مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا

خرید کود باغی و گلخانه (مرکز فروش کود کشاورزی)

خرید کود باغی و گلخانه جهت تأمین مواد مغذی مورد نیاز گیاهان و همچنین بهره مندی از درختانی سالم، سرسبز و شاداب بسیار حائز اهمیت است. بعلاوه نیاز گیاهان به عناصر پرمصرف نیتروژن، پتاسیم و فسفر و همچنین عناصر ریز مغذی را نمی توان نادیده گرفت. از طرفی دیگر خاک تحت کشت درختان میوه پس از مدتی از نظر عناصر غذایی فقیر می شود. در این شرایط بهترین راهکار مراجعه به مراکز فروش کود باغی و مصرف بموقع آن می باشد. همچنین گیاهان پرورش یافته در گلخانه و حتی باغچه منازل نیز برای افزایش عملکرد خود به کوددهی نیاز دارند. با توجه به اهمیت خرید کود و تأثیر آن در بالا بردن کیفیت محصولات کشاورزی سایت جوانه بان مقاله پیش رو را در زمینه قیمت و خرید کود باغی، خرید اینترنتی کود باغچه، خرید و فروش کود گلخانه و همچنین خرید کود از فروشگاه سم و کود کشاورزی گردآوری کرده است.

اهمیت کوددهی باغات

کوددهی درختان میوه یکی از فاکتورهایی است که برای تضمین سلامتی و افزایش باردهی بسیار اهمیت دارد. در صورتیکه که استفاده از کود در زمان مناسب انجام شود، خریدکود کشاورزی باعث بالا بردن میزان تولید، افزایش کیفیت محصول برداشتی، کاهش زمان رسیدگی میوه و همچنین افزایش مقاومت درختان در برابر آفات و بیماری می شود. بعلاوه زمانیکه که باغدار درختان میوه خود را کوددهی می کند شرایطی را فراهم می شود که درخت مدت زمان بیشتری میوه بدهد و محصول تولیدی از نظر مواد مغذی همچون آهن، مس، روی و منگنز نیز غنی می باشد. زمانیکه که درختان میوه نسبت به انواع بیماری ها مقاوم باشند، مصرف سموم شیمیایی کاهش یافته و مراجعه به فروشگاه سم و کود نیز کمتر خواهد شد. از دیگر فواید خرید کود باغی بالا بردن میزان استحکام درخت می باشد. همچنین فعالیت میکروارگانیسم های خاک نیز بیشتر شده و فعالیت های زیستی در خاک تثبیت می شود. البته با توجه به فواید فراوان کود باغی برای درختان میوه زمان مصرف کود نقش حیاتی در میزان اثرگذاری بر درختان را دارد. گاهی باغداران تصور می کنند که در هرموقع می توانند جهت تغذیه گیاه از کود استفاده کنند در صورتیکه کوددهی بی موقع و بدون در نظر گرفتن نتایج آزمایش خاک نه تنها به تغذیه درختان کمک نمی کند بلکه ممکن است سبب سوختگی ریشه شود. بنابراین اطلاع از زمان مناسب مصرف هر کود باغی می تواند در بهبود عملکرد درختان میوه نقش حیاتی داشته باشد.

آلاچیق اصفهان

برای سفارش ساخت آلاچیق اینجا کلیک کنید

بهترین زمان مصرف کود باغی

همواره باغداران سعی دارند که بهترین نوع نهال درخت را خریداری کرده تا در زمان برداشت محصولی مرغوب را روانه بازار کنند. اما رسیدگی و مراقبت بموقع نقش کلیدی در سلامت و شادابی درختان میوه داشته و نباید نادیده گرفته شود. از این رو احتمال دارد شما علی رغم کاشت بهترین رقم نهال، به دلیل عدم تأمین نیازهای غذایی درخت نتیجه دلخواه را بدست نیاورید. در اینجاست که علاوه بر اعتبار مرکز فروش کود کشاورزی که از آن خرید می کنید توجه به زمان مصرف کود نیز اهمیت زیادی پیدا می کند. کوددهی بموقع درختان میوه باعث می شود که گیاه در زمان نیاز به مواد مغذی مجبور به استفاده از ذخایر خود نشود. بعلاوه درختی که با کوددهی بموقع تمام عناصر غذایی ضروریش تأمین شده باشد با قدرت بیشتری می تواند با آفات مبازره کند. پیشنهاد می شود که قبل از مراجعه به مرکز فروش کود باغی و مصرف آن میزان نیاز درخت بر اساس آزمایش خاک مشخص شود. همچنین جهت تعیین بهترین زمان مصرف کود بایستی اطلاعات باغدار در زمینه آثار کمبود انواع عناصر کم مصرف و پر مصرف درختان میوه بالا برده شود تا درصورت مشاهده علائم سریعا بدون توجه به قیمت کود باغی نسبت به بکارگیری آن اقدام کند.

