بهترین قارچ کش گیاهان

معرفی بهترین انواع قارچ کش برای گیاهان آپارتمانی

یکی از مشکلاتی که هنگام پرورش گل ها و گیاهان آپاتمانی پیش می آید مبتلا شدن گلدان شما به قارچ است. برای حل این مشکل نیز لازم است آن را با بهترین قارچ کش گیاهان خانگی ضد عفونی کنید. اما از آنجایی که انواع مختلفی از قارچ کش گل و گیاهان آپارتمانی در بازار وجود دارد، در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان قصد داریم شما را با بهترین قارچ کش هایی که برای پوسیدگی ریشه گیاهان زینتی به کار برده می شوند آشنا کرده و قیمت و نحوه خرید این کودها را نیز بررسی کنیم.

چگونه بفهمیم گیاه ما به قارچ کش گلدان نیاز دارد؟

قارچ زدگی یکی از بیماری های گل ها و گیاهان است که سرعت گسترش بیشتری نسبت به انتشار انواع آفات دارد. قارچ ها از جمله میکروارگانیسم هایی هستند که به ساقه، ریشه یا برگ گیاه می چسبند و به دلیل دیواره محکم بسیار زیادشان به راحتی از بین نرفته و باعث مرگ گیاه می شوند. به یاد داشته باشید که هرگونه تغییر در رشد گیاه و ریزش و پژمرده شدن برگ های آن را باید نشانه از قارچ بدانید، مخصوصا اگر با بروز نشانه هایی باشند که وجود قارچ را به طور قطع تایید کنند. علائمی که باعث می شود شما مطمئن شوید که باید بهترین قارچ کش گیاهان خانگی را انتخاب کرده و خاک گلدانتان را با آن ضد عفونی کنید عبارتست از:

 • بروز کپک های پودری روی برگ ها و ساقه ها
 • زنگ زدگی برگ گیاه
 • لکه های قهوه ای روی برگ ها و ریزش آن ها
 • آبکی شدن ساقه ها و ریزش آن ها
بنر سبد گل

برای ثبت سفارش سبد گل و گیاهان آپارتمانی 09130911374 تماس بگیرید

انواع قارچ کش گیاهان آپارتمانی

زمانی که علائم مشکوکی در گلدان خود مشاهده کردید باید به بررسی کامل خاک، برگ ها، ساقه ها و ریشه گیاه خود بپردازید. با اطمینان از وجود قارچ در یک یا چند گلدان خود اولین کار این است که باید آن ها را از سایر گلدان های خود جدا کنید. پس از آن می توانید از شرکت های خدمات گل و گیاه در منزل بخواهید سم پاشی را برای گلدان ها آغاز کنند یا خودتان از یکی از بهترین قارچ کش های گیاهان برای درمان پوسیدگی ریشه، ساقه یا برگ گیاهتان استفاده کنید. از آنجایی که انواع مختلفی از قارچ کش های گیاهی و شیمیایی وجود دارند لازم است در ادامه به شرح کوتاهی از آن ها بپردازیم:

بهترین قارچ کش های گیاهی و خانگی

برخی از افراد علاقه بسیاری به استفاده از سموم و آفت کش های طبیعی دارند که به راحتی بتوانند آن را در خانه تهیه کرده و برای درمان گیاه خود از آن استفاده کنند. این کار علاوه بر مقرون به صرفه بودن، تاثیر منفی مواد شیمیایی را نیز ندارد. اما باید به این نکته نیز دقت کنید که استفاده از این روش همیشه کارساز نیست. در ادامه دو مورد از معروف ترین ترکیبات خانگی قارچ کش را بیان می کنیم:

 • یکی از بهترین موادی که افراد به عنوان بهترین قارچ کش گیاهی و خانگی از آن استفاده می کنند، دارچین است. برای این منظور 100 گرم دارچین را در 5 لیتر آب حل کرده و پس از صاف کردن به روی گیاه اسپری می کنند.
 • ترکیب دیگر محلول شیر گاو یا گوسفند و آب اکسیژنه است. لازم به ذکر است برای تاثیر بیشتر محلول دارچین را نیز می توانید به این ترکیب اضافه کنید.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

انواع قارچ کش های حفاظتی

بهترین روش برای مقابله با بیماری های قارچی گیاهان جلوگیری از بروز آن هاست. چرا که همیشه درمان بیماری های گیاهان هزینه بر تر از درمان آن هاست. علاوه بر این ممکن است خیلی دیر متوجه بروز آن شده و سلامت گلدانتان به خطر بیفتد. به قارچ کش هایی که تاثیر پیشگیرانه آن ها بیشتر از تاثیر درمانیشان است حفاظتی می گویند. یکی از بهترین قارچ کش های گیاهان زینتی در نوع حفاظتی، قارچ کش مانکوزب است. این محصولات که به قارچ کش تماسی نیز معروف هستند به داخل بافت گیاهان نفوذ نمی کنند. بلکه یک لایه بر روی گیاهان ایجاد کرده و باعث جلوگیری از ایجاد قارچ در بافت ساقه و برگ های گیاه می شوند. تنها ترکیبشان با قارچ کش های سیستمیک تاثیر درمانی به آن ها می دهد.انواع قارچ کش های حفاظتی گیاهان

قارچ کش های سیستمیک

همیشه به طور کامل نمی توانید جلوی بروز قارچ را بگیرید. چرا که گاهی به وجود آمدن عوامل تشکیل قارچ مانند آبیاری زیاد، رطوبت بیش از حد محیط یا سرایت از گیاهان دیگر باعث اجتناب ناپذیر هستند. برخی از مواقع نیز گلی که از گلخانه خریده اید از ابتدا بیمار بوده است. در چنین مواقعی لازم است یکی از بهترین قارچ کش های سیستمیک را برای گیاهان خانگی خود انتخاب کنید. این سموم با بروز به بافت گیاهان باعث از بین بردن قارچ از تمامی اجزاء و اندام های آن ها می شوند.

