیستم هوایی گیاه و بالا بردن سطح برگ است. کارشناسان کشاورزی مصرف این کود را جهت افزایش میزان رشد گیاهانی مانند سورگوم، یونجه و شبدر نیزتوصیه می‌کنند. کود چیتا ازت مایع را به دو شکل محلولپاشی و کود آبیاری استفاده می‌کنند. باغداران می‌توانند این محصول را در تمام مراحل رشد درختان میوه استفاده کنند، البتهبهترین زمان مصرف این کود شروع رشد زایشی گیاهان مشخص شده است. از اثرات مهم کود ازت بالا چیتا گلد روی گیاهان می‌توان به بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی و تنظیم عمل فتوسنتز اشاره کرد. از جمله توصیه‌های مهم که در زمان مصرف این کود ازت بالا باید مد نظر قرار دهید به شرح زیر است:

 1. مقدار مصرف این کود در شروع فصل رشد باید حداکثر باشد در مقابل کمترین مقداز مصرف کود ازت بالا مایع چیتا گلد در پایان فصل رشد خواهد بود.
 2. جهت دستیابی به بهترین نتیجه پیشنهاد می‌شود از این کود نیتروژن بالا موقعی استفاده کنید که گیاه برگ به اندازه کافی جهت جذب حداکثری مواد مغذی داشته باشد.
 3. اگر بخواهید این کود را به شیوه خاکی مصرف کنید باید این نکته را به خاطر داشته باشید که از پایین‌ترین مقدار کود موقعی‌که برگ‌ها جوان هستند استفاده کنید، و بیشترین کود را در زمانی‌که برگ‌های مسن‌تر هستند، مصرف کنید.
 4. باقی‌مانده کود را در محیط خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

قیمت کود نیتروژن بالا هلندی

یکی از انواع کود نیتروژن بالا خارجی، کود نتیروژن هلندی است. کود ازت بالا هورتی گرو هلند در بسته‌های دو کیلویی به باغداران عرضه می‌شود. این کود در ساختارش 30 درصد نیتروژن دارد و برای انواع محصولات باغی و زارعی قابل استفاده است. از جمله خصوصیات این کود می‌توان به انحلال‌پذیری بالا در آب، تاثیر سریع و آنی روی گیاهان، بدون باقی‌مانده اثر کود روی برگ و شاخه، تحریک رشد رویشی و زایشی در گیاهان، فاقد هر گونه ماده سمی نظیر کلر و دی اوره و محتوای کلیه مواد مغذی مورد نیاز گیاه به فرم کلات اشاره کرد. لازم به ذکر است که این کود EC پایینی نیز دارد. بهترین روش استفاده از این به صورت آبیاری و محلول‌پاشی است. آنچه سبب شده است که با مصرف این کود گیاه بیشترین جذب مواد مغذی را از خاک در شرایط محیطی سخت داشته باشد، وجود یک درصد آمینواسیددر ترکیب کود است. وجود آمینواسید بهافزایش زمان ماندگاری کود در خاک نیز کمک می‌کند.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

کاربردکود نیتروژن بالا هلندی

کود ازت بالا هورتی گرو را به میزان 2 تا 3 کیلوگرم در هزار لیتر آب مصرف می‌کنند. این کود به دلیل داشتن اکسید منیزیم به همراه آمینواسیددارای فرمول خاص است و برای افزایش میزان باردهی انواع درختان میوه و همچنین بالا بردن کیفیت محصول تولیدی کاربرد دارد. مناسب‌ترین زمان مصرف این کود برای انواع میوه و سبزیجات شروع مرحله زایشی تا انتهای فصل برداشت است.

خرید کود نیتروژن بالا برای گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی جهت عملکرد مطلوب و رشد مناسب نیاز مبرمی به مواد مغذی دارند. مصرف کودهای مایع برای تامین عناصر غذایی گیاهان آپارتمانی بهترین گزینه است، چراکه به راحتی توسط گیاه جذب خواهند شد. استفاده از کود نیتروژن بالا برای این نوع گیاهان سبب بهبود عمل فتوسنتز و افزایش رشد خواهد شد. چنانچه در زمینه خرید کود نیتروژن بالا مناسب گیاه، زمان استفاده و نحوه مصرف آن به راهنمایی نیاز داشتید، پیشنهاد ما استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان کشاورزی مجموعه نارنح اسپادانا است.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.