مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا

خرید و فروش سم و کود کشاورزی (تهران، شیراز و اصفهان)

خرید و فروش سم و کود کشاورزی با توجه به نقش کلیدی برنامه کوددهی و سمپاشی بموقعکه در بهره مندی از گیاهانی سالم و شاداب و همچنین تولید و عرضه محصولات مرغوب و ایده آلدارد، موضوع مهمی برای کشاورزان و باغداران محسوب می شود. از این جهت فروشگاه سموم و کود کشاورزی متعددی وجود دارند که به ارائه انواع کود و سم با برندهای مختلف داخلی و خارجی می پردازند. با توجه اهمیت مصرف سم و کود در کشاورزی، بررسی خرید و فروش سم و کود کشاورزی،قیمت سموم و کود کشاورزی و همچنین خرید آنلاین سم و کود از موضوعاتی است که در این مقاله از سایت جوانه بان به توضیح آن پرداخته می شود.

 

خرید سم و کود کشاورزی

کشاورزان و باغداران برای حفظ سلامتی گیاهان خود در برابر آفات و بیماری و همچنین تأمین مواد مغزی آن ها از انواع کود و سم کشاورزی استفاده می کنند. با وجود اینکه این ترکیبات تأثیرات منفی زیادی روی محیط می گذارند اما نمی توان نقش مهم استفاده از کود و سم در بخش کشاورزی را نادیده گرفت. گیاهان جهت رشدمطلوب خود موادغذایی را از طریق خاک جذب می کنند، حال اگر عناصر مغزی خاک بطور منظم تأمین نشود، در گیاه نشانه های کمبود عناصر ضروری نمایان خواهد شد. از این رو کشاورزان با استفاده از کود های آلی و شیمیایی به خاک های فرسوده جان تازه ای می بخشند. البته کود های آلی مواد مغزی را با سرعت کمتری به خاک تزریق می کنند. با شروع فصل رویشی جدید لازم است مواد مغزی با سرعت بیشتری در خاک آزاد شوداینجاست که نقش کودهای شیمیایی مشخص می شود. از طرف دیگر با توجه به گسترش انواع بیماری در گیاهان، مصرف سموم و آفت کش ها به حفظ گیاهان در برابر هجوم انواع آفات کمک خواهد کرد.لازم به ذکر است استفاده از سموم هر ساله حدود 8 درصد از کل محصولات کشاورزی را از آلودگی به آفات حفظ می کند.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

فواید خرید سم و کود کشاورزی

بهره مندی از خاک تحت کشت غنی از مواد مغزی، افزایش کیفیت محصولات تولیدی، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش سودآوری و کمک به رشد بخش کشاورزی و همچنین بالا بردن میزان حاصلخیزی خاک از مزیت های خرید کود می باشد. جهت داشتن گیاهانی شاداب علاوه بر برنامه کوددهی، خرید سم و مصرف به موقع آن نیز بی تأثیر نیست. یکی از راه های کاهش خسارت های ناشی از هجوم آفات و کنترل بسیاری از بیماری های درختان میوه، سمپاشی زمستانه است. اگر سمپاشی زمستانه بخوبی انجام شود دفعات سمپاشی در فصول بهار و تابستان را نیز کمتر خواهد کرد.در این سمپاشی درختان به دلیل نداشتن برگ و میوه صدمه کمتریدیده و سم به راحتی تمام نقاط درخت را پوشش می دهد، از همه مهم تر از میزان مسمومیت محصولات تولیدی کاسته می شود.همچنین مقدار سم کمتری مصرف خواهد شد و برای باغداران بسیار مقرون بصرفه خواهد بود. لازم به ذکر است که تعدادی از آفات و بیماری ها تنها با سمپاشی زمستانه نابود می شوند. سمپاشی در فصل زمستان را می توان بعنوان یک پوشش قدرتمند حفاظتی برای درختان میوه در برابر آفات نام برد.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

