خرید کود پتاس بالا

مزایای خرید کود پتاس بالا و نکات مهم در رابطه با آن

خرید کود پتاس بالا مزایا و خواص بسیاری برای رشد درختان و سلامت گل ها و گیاهان دارد. علاوه بر شناخت و انتخاب بهترین کود، زمان و نحوه مصرف، نکات مهم دیگری برای خرید کود پتاسیم بالا وجود دارد که باید پیش از خرید با آن ها آشنا باشیم. در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان متخصصین ما سعی کرده اند علاوه بر بیان این نکات، بهترین مراکز فروش این کودها را نیز معرفی کنند.

کود پتاس بالا چیست و چه مزایایی دارد؟

آنچه باید پیش از خرید کود پتاس بالا بدانیم، این است کود پتاسیم چیست و چه مزایایی برای گیاهان دارد. برخی از افراد گمان می کنند خاک که بستری مناسب برای رشد گیاهان است، برای رساندن مواد مغذی به آن ها کافیست. اما باید بدانیم خاک در اثر گذشت سالیان، آبیاری و کاشت زیاد گیاهان مواد مغذی خود را از دست می دهد. به همین دلیل لازم است برای تقویت آن ها از کودهای شیمیایی استفاده کنیم. کودهای شیمیایی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها شامل عناصر مورد نیاز برای رشد گیاهان هستند. برخی از آن ها تنها شامل یک عنصر خاص هستند و برخی دیگر مانند کودهای npk عناصر مختلفی را در ترکیبات خود جای داده اند. علاوه بر این عناصر مورد نیاز گیاه به دو دسته تقسیم می شوند:

  • عناصر ماکرو یا عناصر درشت مغذی که گیاه در طول رشد خود به میزان زیادی از آن ها احتیاج دارد.
  • عناصر میکرو یا ریز مغذی که میزان نیاز آن ها توسط گیاه کمتر است.

پتاسیم نیز یکی از عناصر ماکرو یا درشت مغذی برای رشد گیاهان است که در مراحل مختلف رشد به وجود آن ها نیاز داریم. کودهایی که با نام پتاس بالا در بازار به فروش می رسند، در ترکیبات خود در کنار عناصر دیگری مانند فسفر و نیتروژن، درصد بالایی از عنصر پتاسیم دارند. خرید کود مایع پتاس بالا خارجی یا ایرانی مزایایی برای رشد گیاهان دارد که در ادامه برخی از آن ها را با هم می خوانیم:

مزایای خرید کود پتاس بالا

مزایای خرید کود پتاس بالا

هر کدام از عناصر مورد نیاز برای گل ها و گیاهان، مزایای مختص به خود را دارند. به طوری که کمبود آن ها باعث بروز مشکلات و بیماری های متعدد و حتی غیر قابل بازگشتی می شود. شناخت مزایای آن ها از جمله بررسی خواص کود پتاس بالا برای کشاورزان، باغداران یا کسانی که به پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی علاقه دارند بهترین راهنماست. مزایای خرید کود پتاس بالا عبارتند از:

از آنجایی که پتاسیم یکی از مهمترین عناصر برای رشد میوه و جوانه زنی درختان و گیاهان است، استفاده از کود پتاسیم برای گوجه فرنگی، سیب زمینی، بادمجان و سایر گیاهان میوه دار و گلدار، باعث درشت شدن میوه و جوانه زنی بیشتر می شود.

  • پتاسیم باعث مقاومت بیشتر گیاهان در برابر سرمای شدید و گرمای زیاد می شود و از یخ زدگی و سوختگی ساقه و برگ آن ها جلوگیری می کند.
  • خرید کود پتاس و فسفر بالا باعث مقاومت گیاهان در برابر بیماری های مختلف مانند بیماری های قارچی، حجوم آفات و زرد و پژمرده شدن برگ ها و ساقه ها می شود.
  • با مصرف به اندازه کود پتاسیم برای درختان و گیاهان، میزان پروتوئین و نشاسته مورد نیاز برای رشد آن ها نیز در بافت ها افزایش پیدا می کند.
  • یکی دیگر از تاثیرات پتاسیم، رشد مناسب ریشه و در نتیجه رشد بیشتر گیاهان است.
  • مصرف کودهای پتاسیم برای گیاهان آپارتمانی و درختان، انتقال آب را به بافت های گیاه تنظیم کرده و مقاومت آن را در برابر کم آبی و آبیاری زیاد نیز بیشتر می کند.

رعایت نکات مهم در هنگام خرید کود

هنگام خرید کود پتاس بالا باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

طبق آنچه در مورد لزوم استفاده از کودهای شیمیایی و مزایای خرید کود پتاسیم بالا و مصرف آن برای گل ها و گیاهان گفته شد، استفاده از این کودها در مراحل مختلف رشد گیاهان الزامی به نظر می رسد. اما باید بدانید خرید و انتخاب هر کدام از کودها نکات مهمی دارد که باید به آن ها توجه کنید. اینکه کدامیک از انواع مختلف آن ها را از کدامیک از برندها بخریم، چه میزان از آن ها را لازم داریم، با روش مصرف کودی که انتخاب کرده ایم از چه طریقی آشنا شویم، کدام روش را برای خرید کود پتاس بالا انتخاب کنیم بسیار مهم است. عدم آگاهی کامل در مورد این مسائل گاهی حتی باعث می شود به گیاهمان ضرر برسانیم و سلامت آن را به خطر بیندازیم. در ادامه نکات مهم هنگام خرید این کودها را با هم مرور می کنیم:

