کود آلگا ماچو

خرید کود جلبک دریایی مایع و باید که باید رعایت شود؟

کشاورزان بسیاری ترجیح می دهند به جای کودهای شیمیایی، دست به خرید کود جلبک دریایی بزنند تا ارگانیک باشند و بهترین تاثیر را روی گیاهان بگذارند. اما قبل از اینکه بهترین مارک و نوع این کودها را انتخاب کنیم، باید نکات مهمی که باید هنگام خرید آن ها به یاد داشته باشیم مانند قیمت و انتخاب بر حسب نحوه استفاده را بدانیم. مقاله زیر از کلینیک گل و گیاه جوانه بان قصد دارد علاوه بر معرفی این نکات، بهترین مرکز فروش کودهای جلبک دریایی را نیز به شما معرفی کند.

 

 

کود جلبک دریایی چیست و چه مزایایی دارد؟

هر کشاورزی در طول پرورش یکی گیاه سعی دارد بهترین کودها را برای درشت شدن میوه ها یا رشد بیشتر گیاهان و درختان داشته باشد. اما آنچه به نظر می رسد این است که بیشتر کارشناسان امروزه به کشاورزان و باغداران توصیه می کنند، کود جلبک دریایی را برای مزارع و زمین های کشاورزی استفاده کنند. این کودها بهترین نوع از کودهای ارگانیک هستند و علاوه بر خواص بسیار زیاد، کمترین آسیب را به بافت خاک، سلامت آب و محیط زیست و جانوران و موجودات زنده می زنند.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

کودهای جلبک دریایی از جلبک های قرمز، سبز و قهوه ای که در دریاها تشکیل می شوند به دست می آیند و سرشار از ویتامین ها، آنزیم های مفید برای رشد گیاهان، هورمون های تقویت و تحریک کننده رشد، عناصر ماکرو ( پتاسیم، فسفر، نیتروژن ) و عناصر میکرو ( آهن، منیزیم، کلسیم، روی، مس، ید و سلنیوم ) هستند. خرید کود جلبک دریایی برای گیاهان مزایای بسیاری دارد که در ادامه به طور مختصر به آن ها اشاره می کنیم:

مزایای جلبک دریایی برای گیاهان

اگر برای خرید کودهای جلبک دریایی به دنبال مزایا و ارزش غذایی آن ها هستید باید بدانید ارگانیک بودن آن ها مهمترین مزیت آن ها محسوب می شود. چرا که بر خلاف کودهای شیمیایی، به محیط زیست آسیب نمی زنند و از بافت خاک نیز محافظت می کنند. اما علاوه بر این ها مزایای بسیار زیادتری برای رشد بهتر و بیشتر گیاهان و درختان دارند که باعث می شوند بهره وری محصول هنگام برداشت بیشتر شود. مهمترین این مزایا عبارتند از:

  • کود جلبک دریایی باعث جوانه زنی و میوه زنی بیشتر گیاهان و درختان می شوند.
  • این کودها رشد ریشه را تحریک کرده و برای باروری بیشتر بذر نیز بسیار مناسب هستند و جای کودهای ریشه زایی رای می گیرند.
  • این کودها جذب پروتوئین و قند را در گیاهان افزایش داده و باعث بهبود کیفیت میوه ها می شوند.
  • جلبک دریایی باعث افزایش جذب گیاه از خاک می شوند. بنابراین مواد آلی، معدنی و عناصر مفید بیشتر و سریعتر جذب گیاهان می شوند.
  • به دلیل مواد مهم موجود در کودهای جلبک دریایی، این کودها باعث می شوند مقاومت گیاهان و درختان در برابر بیماری ها و حجوم آفات، خشکسالی و سرما زدگی بیشتر شده و بنابراین محصول سالم تری برای کشاورزان به ارمغان می آورند.
  • جلبک دریایی جذب آب را در گیاهان بالا می برند. علاوه بر این باعث تنفس بیشتر خاک و بهبود بافت آن نیز می شوند.
  • در نهایت نیز این کودها باعث می شوند ماندگاری محصولات زراعی و باغبانی هنگام نگهداری در انبارها بیشتر شود.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

هنگام خرید کود جلبک دریایی به چه نکاتی توجه کنیم؟

هر فردی پیش از اینکه دست به خرید یک کالا یا محصولی بزند، باید به نکات مهم در رابطه با آن دقت کند. چرا که عدم آگاهی باعث بروز مشکلاتی حین و پس از خرید می شود. نهایتا نیز باعث می شود پولی که برای خرید آن صرف شده است، به هدر رفته و کالا یا محصول متناسب با نیازهای ما نباشد. این موارد باید هنگام خرید کودهای جلبک دریایی نیز در نظر گرفته شود. این موارد شامل شناخت نیازها، بررسی برندهای مختلف خارجی و ایرانی، شیوه خرید ( اینترنتی، آنلاین یا حضوری )، نحوه انتخاب بهترین برندها و میزان نیاز ما به این کودها می شود. به همین دلیل ما در ادامه سعی کرده ایم مهمترین این نکات را به طور مختصر توضیح دهیم.

 

نیازهای گیاه و مشخصات خاک زمین ما چیست ؟

قبل از هر کاری برای اینکه در خرید کودهای جلبک دریایی صرفه جویی کنید، آن ها را به اندازه بخرید و هزینه کافی برای این کار بپردازید، باید نیازهای خاکمان را بر حسب محصولی که برای کشت انتخاب کرده ایم بدانیم. بهترین روش برای انجام این کار، آزمایش خاک کشاورزی است. در نتیجه آزمایشی که از آزمایشگاه دریافت می کنیم، پی اچ و میزان شوری خاک، درصد اشباع و نوع بافت خاک، عناصر مهم و اساسی موجود در خاک و درصد حاصلخیزی آن به خوبی مشخص می شود.

به همین دلیل نیز با تفسیر صحیح نتیجه آزمایش خاک می توانیم بهترین نوع از این محصولات را به میزان کافی بخریم. برای اینکه بهترین نتیجه را ببینیم می توانیم نتیجه را به مشاورین باغبانی نشان داده تا آن ها بهترین توصیه های کودی را نسبت به نوع خاک و نیازهای مختلف گیاه یا درختی که در زمین می کاریم به ما ارائه دهند.

خرید کود جلبک دریایی 1

خرید کدامیک از انواع کود جلبک دریایی برای ما مناسب است ؟

کودهای جلبک دریایی انواع مختلفی دارند. برخی از آن ها از جلبک های قرمزی ساخته می شوند که در اعماق زیاد آب هستند. برخی دیگر نیز از جلبک های قهوه ای و سبزی که در اعماق کمتر آب های دریاها رشد می کنند گرفته می شوند. هر کدام از آن ها نیز خاصیت های مختلفی دارند. علاوه بر این آن ها به دو شکل پودری و مایع تولید می شوند. پیش از خرید کودهای جلبک دریایی باید بدانیم برای گیاه ما بهترین آن ها از نظر نحوه استفاده از کودهای جلبک دریایی کدام است. اگر باید کودها را به صورت محلول پاشی به خاک اضافه کنیم باید کودهای مایع را بخریم. در غیر این صورت کودهای پودری برای ما مناسب هستند و بهتر است بهترین آن ها را برای زمین کشاورزی و باغمان انتخاب کنیم.

کودهای خارجی برای شما مناسب تر است یا کودهای ایرانی ؟

در درجه بعدی آنچه به طور مستقیم بر خرید و انتخاب شما تاثیر می گذارد، قیمت کود جلبک دریایی است. بنابراین مورد بعدی که باید در نظر بگیرید این است که چه هزینه ای برای خرید کودهای جلبک دریایی کنار گذاشته اید و بر اساس آن چه کودی، با چه کیفیتی و از بین کدام یک از محصولات ایرانی و خارجی می توانید تهیه کنید. همانطور که می دانیم محصولات خارجی جدای از کیفیتی که دارند، قیمت بالاتری نیز دارند. اما کالاهای ایرانی با قیمت مناسب تری در بازار عرضه می شوند.

بنابراین اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای این منظور بپردازید، باید از بین کالاهای ایرانی بهترین آن ها را انتخاب کنید. چرا که قیمت کود و عصاره جلبک دریایی آمریکایی مانند گرومور و آکادین کانادایی برای یک کشاورز و باغداری که می خواهد تمامی زمین خود را با این محصول تقویت کند بسیار زیاد تمامی می شود. اما شاید بتوان با نصف این قیمت یکی از با کیفیت ترین محصولات ایرانی را تهیه و برای استفاده در مزارع و باغات انتخاب کرد.

معرفی کود مایع جلبک دریایی آلگا ماچو

کود مایع جلبک دریایی نونامیک آلگا ماچو (شرکت روایس) یک محرک رشد بسیار قوی است که از عصاره جلبک دریایی اسکوفیلوم نودسوم مناطق سردسیر استخراج شده و حاوی مقادیر متنابهی از عناصر پرمصرف نیتروژن، فسفر، پتاسیم و عناصر کم مصرف و اسید جیبرلیک و اسیدهای آمینه است. همچنین حاوی مقادیر زیادی از محرک های رشد گیاهان مانند ویتامین ها، آنزیم ها و هورمون های طبیعی گیاهی اکسین سیتوکنین و جبرلین است که در نتیجه تحرک رشد رویشی و زایشی گیاهان و همچنین تولید گل و میوه و رفع عوارض حاصل از تنش های محیطی مانند سامازدگی شوری خشکی یخ زدگی و غیره مؤثر است. استفاده از این کود سبب افزایش راندمان گیاه در جذب و انتقال عناصر غذایی و در نهایت تولید بیشتر و با کیفیت تر محصول خواهد شد.

چه برندی را باید برای خرید انتخاب کنیم ؟

پس از اینکه تصمیمتان را برای انتخاب از بین کالاهای ایرانی یا خارجی گرفتید، باید سعی کنید بهترین برند از بین برندهای مختلف در بازار را بر اساس نیاز خود پیدا کنید. چرا که خرید بهترین مارک کود جلبک دریایی باعث می شود مواد مغذی تاثیر بهتر و بیشتری روی گیاهان شما داشته باشد. این نیز به این دلیل است که کودهای بی کیفیت که توسط مارک ها و برندهای نامرغوب ساخته می شوند، ممکن است تاثیر لازم را بر روی گیاهان نداشته باشند. به همین دلیل بهتر است پیش از انتخاب و خرید، روی برندها، نحوه کار آن ها، سوابقشان و میزان رضایت مشتریان آن ها تحقیقات کامل را انجام دهید.

کود آگا ماچو

معرفی کود مایع جلبک دریایی آلگا ماچو

کود مایع جلبک دریایی نونامیک آلگا ماچو (شرکت روایس) یک محرک رشد بسیار قوی است که از عصاره جلبک دریایی اسکوفیلوم نودسوم مناطق سردسیر استخراج شده و حاوی مقادیر متنابهی از عناصر پرمصرف نیتروژن، فسفر، پتاسیم و عناصر کم مصرف و اسید جیبرلیک و اسیدهای آمینه است. همچنین حاوی مقادیر زیادی از محرک های رشد گیاهان مانند ویتامین ها، آنزیم ها و هورمون های طبیعی گیاهی اکسین سیتوکنین و جبرلین است که در نتیجه تحرک رشد رویشی و زایشی گیاهان و همچنین تولید گل و میوه و رفع عوارض حاصل از تنش های محیطی مانند سامازدگی شوری خشکی یخ زدگی و غیره مؤثر است. استفاده از این کود سبب افزایش راندمان گیاه در جذب و انتقال عناصر غذایی و در نهایت تولید بیشتر و با کیفیت تر محصول خواهد شد.

به صورت حضوری خرید کنیم یا به صورت اینترنتی ؟

آخرین موردی که باید برای خرید کودهای جلبک دریایی بررسی کنید، این است که بهترین انتخاب برای شما شیوه خرید حضوری است یا اینترنتی. آنچه باید بدانید این است که خرید اینترنتی مزایای بسیاری نسبت به خرید حضوری دارد. به طور مثال با این روش می توانید با صرف کمترین زمان ممکن و پرداخت کمترین هزینه و مصرف کمتر انرژی اطلاعات کاملی در مورد قیمت فروش کود جلبک دریایی پودری با مراجعه به دیجی کالا به دست بیاورید. همچنین می توانید محصولات مختلف از برندهای متفاوت را با هم مقایسه کرده و بهترین آن ها را برای زمین و گیاهتان تهیه کنید.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

خرید اینترنتی کود جلبک دریایی از بهترین فروشگاه

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام خرید کودهای جلبک دریایی در نظر بگیریم، پیدا کردن مرکز فروش مناسب برای انواع این محصولات است. این مرکز باید بهترین مارک از این کودها را با کیفیتی عالی، با بهترین قیمت عرضه کند. به همین دلیل نیز ما به شما توصیه می کنیم، سری به فروشگاه اینترنتی جوانه بان بزنید و از محصولات آن ها دیدن کنید و مناسب ترین آن را برای خود انتخاب کنید. برای خرید و مشاوره داروخانه کشاورزی نارنج اسپادانا انواع کود، سم و قارچ کش می توانید با شماره های که در قسمت زیر نماش داده شده است در زمان های مشخص تماس بگیرید. البه فقط در روزهای کاری تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.