توصیه های مهم هنگام خرید سم و کود کشاورزی

جهت تهیه سم و کود بهترین گزینه خرید آنلاین سم و کود کشاورزی است، به دلیل اینکه میزان اعتبار فروشگاه های ملزومات کشاورزی تا مقدار زیادی کیفیت محصولات را تعیین می کند. علاوه بر این در حال حاضر که بازار کشاورزی از ثبات برخوردار نیست، واردات محصولات ارزان قیمت، بی کیفیت و تقلبی بسیار زیاد شده است، از این رو خرید سم و کود مرغوب توسط کشاورزان به کار بسیار دشواری تبدیل شده است. اما فروشگاه های آنلاین هم وجود دارند که به ظاهر مشغول ارائه خدمات کشاورزی و محصولات متنوع زیر قیمت بازار هستند، ولی فاقد اعتبارند. در نتیجه پیشنهاد می شود قبل از اینکه دست به اقدام خرید کود و سم بصورت اینترنتی بزنید از قانونی بودن سایت و قابل اعتماد بودن آن اطمینان پیدا کنید و همچنین در ارتباط با مدیران سایت بخوبی تحقیق کنید. نکته ی دیگری که در زمان خرید سم و کود کشاورزی باید در نظر بگیرید که قبل از خرید در ارتباط با محصول مورد نظرتان نیز بخوبی تحقیق کنید و به تیتترهای تبلیغاتی سایت ها با عنوان مناسب ترین سم، بهترین کود با نازل ترین قیمت اکتفا نکنید. علاوه بر این با توجه به افزایش روز افزون هزینه های کشاورزی، قیمت سم و کود کشاورزی نیزیکی از مشکلات باغداران محسوب می شود.

قیمت سموم و کود کشاورزی

افزایش اطلاعات کشاورزان در زمینه نیازهای گیاهان مانند نوع خاک، روش آبیاری، انواع مختلف کود و زمان مصرف سموم نقش موثری بر روی کیفیت محصول داشته و از طرف دیگر از هزینه های تهیه سم و کود نیز می کاهد. لازم به ذکر است که کودها و سموم کشاورزی براساس مقدار و حجمشان قیمت گذاری می شوند.به همین دلیل در تأمین نیازهای گیاهان بایستی حد تعادل را رعایت کرد، چراکه مصرف مازاد عناصر غذاییهم به سلامتی گیاه آسیب می زند و همچنین باعث افزایش هزینه های کشاورزی می شود. از این جهت مشخص کردن نیاز گیاهان به مواد مغزی بسیار مهم است. در حال حاضر معیارهای تعیین کمبودهای مواد مغزی در خاک از طریق آزمایش کود و با توجه به میزان عملکرد گیاه و کیفیت محصول تولیدی مشخص می شود. در بعضی مواقع نیز از روش تجزیه گیاه مانند آزمایش برگ ، تجزیه خاک و همچنین علامت های کمبود عناصر میزان نیاز به مواد مغزی تعیین می شود. علاوه بر این زمان مصرف سموم نیز بسیار اهمیت دارد.بطور مثال، بهترین زمان کنترل آفات درختان میوه قبل از جوانه زنی می باشد. اگر قصد تهیه سم و کود را دارید با مراجعه به فروشگاه سموم و کود کشاورزی به راحتی می توانید محصول مورد نظر خود را خریدای کنید.