بهترین کود پتاس بالا را بر اساس نوع گیاه بخرید

امروزه شرکت های مختلف ایرانی و خارجی دست به تولید این کودها زده اند، به طوری که رقابت بر سر تولید بسیار بالا رفته است. انتخاب بهترین کود پتاس بالا برای هر کدام از گیاهان بسیار مهم است. چرا که همانطور که گفته شد این کودها ترکیبات مختلفی دارند. برخی از آن ها مورد نیاز برای گیاهانی هستند که در زمین های کشاورزی کاشته می شوند. اما برخی دیگر برای استفاده گل ها و گیاهان آپارتمانی مناسب هستند. لازم است زمانی که برای خرید کود پتاس بالا به فروشگاه های عرضه کود و لوازم کشاورزی سر می زنید، نوع گیاه و فعالیت خود را به خوبی شرح دهید. در این موارد اکثر فروشندگان می توانند بهترین پیشنهاد را به شما بدهند.

مقدار مصرف کود پتاس بالا

زمان و مقدار مصرف کود پتاس بالا را بپرسیم

برای مصرف هر نوع کودی باید به این نکته دقت کنید که آنچه باعث تقویت گیاه می شود، روش صحیح استفاده از کود است. اینکه بدانیم چه زمانی آن را به خاک اضافه کنیم، چه مقدار از آن را برای گیاه مصرف کنیم و آن را با چه غلظتی به خاک اضافه کنیم بسیار مهم است. اگر برای خرید کود پتاس بالا به سراغ مراکز فروش معتبر برویم که یک فروشنده متخصص داشته باشد، می توانیم در مورد مصرف درست این کودها از آن ها سوال کنیم. این افراد معمولا پاسخ درستی در مورد میزان مصرف این کودها بر اساس نوع گیاه، بهترین زمان مصرف آن ها و روش اضافه کردنشان به خاک به ما می دهند.

برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد میزان، نحوه و زمان مصرف کود پتاس بالا بر اساس نوع گیاهتان می توانید با مشاورین آنلاین گل و گیاه مشورت کنید. برای این منظور می توانید با مشاورین گل و گیاه جوانه بان تماس بر قرار کنید. علاوه بر این لازم است کشاورزان پیش از کاشت گیاه جدید در زمین و قبل از خرید کود پتاس بالا و تقویت خاک با آن، از کمبودهای خاک خود با خبر شوند. یکی از راه هایی که می توان میزان نیاز به این کودها را تخمین زد، تفسیر آزمایش خاک کشاورزی است. آزمایش خاک می تواند کمبودهای خاک را به طور دقیق مشخص کرده و اطلاعات دقیق در مورد میزان نیاز کود نسبت به نوع گیاه را نیز به کشاورزان بدهد.

قیمت کود پتاس بالا را در نظر بگیرید

نوع کودی که می خرید و میزانی که نیاز دارید تاثیری مستقیم بر قیمت خرید کود پتاس بالا دارد. به طور مثال ممکن است قیمت یک کود پتاس بالا، نسبت به کودی دیگر که توسط شرکتی متفاوت ساخته شده است متفاوت باشد. علاوه بر این حجمی که شما خریداری می کنید نیز باعث این تفاوت قیمت می شود. به طور مثال قیمت کود پتاس 50 کیلویی با کود 20 کیلویی فرق دارد. اگر زمین کشاورزی دارید می توانید با خرید عمده یا خرید کود پتاسیم با میزان بالاتر، قیمت کمتری نیز بپردازید. اما اگر می خواهید از آن برای گل ها و گیاهان آپارتمانی استفاده کنید، خرید عمده کود برای شما مناسب نیست.

در صورت نیاز، خرید اینترنتی کود پتاس بالا را امتحان کنید

اگر شرایطی دارید که نمی توانید به صورت حضوری به فروشگاه ها بروید و نسبت به خرید کود پتاس بالا اقدام کنید، لازم نیست خرید خود را به تعویق بیندازید. چرا که ممکن است کمبود پتاس باعث آسیب جدی به گیاهتان بشود. در مقابل شما می توانید به فروشگاه های اینترنتی و مراکز فروش آنلاین معتبر سر بزنید و محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید. هنگام سفارش و خرید اینترنتی نیز از معتبر بودن فروشگاه مطمئن شوید. خواندن نظرات کاربران نیز می تواند به شما کمک کند.خرید اینترنتی کد پتاس بالا

معرفی بهترین مرکز خرید کود پتاس بالا

انتخاب مرکز خرید مناسب و برند معتبر هنگام خرید کود پتاس بالا به اندازه مصرف آن ها اهمیت دارد. چرا که کیفیت کود نیز در تاثیر آن بسیار مهم است. علاوه بر این برای یک خریدار مهم است که قیمت کود npk پتاس بالا چقدر است و آیا فروشگاهی همان کود را ارزان تر می فروشد یا نه. اگر به دنبال یک مرکز فروش کود پتاس بالا هستید که محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب بفروشد، پیشنهاد می کنیم به فروشگاه اینترنتی جوانه بان مراجعه کنید. جوانه بان علاوه بر انواع کود، عرضه کنند خاک های مناسب برای کاشت گیاهان، انواع حشره کش گیاهی و بذر گیاهان است. برای مشاوره و خرید انواع کود و سموم با شماره 09034920524 خانم مهندس روشنی کارشناس مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا و جوانه بان تماس بگیرید (زمان تماس 9 صبح تا 4 بعد از ظهر).

0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *