چالکود ژئورایز

قیمت و فروش کود چالکود (کود گرانوله چالکود)

قیمت و فروش کود چالکود برای باغدارانی که به سلامتی و افزایش باردهی درختان میوه خود اهمیت می دهند، بسیار مهم است. به دلیل اینکه درختان میوهبا آغاز فصل رویشی جدید و تا موقع برداشت محصول مواد مغذی فراوانی مصرف می کنند، در پایان فصل برداشت خاک تحت کشت از نظر مواد مغذی بسیار فقیر خواهد شد. در این زمان مصرف چالکود درختان میوهگزینه مناسبی است. این نوع مصرف کود که به آن کوددهی به شکل عمیق نیز گفته می شود جهت تامین مواد مغذی درختان بهترین شیوه است. با توجه به اهمیت چالکود برای درختان میوه انواع مختلفی از این کود توسط شرکت های تولید کننده روانه بازار شده است. از این رو خرید کود مخصوص چالکود برای درختان کار دشواری خواهد بود. از طرفی قیمت کود چالکود نیز برای باغداران از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین با در نظر گرفتن اهمیت چالکود برای درختان مثمر، سایت جوانه بان در مقاله پیش رو در زمینه فروش کود چالکود، کود مخصوص چالکود زمستانه و کود گرانوله چالکود مطالبی را گردآوری کرده است.

چالکود درختان میوه

بعضی از باغداران و کشاورزان اعتقاد دارند که درختان در فصل پاییز و زمستان به خواب می روند و دیگر نیازی به مراقبت ندارند، اما این تصور کاملا غلط است، زیرا کوددهی در این موقع نقش حیاتی روی رشد و کیفیت محصولات برداشتی خواهد داشت. چالکود درختان مناسب ترین شیوه برای ذخیره مواد مغذی در زمستان و رفع کمبود مواد مغذی درختان میوه در فصل بهار شناخته شده است. در واقع چالکود درختان میوه روشی فوق العاده جهت جایگذاری کودهای شمیایی و آلی به صورت موضعی در خاک با هدف تامین نیازهای غذایی درختان است. در این شیوه کوددهی، پیرامون ریشه درختان چاله حفر می شود و در مرحله بعد این چاله توسط کود مخصوص چالکود پر خواهد شد. باغدارانی که با روش چالکود نیاز درختان میوه خود را تامین می کنند باعث می شوند که در ابتدای فصل بهار مواد مغذی بیشتری در اختیار گیاه قرار گیرد. در اصل درختان میوه برای باردهی بیشتر به چالکود زمستانه نیاز دارند. بعلاوه اگر از درختان پسته انتظار برداشت محصولات با کیفیت و بازارپسند دارید باید چالکود پسته در برنامه کوددهی قرار گیرد. همچنین جهت باردهی مطلوب درختان گردو نیز چالکود درخت گردورا باید در اولویت قرار داد.

زمان مناسب چالکود درختان میوه

حتما برایتان سوال پیش آمده که پس از خرید کود مخصوص چالکود باید آن را چه زمانی استفاده کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که مناسب ترین زمان کوددهی به شیوه چالکود، فصل زمستان و در ماه های آذر و دی است، البته زمان استفاده از این محصول در شرایط آب و هوایی مختلف، متفاوت خواهد بود. کوددهی به شیوه چالکود در فصل زمستان سبب می شود که تا شروع فصل بهار عناصر غذایی بر اثر بارندگی در خاک آزاد شوند و ریشه بتواند از آناستفاده کند. در نتیجه چالکود میوه سبب می شود که درختان در نیمه ابتدایی فصل بهار رشد مطلوبی داشته باشند. به علاوه در صورتی که عناصر غذایی ضروری درختان میوه در زمستان به شکل چالکود تامین شود، فصل رویشی جدید را با انرژی مضاعفی شروع خواهند کرد.

