آزمایشگاه خاک، آب و برگ کشاورزی نارنج اسپادانا

شاید از خود بپرسید آزمایشگاه خاکشناسی به کاربردی دارد؟ یکی از نگرانی های کشاورزان و باغداران این است که چه نوع کودی به درختان خود بدهند، یا اینکه خاک زمین کشاورزی آنها به چه مواد مغذی نیاز دارد. در این مواقع است که کافیست نمونه ای از خاک گلخانه، باغ یا زمین کشاورزی خود را برای آزمایشگاه خاکشناسی ارسال کنید تا آنها با آنالیزی که بر روی خاک شما انجام می دهند، ترکیبات آن را بخوبی نشان دهند و بر اساس آن برنامه غذایی مورد نیاز خاک را توصیه کنند. بنابراین آزمایش خاک، آب و برگ کشاورزی یک امری ضروری برای گلخانه داران، باغداران و کشاورزان عزیز است. آزمایشگاه خاکشناسی نارنج اسپادانا دارای مجوز از موسسه تحقیقات خاک و آب کل کشور است. این آزمایشگاه زیر نظر مرکز تحقیقات کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اصفهان آماده خدمت رسانی به کشاورزان دانشجویان، موسسات و سازمانها است.

خدمات آزمایشگاه خاکشناسی نارج اسپادانا

  • انجام تمامی آزمایشات مرتبط با خاک، آب، گیاه و کود
  • انجام آزمایشات مربوط به پایان نامه ها با تخفیف ویژه دانشجویی
  • انجام آزمایشات مرتبط با باغداران، زارعین، گلخانه داران به همراه بازدید و نمونه برداری با قیمت مناسب و تفسیر و توصیه رایگان
  • ارائه برنامه های غذایی کاربردی و توصیه کودی جهت افزایش بهره وری و راندمان تولید کشاورزان

در آزمایش خاک کشاورزی چه عناصری بررسی می شود؟

عناصری که در آزمایش خاک کشاورزی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد برای کشت و میزان بهره وری شما از محصولتان بسیار مهم است. چون آزمایش خاک کشاورزی به شما بطور واضح می گوید وضعیت حاک گلخانه، باغ یا زمین زراعی شما از نظر خصوصیات خاک، عناصر پر مصرف و عناصر کم مصرف چگونه است. در زیر عناصر هر کدام از این ویژگی ها ذکر می کنیم:

 • عناصر مربوط به خصوصیات خاک: ماده آلی، کربن آلی، آهک، درصد اشباع، شوری، پ.هاش
 • عناصر پرمصرف: نیتروژن کل، فسفر قابل جذب و پتاسیم قابل جذب
 • عناصر کم مصرف: آهن قابل جذب، منگنز قابل جذب، روی قابل جذب، مس قابل جذب

در یک برگه ی آزمون خاک کشاورزی 16 آیتم برای شما بررسی و تجزیه می شود و آنها به شما ارائه می شود. ولی کار آزمایشگاه خاکشناسی نارنج اسپادانا فقط به ارائه برگه آزمایش خاک تمام نمی شود. این آزمایشگاه خاک و آّب کشاورزی بر اساس برگه آزمایش شما توصیه کودی لازم را بر اساس نیاز خاک و محصول شما ارائه می دهد. همچنین پس از انجام آزمایش هم می توانید با کارشناسان نارنج اسپادانا در تماس باشید و مشاوره های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

برگه آزمون خاک کشاورزی

برگه آزمون خاک کشاورزی

چگونه از خاک گلخانه، باغ یا زمین کشاورزی نمونه خاک و آب بگیریم

باید نمونه گیری از خاک گلخانه، باغ و زمین کشاورزی به گونه ای باشد که مورد تأیید آزمایشگاه خاک و آب کشاورزی نارنج اسپادانا باشد. رعایت درست نمونه گیری از خاک شما را می تواند نسبت به آزمایش خاک گلخانه، باغ و زمین کشاورزی مطمئن تر کند. روش های مختلف نمونه برداری از خاک کشاورزی وجود دارد مانند روش ها سیستمک یا منظم، غیر سیستمیک یا نامنظم یا نمونه گیری تصادفی. در زیر برای آموزش بهتر شما گلخانه داران، باغداران و کشاورزان عزیز فیلم های آموزشی در مورد نمونه گیری خاک و آب کشاورزی ارائه شده است. در هنگام نمونه گیری دقت کافی را داشته باشید تا طبق روش توضیح داده شده در این فیلم نمونه خاک و آب خود را برای آزمایش استخراج کنید. اگر هم پس از دیدن این فیلم همچنان در زمینه نحوه نمونه گیری خاک و آب کشاورزی پرسشی داشتید با شماره 09111298979 تماس حاصل فرمایید.

