مشاوره کشاورزی

خدمات تخصصی شرکت های مشاوره کشاورزی آنلاین، تلفنی، رایگان

اگر شما هم در زمینه کشاورزی و باغبانی فعال باشید، نام مشاوره کشاورزی را شنیده باشید. اما بسیاری از ما هنوز نمی دانیم لزوم تماس با این شرکت ها و استفاده از خدمات مشاوره تخصصی باغبانی و کشاورزی آنلاین، تلفنی و رایگان چیست. یا اینکه در صورت تماس با آن ها در نقاط مختلف ایران مانند اصفهان، گیلان، مشهد، شیراز، تبریز و کرمان چه خدماتی دریافت می کنیم. در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان شما را با این خدمات و بهترین شرکت های فعال در این زمینه آشنا می کنیم:

 

مشاوره کشاورزی چیست؟

هر کشاورزی در هر درجه ای از مهارت و تجربه، در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن مشکلات و محدودیت های جدید، برای سود دهی بیشتر و بهره وری محصولی عالی به صحبت با یک یا گروهی از افراد متخصص دارد. چرا که به علت کشت بیش از حد محصولات در زمین های کشاورزی، کاهش بارندگی در برخی از مناطق و کمبود آب برای کشت محصول، استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی و آلودگی بافت خاک و آب، تغییرات آب و هوایی مناطق و به وجود آمدن بیماری ها و آفات مختلف و همچنین راه های جدید مقابله با آن ها، کشاورزی تنها با استفاده از تجربه کار بسیار سختی است.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

به همین دلیل است که امروزه استفاده از مشاوره تلفنی و آنلاین باغبانی و کشاورزی در اصفهان، تبریز، کرمان و دیگر شهرهای ایران امری ضروری و مهم به نظر می رسد. این متخصصین به دلیل تحصیل در این رشته و دانشی که برای کاشت و مراقبت از محصولات دارند می توانند با کمترین میزان صرف هزینه و آلودگی محیط زیست، یک کشاورز را به سودآوری بیشتر برسانند. اما برای اینکه بدانیم این متخصصین چه خدمات ارائه می دهند، در ادامه به شرح مختصر این خدمات می پردازیم:

کانال ایتا نارنج اسپادانا

خدمات مشاوره کشاورزی چیست؟

برای شروع هر کاری لازم است اطلاعات کامل در مورد آن داشته باشیم. چرا که آگاهی ما را در آن زمینه بالاتر برده ایم و باعث شده ایم وقت و هزینه کمتری برای آن صرف کنیم. درست است که تماس با کارشناس مشاوره کشاورزی در مشهد، شیراز، گیلان و شهرهای دیگر کشور بسیار مهم است، اما ابتدا باید بدانیم که این افراد چه خدماتی ارائه می دهند. در این شرایط با بررسی مختصر خدماتی که شرکت های مربوطه در این زمینه ارائه می دهند می توانند بهترین آن ها را تشخیص دهیم و برای فعالیت های مختلف از آن ها مشورت بگیریم. با ما همراه باشید تا به طور مختصر با خدمات این مشاورین باغبانی  و شرکت ها در سراسر کشور آشنا شویم.

مشاوره در زمینه تفسیر نتیجه آزمایش خاک کشاورزی

امروزه همه کشاورزان و باغداران می دانند که برای بهره وری و سود بیشتر انتهای کشت محصول و هنگام برداشت، باید قبل از پرورش گیاهان و حداقل سالی یکبار به آزمایش خاک کشاورزی بپردازند. برای این کار پس از نمونه گیری از خاک باغ و دریافت نتیجه آزمایش، به یک فرد متخصص نیاز دارید تا بتواند بر اساس دانش کافی که دارد، در مورد نوع محصولی که می توانید در باغ بکارید و نحوه کوددهی، آبیاری و مراقبت از آن ها راهنمایی های مناسب را به شما بکند.

مشاوره کشاورزی 5

چرا که درست است که در نتیجه آزمایش خاک باغ مواردی مانند نوع بافت خاک و میزان حاصلخیزی آن، پی اچ و میزان شوری آن، میزان مواد مغذی و عناصر موجود در آن و درصد اشباع خاک به صورت دقیق مشخص شده است، اما تفسیر نتیجه آزمایش خاک کشاورزی کار یک مشاوره کشاورزی و باغبانی است که دانش این کار را دارد. در صورت استفاده از تخصص این افراد، نتیجه آزمایش به شما در بهره وری بیشتر و استفاده از کود در اندازه نیاز کمکی نکرده است.

مشاوره در زمینه نحوه مراقبت از گیاهان و درختان

هر کدام از درختان و گیاهان، شیوه های مختلفی برای نگهداری دارند. علاوه بر این کاشت آن ها در شرایط آب و هوایی مختلف، باعث تغییر در این شیوه ها می شود. بنابراین به تمامی کشاورزان و باغداران توصیه می شود پیش از کشت هر محصول در زمینشان، با یک مشاوره کشاورزی مشورت کنند تا متوجه شوند درخت یا گیاهی که قصد پرورش آن را دارند در شهری که زندگی می کنند به خوبی رشد می کند یا نه. اگر این کار انجام نشود با کاشت یک گیاه اشتباه در منطقه جغرافیایی و آب و هوای نامناسب، برداشت خوبی نداشته و در واقع ضرر کرده اید. علاوه بر آن شیوه های مراقبت از آن مانند میزان آبیاری، بهترین نحوه برای انجام این کار و نوع بافت خاک را نیز به آن ها یادآوری کنند.

مشاوره کشاورزی 3

کمک در زمینه نحوه مبارزه با بیماری ها و آفات گیاهی

نحوه مراقبت از گیاهان و درختان یک زمین کشاورزی هر چقدر هم مناسب و دقیق باشد، گاهی مقابله با برخی از بیماری ها به خصوص حجوم آفات امری اجتناب ناپذیر است. این مساله در مورد برخی از گیاهان بیشتر است و باید مراقبت بیشتری از آن ها صورت بگیرد. اما هر کشاورزی می داند که در صورت بیمار شدن گیاهان و حجوم آفات گیاهی، باید به سرعت نسبت به حل و رفع آن ها اقدام کند. در غیر این صورت کل محصول زمین خراب شده و چیزی جز ضرر برای کشاورز ندارد.

در این شرایط نیز به دلیل پیچیدگی تشخیص علت بیماری های گیاهان و نوع آفات، همچنین نوع آفت کش و حشره کش گیاهان، باید با یک مشاوره کشاورزی در این زمینه مشورت کنید تا بهترین پیشنهادها را به شما بدهد. برخی از این شرکت ها نیروهای خود را برای سم پاشی زمین نیز اعزام می کنند.

نحوه کوددهی به درختان و گیاهان و توصیه های کودی مناسب

در طی پرورش گیاهان و درختان مختلف، عناصر مختلفی برای تغذیه آن ها نیاز است که باید در طی مراحل مختلف رشد، از آن ها استفاده کرد. به طور مثال کوددهی پیاز با شیوه کوددهی گندم بسیار متفاوت است. همچنین کودهایی که در مراحل مختلف رشد به هر کدام از گیاهان می دهیم نیز بسیار متفاوت است. بنابراین علاوه بر اینکه باید بدانیم چه کودی برای گیاه ما نیاز است، باید زمان مناسب استفاده کودهای مناسب برای رشد سریع درختان  و گیاهان را نیز بدانیم. اگر از یک مشاوره کشاورزی و باغبانی برای این منظور کمک بگیریم بهترین توصیه های کودی را بر حسب نوع و خصوصیات خاک، نوع محصول و منطقه ای که زمین کشاورزی در آن واقع شده است به شما می دهد.