مزایای کود کامل زایشی

فروش انواع کود پتاس بالا در نارنج اسپادانا

فروشگاه سم و کود کشاورزی در تهران

در حال حاضر موضوع خرید سم و کود کشاورزی از موارد ضروری جهت توسعه و رونق تولید محصولات باغی و زراعی بشمار می رود. به همین خاطر کشاورزان بایستی سریعا نسبت به تهیه کود مرغوب و مناسب دست بکار شوند تا بتوانند محصولی با کیفیت را برداشت کنند. ازپرکاربردترین کود های کشاورزی می توان به کود ازت که نقش مهمی در رشد برگ و ساقه گیاهان دارد،کود پتاسیم که با هدف بالا بردن مقاومت گیاه نسبت به سرمای زمستان مصرف می شود و همچنین وکود فسفرکه منجر به افزایش گلدهی و تحریک رشد ریشهمی شود، اشاره کرد. بطور معمول کودهایی با درصد متفاوتی از این عناصر وجود دارند که در زمان خریدبایستی با توجه به مقدار نیاز گیاه، کود را تهیه کرد. علاوه بر عناصر پرمصرف، گیاهان به عناصر کم مصرفی بخصوص منیزیم، کلسیم و گوگرد و همچنین به مقدار کمتر به عناصری مثل منگنز، روی و بور نیز جهت رشد مطلوب احتیاج دارند. گیاهان بجز کوددهی، جهت پیشگیری ابتلاء به آفات و بیماریو همچنین درمان در زمان آلودگی به مصرف سموم نیازمند هستند. تشخیص صحیح بیماری و استفاده از سم مناسب می تواند گیاهان را از خسارت ناشی از آفات نجات دهد. یکی سموم پرمصرف برای بیماری های درختان میوه سم کنفیدور است که استفاده از آن طیف گسترده ای از آفات را نابود می کند. چنانچه در تهران سکونت دارید و نیازمند خرید سم و کود هستید، با مراجعه به فروشگاه های بزرگی که به خرید و فروش سم و کود کشاورزی مشغول اند، به راحتی می توانید کود و سم مورد نظر خود را تهیه کنید.

فروشگاه سم و کود کشاورزی شیراز

در صورتیکه باغدار یا کشاورزی اهل شیراز هستید، قبل از مراجعه به فروشگاه سم و کود کشاورزی در شیراز این نکته را به خاطر بسپارید که مبنای خرید کود را نتیجه آزمایش خاک قرار دهید و همچنین بهتر است که شناخت کامل از انواع کود داشته باشید تا بتوانید آسان تر کود مورد نظر خود را از بین انواع کود های تولید شده انتخاب کنید. بطور کلیکودهای گرانول، شیمیایی، مایع و آلی چهار نوع از کودهای رایج هستند. در بین کودها، نوع گرانول به دلیل اینکه راحت تر استفاده می شود و ماندگاری بیشتری دارد، پرطرفدار تر می باشد. در زمان کوددهی در هوای سرد بهتر است عناصر غذایی با سرعت بیشتری در اختیار گیاه قرار گیرند از این رو توصیه می شود از کودهای گرانول با ویژگی انتشار سریع استفاده کنید که نسبت به کودهای گرانول آهسته رهش هزینه کمتری نیز دارند. در صورتیکه که قیمت کود برایتان چندان مهم نیست می توانید کود مایع را که با غلظت های مختلف تولید می شوند برحسب نیاز گیاهتان خریداری کنید. کلسیم مایع یکی از انواع این کود بوده که نقش بسیار مهمی در افزایش مقاومت گیاهان در برابر انواع آفات و بیماری ها دارد و باعث کاهش مصرف سموم خواهد شد. کودهای شیمیایی نیز که انواع مختلفی داشته و پس از مصرف به سهولت در خاک نفوذ می کنند و کمبود مواد مغزی گیاه را جبران خواهند کرد. البته مصرف این نوع کود بایستی زیر نظر کارشناسان با تجربه باشد چراکه استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی باعث سوختن گیاهان می شود. در آخر نوبت به کودهای ارگانیک می رسد که حاصل بقایای موجودات زنده هستند و به دلیل طبیعی بودن در مقایسه با کودهای شیمیایی ضرر کمتری برای گیاه دارند.کود مرغی یکی از انواع کودهای ارگانیک محسوب می شود که مقدار نیتروژن بالایی داشته و جهت اصلاح بافت خاک نیز مصرف می شوند.

