گل آرایی منزل اصفهان

گل آرایی منزل در اصفهان(با گیاهان آپارتمانی)

در حال حاضر گل آرایی منزل یکی از مواردی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در واقع گل آرایی خانه به طراحی و چیدمان گل‌های طبیعی و مصنوعی در کنار هم جهت زیبایی و جلوه بیشتر محیط گفته می‌شود. از جمله مواردی که گل آرایی آپارتمان کاربرد فراوانی دارد می‌توان به گل آرایی خانه برای عقد، گل آرایی منزل برای بله برون، گل آرایی منزل عروس و… اشاره کرد. گل و گیاهان زینتی شکل و اندازه مختلفی دارند، از این رو با به کار بردن کمی سلیقه و تغییر در ساختار گل‌ها می‌توان شکل‌های جدید و متنوعی جهت گل آرایی خانه خلق کرد. با توجه به استقبال بالا از گل آرایی در خانه سایت جوانه بان مقاله پیش رو را با هدف آشنایی بیشتر با گل آرایی در خانه، گل آرایی منزل با گل طبیعی، گل آرایی با گیاهان آپارتمانی و… گردآوری کرده است.

آشنایی با اصول گل آرایی در منزل

گل آرایی منزل آپارتمانی اصول خاصی برای خود دارد. چنانچه تصمیم دارید در زمینه گل آرایی منزل با گل طبیعی فعالیت کنید لازم است که با این اصول آشنا شوید. اولین اصل گل آرایی خانه تناسب است که رعایت آن منجر به ایجاد ارتباط خاص بین اشکال، ابعاد و رنگ انواع گل با محیط پیرامون خواهد شد. به علاوه در این اصل اگر از عناصر بزرگ استفاده می‌شود باید عناصر دیگر نیز بزرگ بوده تا بین اجسام تعادل برقرار شود. توازن دومین اصل گل آرایی داخل خانه است. این اصل به وسایل و گل‌هایی که برای گل آرایی استفاده می‌کنید بستگی زیادی دارد، به طور مثال در صورتی‌که از باکس گل استفاده می‌کنید بایستی دقت شود که تمام بخش‌های باکس از تمام جهات و از نظر قرار گرفتن گل توازن داشته باشد.

ریتم گل آرایی در منزل

اصل ریتم در گل آرایی منزل

یکی دیگر از اصول گل آرایی آپارتمان ریتم است. ریتم به معنای ساماندهی عنصرهای تزئینی جهت ایجاد تغییر در محیط بوده که با رعایت این اصل نظر ببیندگان بیشتر به گل آرایی جلب خواهد شد. شما با استفاده از رنگ، نوع بافت و فضای پیرامون قادر خواهید بود که اصل ریتم را در چیدمان خود رعایت کنید. از جمله اصول دیگری که باید در گل آرایی گل‌های آپارتمانی رعایت کرد، اصل تسلط است. بهترین ایده گل آرایی منزل در شرایط عدم تسلط نتیجه مطلوبی نخواهد داد، از این رو لازم است که روی کار خود تسلط داشته باشید و گل آرایی آپارتمانی را با تمرکز کامل چشمی و جسمی انجام دهید.

نحوه گل آرایی آپارتمان چگونه است؟

چنانچه از جمله افراد علاقه‌مند به گل و گیاه هستید و در محیط کوچک آپارتمان خود از انواع مختلف گیاهان آپارتمانی نگهداری می‌کنید باید بدانید گیاهان علاوه بر طراوت و شادابی که به محیط پیرامون خود می‌دهند یک عنصر دکوراتیو نیز محسوب می‌شوند. بناربراین با بکارگیری مقداری خلاقیتقادر خواهید بود گل آرایی آپارتمانی را به گونه‌ای انجام دهید که زیبایی محیط دوچندان شود. یکی از مواردی که در گل آرایی منزل باید به آن توجه کرد نیاز نوری گیاه است، در صورتی‌که جهت گل‌ آرایی در منزل از گیاهانی استفاده کنید که نیاز به شیوه نگهداری یکسانی دارند مشکلی پیش نخواهد آمد، اما چنانچه برخی از گیاهان به نور مستقیم و برخی دیگر نیاز به نور غیر مستقیم داشته باشند سبب کاهش زمان ماندگاری گل‌ها و کاهش کیفیت گل آرایی با گیاهان آپارتمانی خواهد شد. لازم به ذکر است که تعدادی از گل‌ها مانند شب بو، کاغذی و شمعدانی علاوه بر جلوه‌ی زیبایی که دارند در برابر هوای گرم محیط نیز مقاوم هستند.