فیلم توضیحات چگونگی نمونه خاک 

فیلم توضیحات نمونه گیری آب

نمونه های خود را رایگان برای آزمایشگاه نارنج اسپادانا ارسال کنید

خبر خوش برای کشاورزان و باغداران این است که شما می توانید کاملا رایگان نمونه های خود را به این آزمایشگاه ارسال کنید. آزمایشگاه نارنج اسپادانا تمامی هزینه های پستی و حمل و نقل نمونه شما را ارسال می کنند. بنابراین در هر کجای کشور که باشید می توانید نمونه ای از خاک، آب و برگ خود را برای آزمایشگاه ارسال کنید و هیچ هزینه ی حمل و نقلی ندهید. برای اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای ارسال نمونه می توانید با شماره 09111298979 تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد آزمایش خاک، آب و برگ کشاورزی

آیا از هر شهری که باشیم می توانیم نمونه خود را برای آزمایشگاه خاکشناسی نارنج اسپادانا ارسال کنیم؟

بله از هر شهری و روستایی که باشید می توانید از طریق پست یا اتوبوس نمونه های خود را برای آزمایشگاه ارسال کنید

آزمایشگاه خاک و آب کشاورزی نارنج اسپادانا در کدام شهر است؟

آزمایشگاه نارنج اسپادانا در شهر اصفهان خیابان آتشگاه واقع شده است

نمونه های خاک، آب و برگ کشاورزی خود را برای آزمایش به چه آدرسی ارسال کنیم؟

شما می توانید نمونه های خود را به فروشگاه نارنج اسپادانا به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا ارسال کنید. البته می توانید از طریق اتوبوس به ترمینال کاوه شهر اصفهان هم ارسال کنید

آیا برای ارسال نمونه های خود باید هزینه پست یا اتوبوس هم بدهم؟

نه نیازی نیست که شما هزینه ارسال بدهید. هزینه ارسال را خود آزمایشگاه خاکشناسی نارنج اسپادانا پرداخت می کند

جواب آزمایش خاک، آب و برگ چند روزه آماده می شود؟

معمولا 5 الی 6 روز کاری طول می کشد

برگه آزمایش چگونه بدست من میرسد؟

برگه آزمایش از دو طریق به دست شما می رسد. روش اول این است که از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال می شود. دوش دوم این گونه است که تصویر برگه ی آزمایش بصورت آنلاین و از طریق واتس اپ برای شما فرستاده می شود.

آیا آزمایشگاه آب و خاک کشاورزی نارنج اسپادانا توصیه کودی هم به ما می دهد؟

بله آزمایشگاه نارنج اسپادانا فقط به ارائه برگه آزمایش خاک و آب اکتفا نمی کند و تمام توصیه های کودی لازم را برای شما انجام می دهد.

آیا می توانیم از خود آزمایشگاه کود، سم و قارچ کش تهیه کنیم؟

بله می توانید. در واقع آزمایشگاه نارنح اسپادانا یک مجتمع کشاورزی است که مجوزات لازم را برای ارائه کود و سم به کشاورزان عزیز دریافت کرده است. بنابراین شما به غیر از انجام آزمایش خاک و آب و برگ کشاورزی خود، می توانید کود و سم (با برندهای معتبر ایرانی و خارجی که ثبت کودی شده اند) خود را از مجتمع کشاورزی نارنج اسپادنا دریاقت کنید.

هزینه آزمایش های مختلف خاک، آب و برگ چقدر است؟

برای استعلام هزینه های آزمایش با شماره 09111298979 یا شماره 09367889355 تماس بگیرید

هزینه آزمایش را چگونه پرداخت کنم؟

هزینه آزمایش را می توانید به شماره کارت  ۵۰۲۹۰۸۱۰۴۱۷۴۲۴۶۷ بانک توسعه  به نام سعید کلیچ واریز کنید.

شماره های تماس مشاوره و خرید

شماره آقای مهندس کلیچ :09111298979

شماره آقای یزدخواستی: 09367889355


آدرس آزمایشگاه نارنج اسپادانا

آدرس آزمایشگاه
اصفهان، خیابان آتشگاه، خیابان قدس، نبش بن بست اقاقیا، ساختمان قدس، واحد 202، آزمایشگاه خاکشناسی نارنج اسپادانا

آدرس فروشگاه
اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا

مدیریت: سعید کلیج