مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا

داروخانه گیاهپزشکی در اصفهان (نارنج اسپادانا)

همایش گلخانه ها

برای اطلاعات بیشتر در مورد همایش اینجا کلیک کنید

داروخانه گیاهپزشکی در اصفهان با دارا بودن کارشناسان خبره گیاهپزشک با هدف عرضه بهترین کود جهت تقویت گیاهان و سم متناسب با آفات و بیماری هااحداث شده است. علاوه براین نظارت کلینیک های گیاهپزشکی بر روی فعالیت داروخانه گیاهپزشکی سبب شده است که میزان مصرف سم و کود توسط کشاورزان کمتر شود. با این وجود لازم است که اهمیت مراجعه به این مراکز برای کشاورزان و باغداران فرهنگ سازی شده تا در صورت مشاهده علائم بیماری به کارشناسان گیاهپزشک جهت بررسی دقیق بیماری و ارائه بهترین روش مبارزه دفع آفات مراجعه کنند. از این رو سایت جوانه بان در این مقاله مطالبی در زمینه اهمیت داروخانه گیاهپزشکی در اصفهان و مشهد، فروشگاه سموم کشاورزی و همچنین معرفی داروخانه گیاه پزشکی نارنج اسپادانا پرداخته است.

داروخانه گیاهپزشکی چیست؟

گیاهان نیز مانند سایر موجودات زنده به بیماری مبتلاء شده و جهت درمان نیاز به گیاه پزشک دارند. داروخانه گیاهپزشکی مراکزی هستند که با تحویل نسخه کارشناس سم مناسب آفت و بیماری گیاهان را تحویل می دهند.لازم است که کشاورزان پس از مشاهده علائم بیماری به کلینیک گیاهپزشکی مراجعه کرده تا برای کنترل بیماری بهترین سم را استفاده کنند. اما هنوز باغداران فراوانی هستند که به مشورت با کارشناس اعتقادی نداشته و خودشان نوع بیماری گیاه را تشخیص می دهند، حتی با مراجعه به سم فروشی های بدون مجوز برای تهیه سم با قیمت پائین تر و همچنین مصرف سم نامتناسب سلامتی گیاه را نیز به خطر می اندازند. لازم به ذکر است مهم ترین هدف داروخانه های گیاه پزشکی پشتیبانی از تولیدات کشاورزی از طریق کاهش مصرف سم و کود می باشد. اما چنانچه گیاهتان به آفت آلوده شد توصیه می شود که حدالامکان با مراجعه به داروخانه گیاهی پزشکی آفت کش های ارگانیک تهیه کنید، چراکه از آلودگی آب و خاک جلوگیری کرده و در زمان سمپاشی مسمومیت ایجاد نخواهد کرد. همواره پس از مصرف سم مقداری از ترکیبت شیمیایی بر روی گیاه باقی می ماند، ازدیگر فواید مصرف سموم ارگانیک این است که دیگر نگرانی بابت باقی مانده سموم بر روی درختان نخواهید داشت. همچنین مصرف این نوع سموم هیچگونه اثر منفی روی حشرات مفید نیز نخواهد گذاشت.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

اهمیت داروخانه گیاه پزشکی اصفهان

همواره برای کسانیکه به پرورش گل و گیاه علاقه مند هستند سلامتی و شادابی گیاه بسیار اهمیت دارد. اما در زمان آلودگی گیاه به بیماری پیدا کردن کلینیک گیاهپزشکی و درمان گیاه در اولویت قرار دارد. کارشناسان گیاهپزشکی می توانند با بررسی گیاه بهترین راه درمان را ارائه دهند. حتی برای تقویت گیاه نیز در بین انواع کودهای شیمیایی، آلی و ارگانیککود مناسب را پیشنهاد می دهند.بعلاوه در صورت دریافت نسخه از کارشناس بایستی به داروخانه گیاهپزشکی مراجعه و آن را تهیه کرد.آنچه بسیار مهم می باشد پی بردن به اهمیت داروخانه گیاهپزشکی و استقبال از این مراکز می باشد. فرهنگ سازی در این زمینه به نفع کشاورزان نیز بوده، چراکه احتمال دارد به فروشگاه سموم کشاورزی در اصفهان که نامعتبر هستند، مراجعه کرده و چندین نوع سم جهت درمان بیماری گیاه تهیه کنند. در این حالت چند نوع ترکیب شیمیایی به گیاه وارد شده و موضوع مهم امنیت غذایی به خطر می افتد. علاوه براین با توجه به هزینه بالای سموم کشاورزی از نظر اقتصادی نیز بصرفه نخواهد بود.از طرف دیگر مصرف بیش از حد از سموم وبالاتراز حد استاندارد نیز به سلامتی گیاه آسیب زده و برای محیط زیست نیز زیان بار خواهد بود. اینجاست که اهمیت مشاوره با کارشناس گیاهپزشک، دریافت نسخه و خرید محصول از داروخانه گیاهپزشکی مشخص می شود.

