کارآفرینی پرورش آلوئه ورا

کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در گلخانه یا منزل + مشاوره کشت

راه اندازی یک کسب و کار خانگی علاوه بر برآورده کردن نیاز اقتصادی، باعث کارآفرینی در جامعه نیز می شود. در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان می خواهیم شما را با چگونگی کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در گلخانه ها، مزرعه ها و حتی در باغچه کوچک منزل آشنا کنیم. اگر شما هم می خواهید یک کارآفرین آلوورا شوید و با این کار درآمدزایی کنید تا انتهای این نوشته همراه ما باشید:

خواص آلوئه ورا و اهمیت آن در تولیدات مختلف

قبل از اینکه در مورد درآمدزایی و سود پرورش گیاه آلوورا و کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا صحبت کنیم بهتر از با خواص و اهمیت این گیاه بیشتر آشنا شویم. اگر مشخصات و مواد تشکیل دهنده کرم های مختلف دست و صورت و شامپوها را خوانده باشید متوجه می شوید در ترکیب برخی از آن ها از آلوئه ورا استفاده شده است. همچنین بسیاری از فروشگاه های داروهای گیاهی و پزشکان طب سنتی آلوورا را که به آن صبر زرد نیز می گویند، به بیماران پوستی خود پیشنهاد می دهند. در ادامه خواص این گیاه را با هم می خوانیم:

خواص آلوئه ورا

 • ترکیبات موجود در آلوئه ورا باعث بهبود عملیات هضم، بهبود زخم معده، کاهش عوارض روده تحریک پذیر و یبوست می شود.
 • آلوئه ورا به دلیل داشتن پلی ساکارید باعث جلوگیری از بسیاری از سرطان ها و تومورها می شود.
 • هر گونه سوختگی، حتی سوختگی های رادیوتراپی با استفاده از آلوئه ورا بهبود می یابد. همچنین برای زخم های ایجاد شده بر اثر پسوریازیس یا اگزما نیز بسیار مفید است.
 • استفاده از آلوئه ورا به صورت موضعی برای پوست بسیار مفید بوده و باعث تنظیم چربی پوست و پاکسازی و مقابله با خشکی آن می شود.
 • آلوئه ورا برای شستشوی مو، تنظیم چربی کف سر و تمیز کردن آن بسیار مناسب است. همچنین باعث جلوگیری از ریزش و درمان خشکی موها می شود.

آیا کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا درآمدزا است؟

حالا وقت آن رسیده که در مورد میزان سودی که با کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا نصیبمان می شود صحبت کنیم. اعداد و ارقام بسیار متفاتی در مورد میزان سود و درآمدزایی با کاشت آلوئه ورا در گلخانه منزل و زمین های زراعی می خوانیم. به طور مثال برخی می گویند سود کاشت و پرورش این گیاه 10 برابری است. اما باید کمی واقع بین باشیم. چرا که این میزان مربوط به زمانی است که ما با کلیه فنون این کار آشنا باشیم، زمین ما کاملا مناسب این کار باشد و احتیاج به وسایل تهویه هوا و استخدام کارشناسان و کارگران نداشته باشیم. اما نیازی به بدبینی زیاد نیست. چرا که باید به شما بگوییم به طور قطع کاشت و پرورش این گیاه درآمدراست. در ادامه تنها به ذکر چند دلیل برای سود آور بودن پرورش آلوئه ورا اکتفا می کنیم:

آیا کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا درآمدزا است

سرسخت بودن آلوئه ورا

این گیاه علاقه بسیاری به آب و هوای گرم و خشک دارد. همین امر باعث سرسخت شدن آلوئه ورا شده است. به همین دلیل در اکثر جاهایی که این آب و هوا را دارند می توان به کاشت آن ها مشغول شد. در مناطق مرطوب و سرد نیز با کاشت آن ها در گلخانه هایی که به سیستم های تهویه هوا مجهز شده، به راحتی می توان به کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا مشغول شد. نکته دیگری که در پرورش آلوورا مهم است نیاز بسیار کم این گیاه به آبیاری و مراقبت و سازگاری زیاد آن با نور مستقیم خورشید است. بنابراین همانقدر که برای کاکتوس ها وقت می گذارید برای آلوورا نیز زمان صرف می کنید.