در حال حاضر جهت گل آرایی منزل آپارتمانی می‌توان از شلف‌های قابل نصب روی دیوار، استندهایی از جنس چوب که ویژه نگهداری گل‌های آپارتمانی هستند و همچنین قفسه‌های فلزی زیبااستفاده کرد. با این کار هم محیطی با جلوه خاص ایجاد کرده‌اید و هم به گیاهان آپارتمانی خود شادابی و طراوت بیشتری می‌بخشید، به دلیل اینکه گیاهان در زمانی‌که کنار هم قرار می‌گیرند حال بهتری خواهند داشت. لازم نیست برای گل آرایی آپارتمان خود هزینه زیادی کنید، کافی است گیاهان خود را در گلدان‌های زیبا بکارید و با قرار دادن نامنظم آن‌ها روی استندهای چوبی گرمای محیط را بیشتر کنید. جهت گل آرایی در اصفهان می‌توانید از مراکز معتبری که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید.

گل آرایی با گیاهان آپارتمانی

انواع گل‌های مورد استفاده در گل آرایی آپارتمان

به طور کلی از سه نوع گل جهت گل آرایی منزل استفاده می‌شود، گل‌های اصلی که شامل گل رز، اوریتال، لیلیوم، گلایل و… هستند. نوع دوم گل‌های حجم‌‌دهنده بوده که گل‌ میخک، داودی و آلسترومریا در این دسته قرار می‌گیرند. و در آخر گل‌هایی با خاصیت پرکنندگی بوده مانند شکوفه‌های رنگی و گل‌ پیازی است که با استفاده از این مدل گل‌ها در گل آرایی خانه، زیبایی خیره‌کننده‌ای به محیط خواهید بخشید.

نکات ضروری گل آرایی در آپارتمان

  • اگر در کنار گل آرایی خانه از چراغ‌ها و فانوس‌هایی با طراحی قدیمی نیز استفاده کنید، محیط را زیباتر خواهید کرد.
  • جهت به کاربردن جعبه‌های چوبی برای گل آرایی آپارتمان بهتر است که آن‌ها را رنگ کنید.
  • در صورتی‌که سبک دکوراسیون منزلتان کلاسیک است بهترین گزینه برای جلوه بیشتر فضا استفاده از گلدان‌هایی از جنس فلز است.

معرفی انواع گل آرایی حیاط خانه

اگر در منزل حیاط‌دار سکونت دارید می‌توانید با گل آرایی حیاط منزل خود فضایی شاد و زیبا ایجاد کنید. شما با استفاده از انواع گلدان‌ها قادر خواهید بود به محیط باغچه حیاط خود تنوع دهید. یکی از انواع گلدان‌های مناسب گل آرایی حیاط خانه، گلدان‌های کفشی بوده که برای گیاهانی با ریشه کوچک مانند کاکتوس‌ها بسیار مناسب است. برای این کار لازم است جهت زهکشی مناسب کف کفش‌های را سوراخ کرده و سپس گیاه مورد نظر خود را در آن بکارید .البته از دوچرخه‌های قدیمی نیز می‌توانید جهت تزئین حیاط خانه استفاده کنید. علاوه بر این کاشت گیاهان در تایرهای رنگ شده ایده‌ای خلاقانه جهت گل آرایی حیاط منزل به حساب می‌آید که در کنار آبنماهای کوچک جلوه‌ی زیبایی به حیاط خانه خواهد بخشید.

جهت گل آرایی حیاط خانه خود می‌توانید از تنه درختان برای گلدان استفاده کنید، بدین شکل که داخل تنه درخت را گود کرده و پس از پر کردن با خاک مناسب گیاهان مورد علاقه خود را داخل آن بکارید.به علاوه شما با پرورش گیاهان خود در داخل سنگ‌هایی با عمق کم می‌توانید باغچه سنگی کوچکی در حیاط خود ایجاد کنید و از تماشای آن لذت ببرید. اگر هم گیاهان خود را داخل چرخ دستی کوچک بکارید جابجایی گل‌ها راحت‌تر خواهد شد و از طرف دیگر به گل آرایی حیاط خانه نیز کمک کرده‌اید.

گل آرایی حیاط خانه

گل آرایی منزل برای بله برون

یکی از مراسمی که گل آرایی برای آن انجام می‌شود، بله برون است. برگزاری مراسم بله برون مجلل و همراه با گل آرایی و بادکنک آرایی بسیار پرطرفدار است. کمتر کسی است که مراسم بله برون خود را بدون گل آرایی منزل برگزار کند، از این رو یکی از دغدغه‌های افراد برای بله برون نحوه گل آرایی میز است. اگر تصمیم دارید خودتان میز مراسم بله برون را گل آرایی کنید توصیه می‌شود نکات زیر را رعایت مدنظر قرار دهید.

گل آرایی باید مناسب محیط بله برون باشد

یکی از مواردی که باید جهت گل آرایی در اصفهان یا هر شهر دیگری به آن توجه کرد ابعاد محیط، نوع نورپردازی و سایر نکات محل برگزاری بله برون است، به دلیل اینکه برخی از متدهای گل آرایی مخصوص بله برون به فضای زیادی احتیاج دارد و اگر در فضای کوچک اجرا شود سبب شلوغی محیط خواهد شد. نوع میزی که در گل آرایی منزل برای بله برون استفاده می‌شود نیز بسیار مهم است، به طور مثال برای میزهای بزرگ سلطنتی گل‌های متنوع و با تعداد محدود به کار ببرید. در حالتی‌که سبک ویژه‌ای برای گل آرایی بله برون مد نظر دارید باید تمام وسایل را متناسب با آن سبک انتخاب کنید.

گل آرایی بله برون

از گل‌های متنوع جهت گل آرایی استفاده کنید

یک قانون کلی در گل آرایی به کار بردن گل‌های مختلف است، به دلیل اینکه تنوع بالای گل و گیاه میزان جلوه و زیبایی محیط بله برون را افزایش خواهد داد. در واقع تنوع ایجاد شده توسط رنگ و ابعاد گل‌های مورد استفاده در گل آرایی نظر مهمانان را به خود جلب می‌کند. اگر در گل آرایی منزل برای بله برون تنها از یک مدل گل استفاده کنید سبب خستگی چشم افراد حاضر خواهد شد چرا که به هر کجا که نگاه می‌کنند تنها یک نوع گل به چشم می‌خورد در نتیجه محیط کسل کننده‌ای نیز ایجاد می‌شود. اگر مهارت لازم جهت انتخاب گل مناسب برای تزئین میز بله برون را ندارید می‌توانید از کارشناسان گل آرایی در اصفهان کمک بگیرید، در این حالت می‌توانید با به کارگیری ارزان‌ترین گل‌ها، شیک‌ترین گل آرایی بله برون را داشته باشید.

هماهنگی رنگ گل‌هایی انتخابی با تم بله برون بسیار مهم است

از جمله مواردی که رعایت آن جهت گل آرایی در اصفهان جهت بله برون الزامی است همخوانی رنگ گل‌های انتخابی با تم بله برون است، این بدین معنی است که گل آرایی منزل عروس بایستی با رنگ لباس، وسایل تزئینی موجود در محیط و رنگ گل‌ها هماهنگ باشد.در صورتی که این هماهنگی در گل آرایی بله برون رعایت شود، کیفیت کار بسیار بالا خواهد رفت.