داروخانه گیاه پزشکی مشهد

باتوجه به اهمیت نقش کلیدی داروخانه گیاهپزشکی در ارائه سموم دفع آفات مناسب با گیاهان، سعی بر تغییر کاربری فروشگاه های سم فروشی به داروخانه می باشد. این موضوع که محصولات باغی و زراعی ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارندضرورت افزایش تعداد داروخانه های گیاهپزشکی را نیز بیشتر می کند. از طرف دیگر در کنار داروخانه گیاه پزشکی وجود کلینیک گیاهان جهت تشخیص درست نوع آفت و بیماری و ارائه نسخه رسمی جهت درمان نیز بسیار ضروری می باشد. وقتی باغدار جهت مراجعه درختان میوه بیمار از این مراکز راهنمایی بگیرد بیماری گیاه بطور کاملا تخصصی بررسی شده و ترکیب شیمیایی مخصوص عارضه تجویز خواهد شد و امنیت سلامت غذایی نیز رعایت می شود. در صورتیکه با محل داروخانهنزدیک خود آشنایی ندارید با جست و جوی نام داروخانه گیاهپزشکی در اینترنت با لیستی از اسامی این مراکز مانند داروخانه گیاه پزشکی سبزینه مواجه خواهید شد که با مراجعه به آن می توانید به راحتی محصول مورد نظر خود را تهیه کنید. حتی داروخانه های گیاهپزشکی وجود دارند که به ارائه خدمات بصورت غیرحضوری مشغول هستند. اما بایستی خاطر نشان کرد که کلینیک های گیاه پزشکی یکسری برنامه ها و مأموریت هایی دارند که درصورتیکه به طور دقیق و کامل به آن عمل شود گامی بزرگ در پیشرفت صنعت کشاورزی برداشته خواهد شد. همچنین افزایش اطلاعات کشاورزان و باغداران در این زمینه می تواند به دستیابی به این اهداف کمک بسزایی کند.

آزمایشگاه نارنج اسپادانا

آزمایشگاه کشاورزی نارنج اسپادانا

مزیت کلینیک گیاهپزشکی

همراه با پیشرفت گسترده علم کشاورزی در زمینه های گوناگون نظیر گیاهپزشکی بکارگیری متخصصان باتجربه جهت تشخیص و کنترل عوامل بیماری زا بسیار اهمیت یافته است. از این رو نیاز به کلینیک گیاهپزشکی با هدف مشاوره و راهنمایی صحیح کشاورزان و باغداران، بالا بردن اطلاعات مربوط به انواع بیماری ها و آفات گیاهان، کنترل علف های هرز نیز بیشتر شد. شناسایی سریع نوع آفات و بیماری ها و همچنین دیگر عوامل آسیب زا به باغات و مزارع جهت پیشگیری بموقع از مزایای کلینیک گیاهپزشکی می باشد. عمدتا این مراکز از محل باغات و مزارع دور بوده و باغداران جهت مراجعه بایستی مسافت طولانی را طی کنند. این امر زمانبر است و در شرایطی که شدت بیماری گیاهان زیاد باشد دیر اقدام کردن منجر می شود که خسارات جبران ناپذیری بر محصولات وارد شود. از این رو تلاش شده است که تعداد کلینیک های گیاهپزشکی همراه با داروخانه گیاهپزشکی برای دسترسی آسان تر و صرف زمان کمتر در هر منطقه کشاورزی بیشتر شود. فواید افزایش این مراکز در هر ناحیه این مزیت را دارد که کارشناسان آشنا به کشاورزی منطقه حضور دارند و می توانند بهتر بیماری ها را تشخیص داده و راه کنترل آن را نشان دهند. کلینیک گیاهپزشکی به غیر از بررسی و کنترل بیولوژیک آفات و بیماری ها و علف های هرز برنامه های وسیع تری نیز بر عهده دارد. در ادامه به تعدادی از وظایف این مراکز اشاره شده است.