بهترین قارچ کش گل و گیاهان خانگی

بسیاری از افراد با وسواس بسیاری برای حل مشکلات و بیماری های گل ها و گیاهان خود به دنبال بهترین محصولات هستند. حتی ممکن است فروشگاه های مختلف را به دنبال بهترین قارچ کش برای گیاهان آپارتمانی بگردند. اگر شما هم جزء آن دسته هستید باید به شما بگوییم که محصولی که از دیگر محصولات بهتر باشد وجود ندارد. چرا که شما باید مناسب ترین محصول را از بین قارچ کش های گیاهی، سیستمیک و حفاظتی بر اساس وضعیت گیاه خود انتخاب کنید. به طور مثال اگر گیاه شما هنوز به قارچ مبتلا نشده است بهترین این محصولات برای شما قارچ کش های محافظتی است. همچنین هنگام ابتلای گیاهتان به قارچ، می توانید به جای استفاده از مواد سیستمیک از بین ترکیباتی که گفته شد یکی از بهترین قارچ کش ها را برای گیاهتان درست کنید.

قیمت کود قارچ کش گیاهان

آنچه برای بسیاری از افراد هنگام خرید بهترین قارچ کش های گیاهان و گل ها مهم است قیمت آن هاست. این پرداخت هزینه یکی از عواملی است که باعث می شود افراد به قارچ کش های خانگی روی بیاورند. اما باید در نظر بگیرید که هیچکدام از قارچ کش های سیستمیک و حفاظتی یا تماسی قیمت بالایی ندارند که نتوانید از پس خرید آن ها بر بیایید. درست است که شرکت های مختلف تولید کننده آن ها قیمت های متفاوتی برای آن ها در نظر گرفته اند، اما در بسیاری از مواقع هزینه ای که برای آن ها پرداخت می کنید در برابر آسیبی که قارچ ها به گلدان های شما می زنند بسیار ناچیز است. مخصوصا اگر گل خانگی شما از جمله گل های گران قیمت مانند ارکیده و بونسای باشند.

خرید بهترین کود قارچ کش برای گیاهان آپارتمانی

با وجود توضیحاتی که در مورد انواع قارچ کش های خانگی، گیاهی و شیمیایی و لزوم استفاده از آن ها داده شد، برای برخی سخت است که مطمئن شوند مشکلاتی که برای گیاهشان پیش آمده است در اثر وجود قارچ است، یا گاهی نمی دانند بهترین قارچ کش برای گیاهان آن ها کدام است. ددر چنین مواقعی به شما پیشنهاد می کنیم با خرید بسته ی یک ماهه گل و گیاه و باغداری می توانید از مشاورین جوانه بان برای این منظور کمک بگیرید. همچنین با مراجعه به فروشگاه می توانید بهترین کالاهای مورد نیاز جهت پرورش گیاهان مانند انواع قارچ کش گیاهان، کودهای مختلف شیمیایی، کود کلات آهن و انواع خاک را تهیه کنید. برای خرید  و مشاوره  انواع کود، سم و خاک می توانید با شماره های که در قسمت زیر نماش داده شده است در زمان های مشخص تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19 ، برای گیاهان آپارتمانی لطفا بعد از ظهر ها از ساعت 16:30 تا 19 تماس بگیرید، به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 19 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
13 پاسخها
 1. عارفی
  عارفی گفته:

  سلام و وقت بخیر ممنونم از مشاوره خوبی که بهم دادین و معرفی قارچ کش با کیفیتی که از سایتتون خردیم عالی بود هم کیفیت هم قیمتش

  پاسخ
 2. حسنا
  حسنا گفته:

  سلام برای گل پلومریا چه قارچ کشی استفاده کنم که برگ هاش زنگ نزنه ممنون راهنمایی کنید

  پاسخ
 3. تورجی
  تورجی گفته:

  سلام
  معمولا ساکولنتهایی که در آپارتمان از اونها نگهداری میشه به هنگام زمستان دچار مشکل پوسیدگی ریشه میشن یا لااقل من چنین مشکلی دارم. لطفا برای برطرف کردن این مشکل نظر کارشناسی تون رو بفرمایید. متشکرم تورجی

  پاسخ
  • admin_javaneban
   admin_javaneban گفته:

   سلام مشاوره های ما داخل گروه تلگرامی انجام میشود. لطفا داخل گروه سوال بپرسید
   ✨لینک ورود به تلگرام👇🏻
   https://t.me/javanebanplant

   💥قابل توجه هست که روز های زوج مشاوره از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر است و روزهای فرد از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۶ عصر

   پاسخ
 4. ظ ح
  ظ ح گفته:

  سلام تا چه مدت باید از قارچ کش استفاده کرد؟
  من برای نخل ماداگاسکار که برگ هاش در میاد سیاه میشه استفاده کردم هفته ای یک بار ( دو هفته شده) میخواستم ببینم این کارو تا چه مدت ادامه بدم؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخ گویی

  پاسخ
 5. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  سلام..وقتی شما رو به لینکی هدایت میکنن یعنی باید پول بدید..اینو گفتم وفتتونو هدر ندید…تشکر

  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.