فروشگاه سم نارنج اسپادانا

فروشگاه سموم و کود کشاورزی در اصفهان

باتوجه به عوارض مصرف سموم کشاورزی بهترین راه جهت کاهش سمپاشی گیاهان، استفاده از راهکارهای کنترل آفات می باشد. کشاورزان و باغداران بایستی بدانند که مصرف مازاد کودهای نیتروژن دار سبب افزایش رشد برگ های نرم گیاهان شده که زمینه را جهت حمله آفات مهیا می کند. پوشاندن محصولات درختان میوه راهی جهت پیشگیری هجوم آفات می باشد. معمولا در هر منطقه تحت کشت کشاورزی آفات مشخصی به گیاهان می افتد که شناخت و درمان بموقع آن می تواند از گسترش بیماری جلوگیری کند. سعی کنید که باغ میوه، مزارع ،گلخانه و همچنین ابزار باغبانی خود را تمیز نگه دارید چراکه با رعایت بهداشت می توانید مانع بروز بسیاری از بیماری ها شوید. بهتر است که روش های کشت نوین را جهت پرورش گیاهان بکار ببرید،به دلیل اینکه تنش های حاصل از مدیریت ضعیف، کمبود آب و عناصر غذایی و حتی خاک نامناسب با کاهش مقاومت گیاهان همراه است و آن ها را مستعد ابتلاء به بیماری و آفات خواهد کرد. یکسری حشرات هستند که بعنوان شکارچیان طبیعی آفات شناخته می شوند مانند کفشدوزک ها که از شته ها تغذیه می کنند و قادر هستند از گسترش این آفات جلوگیری کنند، حدالامکان به جای مصرف سموم از این حشرات جهت نابودی شته ها استفده کنید. با این حال ممکن است با انجام تمام راهکارهای کنترل آفات، گیاهان و درختان میوه به بیماری آلوده شوند و شما مجبور به سمپاشی شوید. از این رو فروشگاه سموم و کود کشاورزی اصفهان نیز آماده عرضه انواع محصولات داخلی و خارجی به کشاورزان زحمت کش اصفهان هستند.

چگونه از آفت زدن گیاهان و درختان میوه جلوگیری کنیم؟

  1. کلیه بخش های آلوده گیاه، بویژه میوه و برگ های ریخته شده پای درختان که منبع مناسبی برای تغذیه حشرات هستند را جمع آوری کنید.
  2. هرس درختان را بموقع انجام دهید، زیرا شرایط را جهت نفوذ بهتر نور خورشید و همچنین تهویه مناسب فراهم می کند.
  3. حتما کنترل علف های هرز را در برنامه خود داشته باشید، به دلیل اینکه این گیاهان مزاحم مکان مناسبی برای تجمع حشرات هستند.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

خرید اینترنتی سم و کود کشاورزی

با توجه به ضرورت مصرف سم و کود کشاورزی و تنوع محصولات شرکت های تولید کننده بصرفه ترین و آسان ترین راه خرید اینترنتی می باشد. یکی از مزیت خرید آنلاین سم و کود کشاورزی این است که در بازه زمان معین و با هدف حفظ مشتریان خود، محصولات تخفیف دار عرضه می کنند. با توجه به افزایش روز افزون قیمت ملزومات کشاورزی، پیشنهاد می شود پس از اطمینان از اعتبار سایت، از فروش های فوق العاده سم و کود غافل نشوید. با این حال بهتر است که در زمینه خرید سم و کود کشاورزی با کارشناسان مجرب در تماس باشید تا با استفاده از راهنمایی این افراد سم و کودی مناسب با گیاهتان تهیه کنید. در ضمن اگر در ارتباط با زمان و نحوه مصرف و همچنین شرایط نگهداری سم و کود خریداری شده سوالی برایتان پیش آمده باشد می توانید روی مشاوره کارشناسان کشاورزی حساب کنید. کارشناسان مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا برای بهبود وضعیت محصول شما در کنارتان هستند. آنها در زمینه برنامه غذایی و کودی مناسب محصولات کشاورزی و دفع آفات و بیماری های گیاهان به کشاورزان و باغداران عزیز مشاوره می دهند. برای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
آدرس فروشگاه نارنج اسپادانا

آدرس فروشگاه سم و کود کشاورزی
اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا

مدیریت: سعید کلیج

2 پاسخها
  1. خاوری
    خاوری گفته:

    سلام از ارومیه هستم انواع کود و سم مطمعن و خارجی از برند های معتبر لازم داشتید در خدمتون هستم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.