فروشگاه سم و کود

فروش کود در اصفهان(فروشگاه کود و سم اصفهان)

فروش کود در اصفهان توسط مراکز متعدد ملزومات کشاورزی انجام می شود.اگر جزء علاقه مندان به پرورش گل و گیاه هستید بایستی به این نکته توج کنید که کوددهی برای بهره مندی از گیاهانی سالم و شاداب امری ضروری است.شما می توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه کود در اصفهان آن را خریداری کنید. اما احتمال دارد بدون آگاهی به مراکز نامعتبر که به فروش کود در اصفهان مشغول هستند رجوع کنید، و یا در هنگام خرید با انبوهی از برند های مختلف کود مواجه شوید که انتخاب را برایتان دشوار کند. از این رو با توجه به اهمیت موضوع فروش کود در اصفهان این مقاله از سایت جوانه بان مطالبی در زمینه فروش کود اوره، کمپوست، کود مرغی و همچنین کود ارگانیک در اصفهان گردآوری کرده است.

 

اهمیت کود در کشاورزی

یکی از اصلی ترین منابع غذایی انسان ها گیاهان هستند و بخش اعظمی از تغذیه را به خود اختصاص داده اند. از این جهت بحث پرورش صحیح گیاهان بسیار مهم است. کیفیت محصول تولیدی به دلیل اینکه با سلامتی انسان ها ارتباط مستقیم دارد برای کشاورزان و باغداران حائز اهمیت بوده و همیشه در تلاش هستند که بهترین محصول را عرضه کنند. در نتیجه برای بهره مندی از محصولاتی باغی و زراعی مرغوب از نظر کمی و کیفی لازم است که اصول و تکنیک های کشاورزی اعمال شود بعلاوه کشاورز بایستی شناخت کامل نسبت به ساختار گیاه داشته باشد تا بتواند شرایط مناسب رشد را فراهم کرده و همچنین نیازش به عناصر غذایی را با کود مناسب تأمین کرده تا محصول تولیدی بالاترین کیفیت را داشته باشد. اغلب خاک های کشاورزی به دلیل استفاده مکرر و عدم تقویت دچار فقر عناصر غذایی هستند.کشاورزان برای اینکه بدانند گیاهشان نسبت به چه عناصری کمبود دارد و همچنین در مصرف کود زیاده روی نشود بایستی نتیجه آزمایش خاک را مبنای برنامه کوددهی خود قرار دهند. پس از تعیین نیاز گیاه باید به مراکز فروش کود در اصفهان مراجعه کرده و کود مورد نظر خود را خریداری کنید.

معرفی انواع کود و فروش کود در اصفهان

گیاهان نیز مانند سایر موجودات زنده جهت رشد مطلوب و تولید بهترین محصول نیازهای بخصوصی دارند. چنانچه پس از مراجعه به افرادی که به فروش کود در اصفهان مشغول هستند و تهیه و مصرف کود، گیاه هنوز به رشد بهینه خود نرسیده باشد، موضوع عامل محدود کننده مطرح خواهد شد، بدین معنی که با کوددهی کلیه نیازهای گیاه به عناصر غذایی تأمین شده و تنها یک عنصر به میزان کافی در اختیار گیاه قرار نگرفته است که همان عامل محدود کننده رشد ایده آل گیاه می باشد. به همین دلیل ترکیب کود مصرفی نقش مهمی در رشد مناسب گیاه خواهد داشت. همان میزان که کوددهی اصولی و بموقع گیاه لازم است پیشگیری و دفع آفات و بیماری ها نیز ضروری می باشد. چنانچه علائم بیماری را در گیاهان خود مشاهده کردید سریعا به مراکز سم فروشی در اصفهان رجوع کرده و نسبت به سمپاشی گیاهان خود اقدام کنید. اگر هم از آن دسته افرادی هستید که خرید آنلاین را به مراجعه حضوری ترجیح می دهید و یا لیست فروشگاه های کود و سم را در اختیار ندارید با جست وجوی سم مورد نظر خود لیست فروشگاه های سموم کشاورزی اصفهان برایتان پیدا می شود که با استفاده از آن می توانید به راحتی محصول مورد نظر خود را بصورت اینترنتی خریداری کنید.