چنانچه جزو باغدارانی هستید که قصد دارید درختان میوه خود را با این روش کوددهی کنید می توانید با مراجعه به مراکز فروش کود چالکود محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید.با توجه به اهمیت این شیوه کوددهی برای درختان میوه، قیمت کود چالکود برای باغداران نیز بسیار مهم خواهد بود. از این رو باید با مراجعه به فروشگاه سم و کود کشاورزی بهترین کود چالکود با نازلترین قیمت را خریداری کنند.

ترکیب کود مخصوص چالکود زمستانه

به طور معمول در ترکیب کود مخصوص چالکود زمستانه از عناصری نظیر فسفر، پتاسیم به همراه ریزمغذی ها استفاده می شود. نکته مهمی که باغداران موقع مقایسه قیمت کود چالکود باید در نظر بگیرند این است که نوع عناصر موجود در ترکیب چالکود و مدت زمان تجزیه آن در خاک بر روی مقدار قابل استفاده مواد مغذی توسط درختان میوه موثر خواهد بود. همچنین مقدار عناصری که در ترکیب چالکود وجود دارد در مقایسه با سایر فصول کمتر خواهد بود.

ترکیب کود مخصوص چالکود زمستانه را می توان به شکل دستی و یا به صورت مخلوط کردن با سایر کودها آماده کرد. مراکز فروش کود چالکود انواع مختلفی از این کود را به باغداران ارائه می دهند. برخی از این محصولات به صورت کود گرانوله چالکود فرموله شده اند. البته مهم ترین اقدام قبل از کوددهی به روش چالکود انجام آزمایش خاک است. نظر به اینکه اکثر باغداران بدون انجام آزمون خاک از شیوه چالکود استفاده می کنند خرید کودهای آماده که به کود گرانوله چالکود معروف هستند، پیشنهاد می شود.

معمولا در ترکیب کودهایی که توسط شرکت های مختلف تولید می شوند از سه عنصر حیاتی نیتروژن، پتاسیم و فسفر با درصد کمتری استفاده شده است. بیشترین مقدار این عناصر 15 درصد خواهد بود. علاوه براین در ترکیب این مدل چالکوداز ریزمغذی ها به ویژه روی، منگنز، مس، آهن و منیزیم به میزان 20 درصد و مواد آلی حدود 30 استفاده خواهد شد. میزان مصرف گوگرد در چالکود حداکثر 20 درصد تعیین شده است.

اگر تصمیم دارید که چالکود زمستانه را به صورت دستی آماده کنید باید اساس کار خود را نتیجه آزمون خاک قرار دهید. با توجه به کمبودهای موجود در خاک تحت کشت می توانید از انواع مختلفی از نیترات ها، ترکیبات سولفات دار، مواد دارای فسفر، عناصر به شکل کلات، عنصر گوگرد به صورت گرانوله استفاده کنید.

کود گرانوله چالکود

یکی از شیوه های جایگزینی به شکل موضعی انواع کودهای شیمیایی و آلی درخاک، شیوه چالکود است. مقادیر مازاد بیکربنات در آب آبیاری، کمبود مواد آلی خاک، تحرک کم کودهای شیمیایی بویژه محصولاتی که دارای فسفات هستند سبب شده است که درختان میوه با فقر مواد غذایی مواجه شوند. در نتیجه استفاده از کود گرانوله چالکود سبب می شود که کمبودهای غذایی درختان به خوبی رفع شود و در مقایسه با پخش کود به صورت سطحی کارایی بیشتری خواهد داشت. به علاوه در کوددهی به روش چالکود ریشه گیاهان مواد مغذی را به مقدار بیشتری جذب خواهد کرد.

چالکود درختان میوه

قیمت و فروش کود چالکود

در حال حاضر انواع مختلفی از چالکود با برندهای مختلف و ترکیب متفاوت در بازار موجود است. از این رو باغداران در زمان تهیه چالکود باید عناصر تشکیل دهنده محصول را در نظر بگیرند و بر اساس نیاز درختان میوه خود چالکود مناسب را خریداری کنند. اگر جزو کسانی هستید که به صورت آنلاین خرید می کنید توصیه می شود پیش از نهایی کردن سفارش، قیمت محصول مورد نظر را با کود چالکود دیجی کالا مقایسه کنید. از دیگر مزیت های خرید اینترنتی می توان به مقایسه قیمت کود چالکود برندهای مختلف با یکدیگر اشاره کرد. با توجه به تنوع بالای محصولات موجود در بازار، خرید کود مخصوص چالکود به یکی از دغدغه های باغداران تبدیل شده است. از این رو آشنایی با ترکیبات موجود در محصولات مختلف چالکود می تواند به انتخاب درست باغداران کمک بسزایی کند.