کاربرد کود باغی در فصل پائیز

در حال حاضر تغذیه درختان میوه در فصل پائیز بسیار اهمیت دارد، چراکه در فصل رویشی و تا آماده شدن میوه جهت برداشت مقدار زیادی انرژی و کربوهیدرات توسط درخت مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو زمان طلائی مصرف کود باغی برای افزایش ذخایر غذایی درخت فصل پائیز می باشد. در این زمان بخش زیادی از مواد مغذی توسط ریشه جذب می شود، همچنین محلول پاشی کود فروت ست سبب ذخیره عناصر غذایی در برگ ، سرشاخه ها و جوانه نیز خواهد شد. می توان برای تأثیر بیشتر کود از روش چالکود هم استفاده کرد. این امر بالا بردن میزان مقاومت درختان میوه در برابر سرمازدگی را نیز تضمین می کند. از دیگر کاربرد خرید کود باغی در تهران می توان به بالا بردن تولید دانه گرده، تحریک گلدهی و تولید میوه بیشتر نیز اشاره کرد. لازم به ذکر است که باغدار بایستی برای کاهش هزینه ها قبل از خرید کود در ارتباط با قیمت کود باغبانی تحقیق کند. توصیه اکثر کارشناسان برای افرادی که در وسعت بالا به پرورش درختان میوه مشغول هستند مراجعه به مرکز فروش عمده کود و خرید به مقدار بالا می باشد. در این حالت مشکل قیمت کود باغ که یکی از دغدغه های باغدار محسوب می شود، حل خواهد شد.

فروشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

خرید کود برای باغچه

بهترین راه تقویت و سرسبزی گیاهان باغچه کوددهی می باشد. یکی از دلایل اهمیت خرید کود باغچه این است که خاک تحت کشت با گذشت زمان و رشد گیاهان و درختان گوناگون از میزان عناصر غذایی آن کاسته شده و دیگر نمی تواند نیاز گیاه به مواد مغذی ضروری همچون نیتروژن و فسفر را تأمین کند. از این رو باید مراجعه به مرکز فروش کود باغچه را در اولویت قرار دهید. با توجه به تأثیر فوق العاده کود باغچه در شادابی گیاهان زمان مصرف این کود از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود. هیچگاه اجازه ندهید که آثار کمبود عناصر در گیاهان باغچه ظاهر شود و بعد کوددهی را شروع کنید. دیدن منظره زرد و بی حال شدن گیاهان بسیار ناخوشایند بوده و دلیل اصلی آن فقر عناصر غذایی می باشد. موقع کاشت اولیه گیاه مناسب ترین زمان کوددهی می باشد که توصیه می شود که ازکود کمپوست استفاده شود. در مرحله ای که گیاه به اوج رشد خود می رسد که معمولا فصل بهار و تابستان است بایستی کود کامل تری مصرف شود. چنانچه قصد خرید اینترنتی کود باغچه را داشته باشید با جست و جوی نام کود باغچه در اینترنت لیست قیمت کود و سم و انواع فروشگاه سم و کود کشاورزی برایتان پیدا می شود که به راحتی می توانید محصول مود نظرتان را با قیمت مناسب تهیه کنید. با این حال پیشنهاد می شود که قبل خرید با انواع کود باغچه آشنا شده تا بهتر بتوانید کود متناسب گیاه را خریداری کنید.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

 