کود ارگانیک در اصفهان

کودهای ارگانیک که بعنوان کودهای آلی یا طبیعی نیز شناخته می شوند نوعی کود زیستی هستند که پایه مواد تشکیل دهنده این نوع کود مواد زنده بوده و هیچکدام از مواد مصنوعی به آن افزوده نشده است. در واقع کود ارگانیک از بقایای مواد زنده تهیه شده و کشاورزان از آن بعنوان منبع سرشاز از مواد مغزی جهت تغذیه گیاهان خود استفاده می کنند. این کود جذب سایر عناصر غذایی را افزایش می دهد و به رشد مطلوب گیاه کمک می کند. با قرار دادن کود ارگانیک در برنامه کودی گیاهان خود می توانید محصولاتی خوب و سالم را برداشت کنید. به دلیل اینکه کود ارگانیک با سرعت کم و در دراز مدت در خاک تجزیه می شود، نتیجه تأثیر آن بر رشد و تولید محصول گیاهان کمی زمانبر خواهد بود. مصرف این نوع کود در کشاورزی بسیار پرکاربرد بوده و اثر فوق العاده روی افزایش رشد گیاهان و همچنین حاصلخیزی خاک دارد. اکثر باغداران کود ارگانیک را برای دانه های تازه کاشته شده، گیاهان جوان و حتی درختانی که به بلوغ رسیده اند اعمال می کنند. کودهای ارگانیک بر اساس اینکه از باقی مانده ساختار گیاهانیا مواد دفعی حیوانات تشکیل شده باشند به چند نوع تقسیم می شوند. کود حیوانی و کمپوست از انواع کود های ارگانیک بشمار می آیند و در کشاورزی بسیار پرمصرف هستند.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

کود حیوانی

مصرف کودهای حیوانی علاوه بر تأمین عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان، سبب بالا بردن میزان حاصلخیزی و هوادهی خاک و افزایش قدرت نگهداری آبمی شود. کشاورزان بایستی توجه کنند که کود حیوانی مورد استفاده حتما بطور کامل پوسیده باشد چراکه کودهای حیوانی تازه دارای بذر علف هرز و همچنین تخم حشرات بوده و چنانچه در کوددهی استفاده شود به سلامتی گیاه ضرر می رساند. بهترین زمان مصرف این کود فصل پائیز است به دلیل اینکه بارش برف و باران شرایط را جهت پوسیدگی کامل کود فراهم کرده و ریشه گیاه راحت تر کود را جذب خواهد کرد. در بین کودهای دامی، کود گاوی ،گوسفندی و مرغی پرکاربردتر هستند. ممکن است که این سوال برایتان پیش بیابد که کدام کود دامی را برای گیاهان خود خریداری کنید؟ مبنای انتخاب کود حیوانی را باید میزان نیاز درختان به عناصر غذایی قرار دهید. یکی از خصوصیات این نوع کود مقادیر متفاوت ازت می باشد که بسته به نوع حیوان مقدارش متغیر است، بطور مثال مقدار ازت کود گاوی در مقایسه با کود گوسفندی و مرغی بیشتر است.در کل هر چه اندازه حیوان منشأ کود ریزه تر باشد، کود دامی از لحاظ ماد مغزی غنی تر خواهد بود. اگر تصمیم دارید کود دامی را برای باغات خود استفاده کنید، وقت زیادی روی مقایسه قیمت کود گاوی در اصفهان و همچنین قیمت کود گوسفندی در اصفهان صرف نکنید و با توجه به نیاز گیاه به شیوه چالکود کوددهی را انجام دهید. در صورتیکه می خواهید به کشت نشاء یا بذر مشغول شوید، بایستی در ابتدا کود دامی را بطور یکنواخت در کل زمین پخش کرده و سپس به کمک بیل با خاک مخلوط نمائید.