با یکبار کشت آلوئه ورا سال ها از محصولتان بهره می برید

مزیت دیگر آلوئه ورا این است که بر خلاف برخی از گیاهان که یک یا دوساله هستند، گیاهی 20 ساله است. به همین دلیل نیازی نیست پس از برداشت محصول دوباره اقدام به کاشت بذر یا نشاء آن کنید. همچنین آلوورا پاجوش های بسیاری می دهد که به راحتی می توانید از آن ها برای تکثیر محصول خود استفاده کنید. همین یکی از نکات مهمی است که نشان دهنده سودآور بودن آن است و باعث می شود با اطمینان خاطر بیشتری بتوانید به کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا در گلخانه ها و مزارع خود مشغول شوید.

آیا کارآفرینی آلوئه ورا درآمدزا است

استفاده از خاک هایی که حاصلخیزی کم دارند

راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در مزارعی که خاکی ضعیف دارند باعث بهبود کیفیت خاک می شود. بنابراین با کاشت گیاه آلوئه ورا در زمین هایی که حاصلخیزی خود را از دست داده اند علاوه بر کسب سود و درآمد، خاک خود را نیز تقویت و حاصلخیز کرده اید. از این خاک ضعیف می توانید سالی دوبار محصول برداشت کنید.

هزینه اولیه برای پرورش آلوئه ورا

اگر آب و هوای زندگی شما متناسب با نیازهای آلوئه ورا باشد می توانید با کمترین هزینه به ایجاد کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا مشغول شوید. شاید در ابتدا لازم باشد هزینه برای مشورت با کارشناسان در این زمینه بپردازید تا روش صحیح کاشت و پرورش آلوورا را به شما آموزش دهند. حتی می توانید در ابتدای کار شاخه های بسیار کمی برای کاشت بخرید و رفته رفته با استفاده از پاجوش های آن ها و تکثیرشان محصول خود را گسترش دهید. اما اگر در مناطق سرد و خشک زندگی می کنید باید برای احداث یکی گلخانه، سیستم های تهویه هوا و تنظیم دمای محیط نیز هزینه ای مصرف کنید. همچنین کاشت آلوورا در مزارع بزرگ نیز احتیاج به استخدام نیرو نیز دارد.

چگونگی کسب و کار و کارآفرینی پرورش آلوئه ورا

چگونگی کسب و کار و کارآفرینی پرورش آلوئه ورا

حالا زمان آن است که با هم در مورد نحوه راه اندازی این کسب و کار و کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا در منزل، گلخانه یا مزرعه های بزرگ صحبت کنیم و شرایط آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به طور اختصار به این موضوع می پردازیم که برای پرورش الوئه ورا در هر جایی چه شرایطی را باید فراهم کنیم و به چه تجهیزاتی احتیاج داریم:

کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در منزل

نگران کوچک بودن باغچه خود یا محیط داخل آپارتمانتان نباشید. چرا که اگر آب و هوای محیط را مطابق میل آلوئه ورا تنظیم کنید و شرایط را برای رشد آن فراهم کنید می توانید به جای کارآفرینی پرورش آلوئه ورا، یک کسب و کار کوچک خانگی راه اندازی کنید. از آنجایی که آلوئه ورا در دمای 17 تا 24 درجه رشد خوبی دارد، دمای داخل خانه را طبق این درجه حرارت برای آن ها تنظیم کنید. برگ های رشد یافته برای مصارف خانگیتان جهت بهبود هضم غذا یا سلامت پوستتان بسیار مناسب هستند. اگر در مناطق گرم و خشک زندگی می کنید نیز می توانید این گیاهان مناسب کاشت در باغچه را در کل باغچه خود بکارید و پس از رشد برگ های آن را به فروشگاه های کوچک و آشنایان بفروشید و از این راه درآمد کوچکی برای خود کسب کنید.


خرید انواع حشره کش
خرید انواع کود

کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در گلخانه

کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در گلخانه

طبق آنچه گفته شد اگر در شهری با آب و هوای سرد و مرطوب زندگی می کنید می توانید به جای باغچه، از گلخانه برای پرورش آلوئه ورا استفاده کنید. کسانی که دوست دارند درآمد بالایی با پرورش آلوئه ورا داشته شوند، می توانند در گوشه حیاط یا تراس خانه خود گلخانه کوچکی راه انداخته و گلدان های بزرگ آلوورا را در آن پرورش دهند. برای کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا در سطح بزرگ تر نیز می توانید یک زمین بزرگ تر خریده یا اجاره کنید و با تجهیز و تنظیم هوای داخل آن، کسب و کار مناسبی برای خود راه اندازی کنید. البته باید مراقب تغذیه این گیاهان باشید. اگر خاک شما ضعیف است باید ماهی یکبار از کودهای گاوی یا نیترات آمونیوم استفاده کنید. برای خاک آن ها نیز می توانید خاک مناسب برای کاکتوس را استفاده کنید.

کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در مزرعه

بزرگ ترین کارآفرینان آلوورا، مزرعه های بزرگ را برای پرورش این گیاه انتخاب می کنند. موفقیت در کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در مزارع بستگی به آب و هوای آن منطقه دارد. چرا که سردی هوا دشمن آلوئه ورا است. اگر آب و هوا مناسب بود حتی در زمین هایی که خاک ضعیف دارند اما اسیدی هستند نیز می توان اقدام به کشت و پرورش آلوورا کرد. می توانید قبل از کاشت جهت آزمایش خاک، از خاک مزرعه نمونه برداری کنید. اما باید بدانید که خطر حمله آفات گیاهی به این گیاه در مزارع بیشتر از گلخانه ها است. بنابراین استفاده از حشره کش های گیاهی را در برنامه های خود قرار دهید. همچنین لازم است کسانی را برای کمک به کاشت، پرورش و برداشت محصولاتتان استخدام کنید. مطمئن باشید سود شما به اندازه ای هست که از پس حقوق آن ها بر بیایید.

کارآفرینی پرورش آلوئه ورا در مزرعه

مشاوره جهت کشت و کارآفرینی پرورش آلوئه ورا

لازم است برای اینکه با اطمینان بیشتری در این راه قدم بردارید به شما این نوید را بدهیم که مشاورین کلینیک گل و گیاه جوانه بان حاضرند تا در ابتدایی ترین قدم های شما برای راه انداز کسب و کار و کارآفرینی و پرورش آلوئه ورا تا برداشت محصول، همراه شما باشند. تنها کافیست با شماره 09133752734 تماس بگیرید و از خدمات مشاوره آنلاین گل و گیاه استفاده کنید. همچنین اگر در شهر اصفهان زندگی می کنید می توانید از خدمات گل و گیاه در منزل این مرکز یا خدمات باغبانی آن ها در اصفهان استفاده کرده و از آن ها بخواهید جهت حل مشکلات پیش آمده حین پرورش آلوورا در محل حضور پیدا کنند.

17 پاسخها
 1. صبوری
  صبوری گفته:

  سلام وقت بخیر. آلوئه ورا خیلی گیاه خوبیه برای پوست. دوست داشتم که شرایط نگهداریشو در خونه یاد بدونم

  پاسخ
  • محمد علی تاتلاری
   محمد علی تاتلاری گفته:

   سلام جناب وقت بخیر ببخشید بنده یه زمین سمت ساوه دارم منتهی الان انار کاشتم ولی میخوام تغییر بدم و براش آلوورا بکاریم بنظرتون بدون گلخانه رشد میکنه ؟

   پاسخ
   • admin_javaneban
    admin_javaneban گفته:

    سلام وقت بخیر لطفا برای مشاوره با شماره 09133752734 تماس بگیرید. چون نیاز است اطلاعات بیشتری از شما دریافت کنند تا با دقت بیشتری به شما مشاوره بدهند

    پاسخ
 2. صبوری
  صبوری گفته:

  سلام وقت بخیر. آلوئه ورا خیلی گیاه خوبیه برای پوست. دوست داشتم که شرایط نگهداریشو در خونه یاد بگیرم

  پاسخ
 3. Reza
  Reza گفته:

  باسلام.خیلی ممنونم از مطالب خوب و مفیدتون.خواستم سوال کنم که پرورش آلوئه ورا در منطقه ی کوهستانی که هوای متناسبی داره ولی زمستون ممکنه سرمای خطرناکی داشته باشه،کشت این گیاه در زمین یا گلخونه به صرفه هست؟سپاس گذارم.

  پاسخ
 4. Abozar
  Abozar گفته:

  با سلام خسته نباشید راستش من هیچ اطلاعاتی از کاشت برداشت این نوع گیاه ندارم..ولی دلم میخاد ریسک کنم و اطلاعات کافی برا پرورش کاشت برداشت این گیاه رو یاد بگیرم لطفا راهنمایی کنید با تشکر از مطالب مفیدتون

  پاسخ
  • admin_javaneban
   admin_javaneban گفته:

   سلام وقت خوش. بهترین را مشاوره از افرادی که خود در این زمینه فعالیت و کشت دارند

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.