 

آشنایی با برنامه های کلینیک گیاهپزشکی

کلینیک گیاهپزشکی مجموعه است متشکل از کارشناسان گیاه پزشک باتجربه بودهکه وظیفه بازدید از باغات، مزراع و گلخانهها را بر عهده دارند.کارشناسان با نمونه برداری از درختان بیمار و انجام آزمایشات تخصصی در کمترین زمان عامل مخرب را شناسایی می کنند.تشخیص درست بیماری و ارائه بهترین روش کنترل و مبارزه با آن، مشخص کردن زمان مناسب مصرف سم جهت دفع آفات و علف های هرز، مصرف بهینه و صحیح از سموم و پیشگیری از استفاده مازاد ترکیبات شیمیایی از دیگر وظایف کارشناس گیاهپزشک می باشد. همچنین گیاهپزشک وظیفه دارد لیست دقیقی از باغات منطقه و محل آن ها تهیه کند در صورت بروز هرگونه مشکل بتواند خدمات کشاورزی را به بهترین شکل ارائه دهد. از برنامه های دیگرکلینیک گیاهپزشکی می توان به مشاوره در زمینه راه حل جهت دفع آفات و حشرات موذی منطقه و حساب کردن دمای روزانه جهت پیش بینی زمان درست سمپاشی آفات اشاره کرد. بعلاوه این مرکز انجام پروژه های تحقیقاتی و اجرایی گیاه پزشکی را نیز برعهده دارد. کارشناسان این مراکز جدول و نمودارهای مربوط به تعداد تله های فرمونی را نیز تهیه می کنند. صادر کردن نسخه های گیاه پزشکی جهت مراجعه به داروخانه گیاهپزشکی از دیگر دستاوردهای مهم این مراکز می باشد. امروزه استفاده از روش های مبارزه تلفیقی جهت کنترل آفات جایگاه ویژه ای پیدا کرده است که کلینیک گیاهپزشکی تلاش در ترویج این روش در کشاورزی دارد. همچنین این مراکز جهت افزایش آگاهی کشاورزان برگزاری کلاس های آموزشی را نیز در برنامه کاری خود قرار داده است. کارشناسان گیاهپزشک با بروزرسانی سطح علمی خود به دستیابی روش های نوین جهت کنترل آفات و بیماری های گیاهان نیز مشغول هستند.

فروش کود در نارنج اسپادانا

خرید مطمئن سموم کشاورزی از داروخانه گیاهپزشکی

به دلیل رشد گسترده کشاورزی و باغداری، افزایش کیفیت و بازارپسندی محصولات مصرف کود و سم رو به افزایش است. اما وجود سم فروش های نامعتبر و راهنمایی غلط جهت خرید سم عامل نگرانی اکثر کشاورزان می باشد.به همین دلیل این فرصت به فروشندگان سموم دفع آفات داده شده است که مغازه خود را به نام داروخانه گیاه پزشکی تغییر داده و تابلوی داروخانه گیاه پزشکی رانصب کنند.با این عمل می توانند ضمن آموزش های لازم کلیه سموم و سایر مواد ضدعفونی مرتبط با محصولات باغی و زراعی را به صورت کاملا اصولی به کشاورزان عرضه کنند. در واقع هدف از این کار هویت دادن به فعالان بخش کشاورزی و جلوگیری از دخالت افراد بدون صلاحیت می باشد.

فروشگاه سم نارنج اسپادانا

داروخانه گیاه پزشکی نارنج اسپادانا

تشخیص سریع و کنترل بموقع آفات و بیماری های گیاهان در حفظ سلامتی گیاهان بسیار مهم می باشد. راه اندازی داروخانه گیاهپزشکی بعنوان مرکز تخصصی جهت ارائه انواعمحصولات در پیشرفت کشاورزی نقش مهمی را ایفا کرده است. در حال حاضر دارخانه های زیادی به کار مشاوره و ارائه خدمات کشاورزی مشغول هستند. یکی از این مراکزداروخانه گیاه پزشکی نارنج اسپادانا است.این مرکز با تجربه چندین سال ارائه خدمات کشاورزی به باغداران عزیز در زمینه بازدید از باغ، زمین های زراعی، گلخانه، تشخیص سریع و درمان آفات توسط کارشناسان گیاهپزشک فعالیت دارد. شما به آسانی می توانید با کارشناسان باتجربه این مجموعه ارتباط گرفته و در رابطه با مشکلات و بیماری های گیاهان خود راهنمایی بگیرید. همچنین این داروخانه توانایی ارائه نسخه مناسب با گیاه شما که می تواند شامل انواع مختلف قارچ کش، کود و سموم باشد را نیز دارد. از دیگر مزیت این داروخانه ارائه خدمات و مشاوره رایگان پس از خرید محصولات از فروشگاه اینترنتی می باشد. برای تماس با کارشناسان داروخانه تخصصی کشاورزی نارنج اسپادانا با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.