فروش کود مرغی در اصفهان

کود مرغی حاوی عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان از جمله نیتروژن، پتاسیم و فسفر بوده و مصرف آن فواید فراوانی دارد. لازم به ذکر است که میزان عناصر پتاسیم و فسفر کود مرغی بیشتر از کود گاوی و گوسفندی است. افزایش هوموس خاک، بالا رفتن قوه رویشی بذور، اصلاح خصوصیات فیزیکی زمین کشاورزی و همچنین بهبود فعالیت میکروارگانیسم های خاک از مزیت های مصرف کود مرغی می باشد. در نتیجه با استفاده درست و اصولی از این کود میزان کیفیت خاک کشاورزی هم از لحاظ فیزیکی و هم شیمیایی بالا رفته و از لحاظ هزینه نسبت به کودهای شیمیایی بسیار مقرون به صرفه می باشد. از این رو پیشنهاد می شود که زیاد روی قیمت کود مرغی در اصفهان حساس نشده و در اسرع وقتبهمراکز فروش کود مرغی دراصفهان رجوع کرده، کود را تهیه و جهت تقویت درختان خود استفاده کنید.

کود مرغی برای گوجه فرنگی

فروش کود کبوتر در اصفهان

کود کبوتر یکی دیگر از انواع کود حیوانی بوده که خاصیت قلیایی بالایی دارد.در ترکیب کود کبوتر مقادیر مناسبی از عناصر ازت، فسفات و کلسیم وجود داشته و بعنوان نوعی کود کامل شناخته می شود اماچنانچه در مصرف این کود زیاده روی شود به راحتی می تواند ریشه گیاهان را بسوزاند. استفاده از این نوع کود حیوانی در کوددهی درخت پسته تأثیر فوق العاده ای روی رشد و باردهی درختان خواهد گذاشت.

فروش کود کمپوست در اصفهان

کود کمپوست از ترکیب باقی مانده بقایای گیاهان و همچنین حیوانات تشکیل شده است. اکثر کشاورزان از این نوع کود جهت پیشگیری از فرسودگی خاک استفاده می کنند. در واقع کمپوست یک خاک غنی از مواد مورد نیاز گیاهان بوده و وجود مقادیر فراوانیعناصر فسفات و منیزیم در ترکیب این کود سبب شده است که فرآیند جذب عناصر غذایی خاک با سرعت بالایی انجام شود. از دیگر مزیت های کود کمپوست در کشاورزی می توان به آبرفتی شدن خاک، کم شدن میزان مصرف آب و همچنین کاهش آلودگی محیط زیست اشاره کرد. علاوه براین از این کود به عنوان آفت کش طبیعی نیز استفاده شده و مصرف آن میتواند بسیاری از هزینه های کشاورزی را بکاهد.

فروش کود شیمیایی در اصفهان

فروش کود شیمیایی در اصفهان

در حال حاضر کودهای شیمیایی که به آن ها کود سیاه نیز گفته می شود حاوی چندین منبع تغذیه پرمصرف گیاهان هستند و به فرم های مایع و جامد توسط شرکت های تولید کننده کود شیمیایی در اصفهان به بازار عرضه می شوند. یکی از خصوصیات کودهای غیر ارگانیک این است که در زمان مصرف هم به خاک افزوده می شوند و هم می توان بطور مستقیم بر روی گیاه محلول پاشی کرد. مصرفاین کود توسط کشاورزان و باغداران بالا بردن کیفیت خاک تحت کشت و همچنین تولید حداکثری محصول مرغوب و بازارپسند را تضمین خواهد کرد.کودهای شیمیایی به سه دسته کودهای نیتروژن، پتاس و فسفر تقسیم می شوند. کودهای نیتروژنه جهت رشد مطلوب گیاهان بسیار ضروری می باشند.مصرف این کود باعث می شود که گیاهان میزان بیشتری کلروفیل تولید کرده و سرسبز و شاداب باشند. همچنین باعث وسیع تر شدن رشد ریشه شده و از این طریق جذب مواد مغزی را بهبود می دهد. اگر درختان میوه آلوده به بیماری باشند، کود نیتروژن می تواند در مبارزه با آفات و بیماری نقش مهمی را ایفا می کند.