گل آرایی میز نامزدی در خانه

جهت برگزاری مراسم نامزدی استفاده از گل آرایی جایگاه ویژه‌ای دارد. استفاده از روش‌های جدید و به کارگیری خلاقیت در گل آرایی میز نامزدی بسیار مهم است. چنانچه مراسم نامزدی در منزل شخصی برگزار ‌شود گل آرایی میز نامزدی در خانه را باید خودتان بر عهده بگیرید. در حال حاضر انواع مختلفی از گل آرایی خانه برای نامزدی وجود دارد که می‌توانید اجرا کنید. جهت گل آرایی در منزل برای نامزدی می‌توانید از گل‌های ساده به همراه کاپ‌ کیک‌های خامه‌ای استفاده کنید. یکی دیگر از ایده گل آرایی منزل برای مراسم بله برون استفاده از گل‌‌های گلبهی به همراه شمعدان‌های ساده و بلند است. گل آرایی میز نامزدی با به کارگیری گل‌های ظریف با برگ‌های سبز تیره که روی تخته‌های چوبی قرار دارند جلوه‌ای خاص به محیط می‌دهد. قرار دادن کیک‌های دو طبقه در کنار گل آرایی میز نامزدی چشم هر بیننده‌ای زا مجذوب خود خواهد کرد. رومیزی‌های حریر زیبا بستری مناسب جهت گل آرایی نامزدی به شمار می‌آیند. اگر تصمیم دارید که میز نامزدی در خانه خود را به صورت کاملا تخصصی تزئین کنید می‌توانید از مراکزی که به شکل حرفه‌ای به گل آرایی در اصفهان مشغول هستند کمک بگیرید.

گل آرایی خانه عروس

گل آرایی خانه عروس

افرادی که قصد دارند جشن عروسی خود را در منزل خود بگیرند نمی‌توانند نسبت به گل آرایی میز عروسی بی‌تفاوت باشند و همیشه به دنبال جدیدترین متدهای روز برای گل آرایی مجلس خود هستند. در انتخاب نوع گل آرایی خانه عروس باید به ابعاد محیط توجه کرد، جهت گل آراییخانه‌های ویلایی پیشنهاد می‌شود که از گل‌های پایه کوتاه استفاده شود به دلیل اینکه به کار بردن گل‌های پایه بلند مانع دید مهمانان خواهد بود. یکی از اشتباهات رایج در گل آرایی عروسی استفاده از یک رنگ گل است، این در حالی است که هرچه تنوع رنگ گل‌های به کار رفته بیشتر باشد، جلوه و زیبایی محیط بیشتر خواهد شد.اگر سقف خانه محل عروسی را با هم گل‌های رنگارنگ تزئین کنید، میزان زرق و برق و شکوه مجلس شما بیشتر خواهد شد. البته با قرار دادن داربستی به شکل کمان در قسمت بالای جایگاه مخصوص عروسی و داماد که با گل‌های زیبا و رنگارنگ و همچنین کریستال‌های آویزان تزئین شده است زیبایی مراسم را فوق‌العاده خواهید کرد. نکته‌ای که برای گل آرایی خانه عروس باید به خاطر بسپارید این است که هیچوقت از گل‌های معطر استفاده نکنید چون سبب بروز حساسیت و سردرد در مهمانان خواهد شد. از گل‌های خوشبو و معطر بیشتر جهت تزئین دسته گل عروس استفاده می‌شود.

با گل آرایی منزل محیطی شاداب و زیبا ایجاد کنید

در صورتی که در یک خانه بزرگ و ویلایی با حیاطی وسیع زندگی کنید که بالکن آن با انواع گل و گیاه پر شده باشد یا اینکه در آپارتمانی با تراسی کوچک و دلنشین ساکن باشید نباید گل آرایی خانه خود را فراموش کنید. برای انجام گل آرایی تخصصی لازم است تمام اصول آن را اجرا کنید تا محیطی جذاب و زیبا خلق شود. مراکز معتبر گل آرایی در اصفهان می‌توانند به زیباسازی محیط منزل شما کمک کنند. شما می‌توانید گل آرایی خانه خود را با اطمینان کامل به کارشناسان با تجربه این مرکز بسپارید. برای ثبت سفارش برای گل آرایی منزل، آپارتمان، خانه عروس، مراسم نامزدی و بله برون با شماره 09130911374 تماس بگیرید.

0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.