معرفی انواع کود باغچه

علاقه مندان به گل و گیاه در تلاش اند محیطی را آماده کنند که گیاهان بهترین عملکرد را داشته باشند. اضافه کردن کود باغچه فرصت مناسبی را جهت بهره مندی از درختان میوه با محصولاتی مرغوب را نیز فراهم می کند. هرچه برای رسیدگی به گیاهان باغچه زمان بیشتری صرف شود میوه های تولیدی کیفیت بالاتری خواهند داشت. بطور کلی کودهای باغچه دارای دو دسته عناصر پرمصرف و کم مصرف هستند. گیاهان باغچه نیز برای رشد مطلوب به عناصر پرمصرف نیتروژن، فسفر و پتاسیم و همچنین عناصر کم مصرفی نظیر منگنز، روی، آهن، مس، کلسیم، گوگرد، منیزیم و مولیبدن احتیاج دارند. کودهای پودری و جامد یکی از انواع کود باغچه می باشند. این نوع کود باغچه جهت مصرف بایستی در آب حل شود. با وجود اینکه با استفاده از کودهای جامد عناصر غذایی در اختیار گیاه قرار می گیرد ولی اثرگذاری آن نسبت به کودهای مایع کمتر است. نوع دیگر کوئ باغچه که می توان نام برد قرص های تقویتی هستند. مصرف این کودها جهت تأمین مواد مغذی گیاهان باغچه به مدت کوتاه مفید می باشد. یکی از معایب مصرف این نوع تقویت کننده های گیاهی این است که در تمام سطح خاک بطور یکنواخت پخش نمی شوند و گیاهان باغچه رشد نامتوازن خواهند داشت. در بین کودهای باغچه، کود مایع طرفدار بیشتری دارد، زیرا این کود قادر است که تمامیه عناصر پرمصرف و ریز مغذی های گیاهان را به راحتی و با سرعت بیشتری در اختیار گیاه قرار دهد. بعلاوه کود مایع ماندگاری بیشتری نیز دارد. اسید هیومیک، کود سه بیست مایع، کلسیم مایع و کود فسفر مایع از پرکاربردترین کودهای مایع باغچه می باشند. البته باید به این نکته توجه کرد که زمان مصرف کود باغچه بستگی زیادی به سن گیاه، شرایط باغچه و ابعاد آن دارد. اگر در ارتباط با انتخاب کود باغچه مناسب، مقدار و نحوه مصرف به راهنمایی نیاز داشتید می توانید از مشاوره آنلاین گل و گیاه استفاده کنید.

فروشگاه سم نارنج اسپادانا

خرید و فروش کود گلخانه

افرادی که کار پرورش و نگهداری گل و گیاه در محیط گلخانه را برعهده دارند علاوه بر کیفیت بستر کشت گلخانه به اهمیت کوددهی جهت دستیابی به گیاهانی با کیفیت کاملا واقف هستند. خرید کود گلخانه نقش کلیدی در سوددهی بیشتر نیز دارد. البته فروشگاه هایی که به فروش کود گلخانه مشغول هستند با اینکه مشتریان ثابت خود را دارند اما برای جذب بیشتر مشتری به بازاریابی محصولات خود نیز نیازمند هستند. به دلیل اینکه اکثر گیاهان کاشت شده در گلخانه غیرفصلی هستند مصرف کود مناسب به ثمردهی آن ها کمک بسزایی می کند. باید خاطر نشان کرد که هر نوع گیاهی نیاز خاصی داشته و میزان احتیاجش به مواد معدنی و آلی متفاوت خواهد بود. با وجود اینکه خرید کود شیمیایی و مصرف آن می تواند جهت تأمین مواد مغذی گیاهان گلخانه موثر باشد اما توصیه می شضود که به دلیل کم ضرر بودن از کودهای ارگانیک استفاده شود. آنچه قیمت کود گلخانه را مشخص می کند، نوع آن (پودری یا مایع)، حجم و عناصر تشکیل دهنده آن می باشد. البته کودهای خارجی در مقایسه با انواع داخلی از قیمت بالاتری دارند. در حال حاضر با توجه به تنوع فروشگاه های کشاورزی و عرضه محصولات به صورت حضوری و آنلاین گلخانه دار می تواند پس از تعیین نوع کود آن را به آسانی تهیه کند.

فروش سم و کود کشاورزی

خرید کود باغی و گلخانه از فروشگاه نارنج اسپادانا

گیاه در باغ، گلخانه و یا باغچه پرورش یافته باشد تفاوتی ندارد در هر حالت کوددهی امری ضروری بوده و هیچ جایگزینی پیدا نخواهد کرد. تقویت ریشه، اندام های هوایی و تأمین عناصر مغذی مصرف شده درختان میوه در گرو خرید کود باغی و مصرف بموقع آن است در غیراینصورت انتظار نداشته باشید محصولاتی خوش رنگ، خوش طعم و درشت برداشت کنید. هرچه به تغذیه درختان میوه توجه بیشتری شود تولید محصولات بازارپسند نیز بیشتر خواهد شد. چنانچه قصذ خرید کود باغی را دارید بهتر است که از فروشگاه سم و کود کشاورزی معتبر محصول را خریداری کنید. این مراکز ارائه کننده انواع و اقسام کود باغی، باغچه و گلخانه متناسب با نیاز باغداران هستند. اگر در زمینه خرید کود باغی در بین تنوع محصولات موجود در بازار دچار سردرگمی شده و نیاز به مشاوره دارید روی راهنمایی رایگان کارشناسان کشاورزی نارنج اسپادانا حساب کنید. برای خرید و مشاوره با کارشناسان مجتمع تخصصی نارنج اسپادانا با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.