فروش کود اوره در اصفهان

یکی از انواع کود نیتروژن، اوره است که از حدود 46% نیتروژن تشکیل شده و علاوه بر خاک توسط برگ و شاخه گیاهان نیز جذب می شود. از خصوصیت مهم این کود این است که با سایر کودها می تواند ترکیب شود. زمان مصرف این کود با توجه به نوع گیاه متفاوت خواهد بود بطور مثال بهترین زمان مصرف کود اوره برای گندم موقع جوانه زنی می باشد. به دو روش محلول پاشی و تزریق به خاک از کود اوره استفاده می شود. کراشناسان کشاورزیزمانیکه اسیدیته خاک بالا باشد توصیه می کنند که از این کود استفاده شود.

مزایای کود کامل زایشی

فروش انواع کود پتاس بالا در نارنج اسپادانا

فروش کود پتاس در اصفهان

همواره کود پتاس یکی از پرکاربردترین کودهای شیمیایی بحساب می آید. استفاده از این کود گیاه را در برابر تنش های محیطی مقاوم می کند. اگر می خواهید از درختان میوه محصولی درشت و خوش طعم برداشت کنید، کوددهی درختان میوه با پتاسیم را فراموش نکنید. افزایش تولید سلولز و جلوگیری از خم شدن ریشه و ساقه گیاهان ازدیگر فواید استفاده از این کود است. علاوه بر این پسته کاران این نکته را بخاطر داشته باشند که استفاده از کود پتاسیم در اواخر ماه تابستان به پرمغز شدن پسته کمکخواهد کرد.

کود فسفر

عنصر فسفر نقش حیاتی در شکل گیری بافت های گیاهی برعهده دارد. قراردادن کود فسفر در برنامه کوددهی باعث می شود که ریشه درختان به خوبی رشد کرده و تولید میوه را نیز افزایش می دهد. بعلاوهنقش مهم این عنصر در منتقل سازی انرژی در گیاهان را نمی توان نادیده گرفت. از دیگر اثرات کود فسفر می توان به شکل گیری گل، بلوغ یکسان محصولات کشاورزی، افزایش مقاوت گیاهان در برابر بیماری ها و بهبود کیفیت محصول تولیدی اشاره کرد.اگر درختان میوه دچار کمبود فسفر شوند به درستی رشد نکرده و لکه هایی روی برگ های آن پدیدار می شود. کشاورزان به محض مشاهده علائم کمبود باید سریعا نسبت به خرید کود و مصرف آن اقدام کنند.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

فروش کود در اصفهان بصورت آنلاین

اکثر خاک های کشاورزی از نظر عناصر غذایی فقیر هستند و کشاورزان و باغداران باید پس از تعیین میزان نیاز گیاه بر اساس آزمایش خاک، نسبت به کوددهی جهت تأمین کمبود مواد مغزی اقدام کنند. با توجه به اهمیت نقش کوددهی در افزایش کیفیت محصولات از نظر کمی و کیفی، مراکز متعدد فروش کود در اصفهان هستند که انواع گوناگونی از کودها متناسب با نیاز مشتریان به فروش می رسانند. همچنین شرکت هایی نیز وجود دارند که آماده فروش کود در اصفهان و ارائه خدمات کشاورزی بصورت آنلاین هستند. از آنجایی که تنوع محصولات کودی بسیار بالاست جهت انتخاب صحیح و صرفه جویی در هزینه، مشاوره با کارشناسان کشاورزی در تهیه نوع کود بر اساس نیاز گیاهان بسیار اهمیت دارد. فروشگاه کود و سم نارنج اسپادانا با مشاوره های تخصصی در زمینه کشاورزی و باغداری، بهترین برندهای کودهای داخلی و خارجی را به کشاورزان عزیز ارائه می دهد. برای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.