یکی از این محصولات، کود مخصوص چالکود برند بنیفر است. در صورتی که کودهای چند عنصری جای کودهای تک عنصری مصرف شوند عناصر میکرو توسط ریشه بهتر جذب خواهند داشتکه نتیجه آن کاهش رشد علف های هرز خواهد بود. به علاوه توسعه و رشد ریشه با سرعت بالاتری انجام خواهد شد. از طرف دیگر کوددهی به شیوه چالکود مصرف سایر کودها را کمتر خواهد کرد در نتیجه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

به نظر شما این محصول از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟ در این زمینه باید گفت که کود مخصوص چالکود بنیفر از 5 درصد فسفر، 5 درصد ازت، 5 درصد پتاسیم، گوگرد، هیومیک اسید، منیزیم و عناصر ریز مغذی شامل روی، منگنز، آهن، بور و مس تشکیل شده است. کافی است یکبار از این محصول برای باغات میوه، محصولات زراعی و تمامی محصولات گلخانه ای و کشاورزی استفاده کنید تا شاهد رشد بینظیر گیاهان خود باشید. از جمله فواید خرید کود مخصوص چالکود بنیفر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با مصرف این محصول میزان جذب عناصر میکرو افزایش می یابد.
 • مقدار نفوذپذیری آب در خاک تحت کشت بیشتر می شود.
 • تهویه خاک بهبود خواهد یافت.
 • مشکل رشد علف های هرز رفع می شود.

لازم به ذکر است که مقدار مصرف کود مخصوص چالکود بنیفر به سن درختان بستگی دارد و برای درختان میوه حدود 300 تا 500 گرم و برای گیاهان زراعی حدود 300 کیلوگرم در هر هکتار است. چنانچه قصد مصرف این محصول برای گیاهان زراعی را دارید به یاد داشته باشید که چالکود، همراه با کودهای حیوانی و موقع شخم زمین استفاده شود. میزان مصرف این محصول برای گیاهان گلخانه ای نیز به مقدار 100 تا 150 گرم به ازای هر متر مربع خواهد بود.

ذکر این نکته ضروری است که مراکز فروش کود چالکود ارائه دهنده انواع چالکود ایرانی وخارجی به باغداران هستند. در ادامه مطلب جهت آشنایی بیشتر با یکی از محصولات خارجی توضیح بیشتری خواهیم داد.

بهترین چالکود برای زمستان

قیمت چالکود فلوریش

اغلب زمین های کشاورزی دچار کمبود مواد آلی هستند، همچنین مقدار آهک خاک تحت کشت بالا بوده که مانع جذب مواد مغذی توسط ریشه از خاک خواهد شد. در این شرایط اگر مواد غذایی مورد نیاز درختان میوه تامین نشود میزان عملکرد آن ها از نظر کمی و کیفی دچار مشکل خواهد شد. در این زمان استفاده از کود مخصوص چالود گزینه مناسبی خواهد بود. این محصول تنوع بالایی دارد،چالکود فلوریش آمریکایی از جمله محصولات خارجی موجود در بازار است. واضح است که قیمت چالکود فلوریش در مقایسه محصولات داخلی بیشتر خواهد بود. از این چنانچه قیمت برایتان در اولویت قرار دارد توصیه می شود که از محصولات داخلی استفاده نمایید.لازم به ذکر است کود چالکود فلوریش از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

 • اسید هیومیک،
 • ازت
 • اسید فسفریک
 • سولفات آهن
 • اکسید پتاسیم
 • سولفات روی، سولفات منگنز، سولفات مس و سولفات منیزیم
 • مولیبدن
 • گوگرد
 • اسید بوریک
 • کربن آلی
 • کلسیم

شیوه استفاده از کود چالکود فلوریش بدین صورت است که برای زمین های زراعی حدود 150 کیلوگرم در هکتار و برای درختان میوه به مقدار 300 تا 400 گرم برای هر درخت تعیین شده است.علاوه بر این باغداران در زمان مصرف چالکود باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و باقی مانده کود را در مکانی خشک و خنک و دور از دسترس کودکان قرار دهند.بایستی خاطر نشان کرد که این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی توسط مراکز فروش کود چالکود عرضه می شود.

مزیت های کوددهی به روش چالکود چیست؟

تا این بخش از مقاله در ارتباط با اهمیت کوددهی درختان میوه به شیوه چالکود زمان مصرف و ترکیبات تشکیل دهنده چالکود صحبت کردیم و به معرفی دو برند چالکود موجود در بازار پرداختیم. در این قسمت قصد داریم در ارتباط با دیگر مزیت های کوددهی به روش چالکود توضیح بیشتری دهیم. موقعی که باغداران پس از بررسی قیمت کود چالکود و خرید محصول مناسب آن را بکار می برند به گسترش ریشه در خاک های آهکی کمک خواهند کرد. این امر سبب افزایش ریشه زایی درخت نیز می شود که نتیجه آن استحکام بیشتر درخت در خاک و افزایش جذب مواد مغذی خواهد بود. همچنین چالکود میوه مانع خشک شدن سرشاخه های درختان میوه می شود.

از دیگر فواید چالکود درختان میوه می توان به بالا بردن میزان سطوح برگ، افزایش سبزینگی، کاهش ریزش گل، بهبود تهویه، بالا بردن میزان نفوذپذیری آب به درون خاک، برداشت محصولات باکیفیت و بازارپسند، جلوگیری از هدر رفتن کودهای شیمیایی، از بین رفتن مشکل زرد شدن برگ ها و تامین کمبودهای مواد مغذی مورد نیاز درختان میوه اشاره کرد. علاوه بر موارد ذکر شده کوددهی درختان میوه با شیوه چالکود میزان کارایی کودها را بالا خواهد برد.

ثبت کودی 13 10 15 ژئورایز چالکود

کود مخصوص چالکود زمستانه را گران نخرید

خاک تحت کشت درختان میوه پس از فصل برداشت مقادیر زیادی از مواد مغذی خود را از دست خواهد داد. در این شرایط کوددهی به شیوه چالکود در پایان فصل زمستان و پیش از تورم جوانه ها بهترین گزینه جهت تامین فقر مواد مغذی خاک خواهد بود. بایستی خاطر نشان کرد که در این شیوه کوددهی بیشتر از کود گرانوله چالکود استفاده می شود چرا که آهسته رهش است و در هر بار آبیاری مقدار کمی از کود در آب حل شده و در دسترس ریشه قرار خواهد گرفت. با توجه به اهمیت این روش کوددهی، قیمت کود چالکود از مواردی است که باید موقع خرید مدنظر قرار داد. اگر جزو باغداران و زراعت کارانی هستید که قصد خرید کود مخصوص چالکود را دارید اما در ارتباط با انتخاب محصول مناسب به کمک نیاز دارید، توصیه ما استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان کشاورزی مجموعه نارنج اسپادانا است. این مجموعه با فروش کود چالکود مناسب و با قیمت عالی تلاش می کند در کنار شما باشد برای  افزایش بهره وری باغات شما عزیزان. کارشناسان این مرکز با در نظر گرفتن نتیجه آزمایش خاک بهترین محصول را به شما معرفی خواهند کرد.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
8 پاسخها
 1. شجاعی
  شجاعی گفته:

  سلام،بستگی به سن درخت هم داره
  مثلا۱تا۵سال چه مقدار
  ۵تا۱۰سال؟
  ۱۰تا۱۵سال؟
  هر کیسه ۲۵کیلویی چقدر هزینه داره

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.