مشاوره کشاورزی 2

نحوه خدمت رسانی شرکت های خدمات مشاوره کشاورزی

هر کدام از شرکت های تخصصی مشاوره کشاورزی و باغبانی، روش های مختلفی برای خدمت رسانی به کشاورزان و باغداران دارند. این تفاوت به دلیل متفاوت بودن سیاست های آن ها و نحوه کار مختلفشان می باشد. برای اینکه بهترین آن ها را برای خود انتخاب کنید باید به شیوه های مختلف آن ها آشنا باشید:

شرکت های خدمات مشاوره کشاورزی رایگان یا پولی

اولین تفاوت این شرکت ها، در خدمت رسانی به صورت رایگان یا در ازای گرفتن هزینه است. شرکت های خدمات مشاوره کشاورزی به صورت رایگان به طور معمول هزینه ای برای مشورت های اولیه دریافت نمی کنند و خدمات آن ها محدود به راهنمایی های ابتدایی است. اما اغلب آن ها در مراحل بعدی مشاوره و برای خدمات مختلف تخصصی هزینه دریافت می کنند. شرکت هایی که در برابر خدمات هزینه دریافت می کنند نیز از همان ابتدا حق مشاوره ای برای راهنمایی هایی که می کنند دریافت خواهند کرد.

مشاوره باغبانی و کشاورزی به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی

دومین تفاوت این شرکت ها، متفاوت بودن نحوه خدمت رسانی است که به طور معمول به سه صورت آنلاین، تلفنی یا حضوری است. مشاوره کشاورزی به صورت آنلاین، در شبکه های مجازی و با ارسال عکس و مشخصات دقیق محل یا محصول است. این خدمات به طور معمول با مشاوره تلفنی همراه است. از مزیت های استفاده از خدمات آنلاین و تلفنی این است که می توانیم از توصیه های بهترین متخصصین در سراسر کشور استفاده کنیم.

مشاوره کشاورزی 4

اما در بسیاری از موارد این خدمات باید به صورت حضور در محل انجام شود. چرا که بررسی مشکلاتی که برای مزرعه یا زمین کشاورزی پیش می آید یا بررسی نحوه پرورش محصولات تنها با مراجعه حضوری سر زمین امکان پذیر است. بیشتر این شرکت ها که سر زمین کشاورزی یا باغ ها حضور پیدا می کنند، خدمات باغبانی در منزل برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی نیز ارائه می دهند.

گروه مشاوره تخصصی کشاورزی تلفنی و آنلاین

برای اینکه بتوانیم بهترین شرکت و گروه تخصصی برای مشاوره کشاورزی و باغبانی را پیدا کنیم باید سوابق کاری آن ها را بررسی کرده و قیمت آن ها را برای توصیه های مختلف بررسی کنیم. اما از آنجایی که چنین کاری چندان هم ساده نیست ما در انتهای این نوشته قصد داریم راه های ارتباطی با این افراد را به اطلاع شما برسانیم. همچنین می توانید برای خرید و مشاوره انواع کود، سم و قارچ کش می توانید با شماره های که در قسمت زیر نماش داده شده است در زمان های مشخص تماس بگیرید. البه فقط در روزهای کاری تماس بگیرید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
8 پاسخها
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم ما یه درخت آلو داریم نزدیک به دو سال هست که اصلا میوه نمیگیره.
  اوایل شکوفه زیاد میکنه اما هیچ کدوم میوه نمیشن و میریزن.

  الان که این پیام رو میدم کم کم میخواد شکوفه بکنه.
  لطفاً راهنمایی کنید چیکار کنیم
  از چه سم یا کودی استفاده کنیم؟

  پاسخ
  • admin_javaneban
   admin_javaneban گفته:

   سلام لطفا برای انجام مشاوره باغبانی و کشاورزی از طریق لینک زیر وارد گروه تلگرامی مشاوره شوید از مهندسان سایت جوانه بان و مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا مشاوره بگیرید
   https://t.me/narenjspadana

   پاسخ
   • Samy
    Samy گفته:

    با سلام و خسته نباشید ما یه زمین گرفتیم که قبلا درخت سیب و هلو بوده بریده شدن از جایی که از مین روییده شدن حالا دوباره یک متری رشد کردن به نظرتون این درختا مراقبت کنیم میوه با کیفیت میدن یا ارزش ثمری ندارند.ممنون میشم از راهنماییتون….

    پاسخ
    • admin_javaneban
     admin_javaneban گفته:

     سلام وقت خوش لطفا برای مشاوره امور باغداری با شماره 09111298979 مهندس کلیچ تماس بگیرید

     پاسخ
  • فرزاد
   فرزاد گفته:

   درختت انقدری که باید املاح مفید رو از خاک نمی‌گیره باید بهش کود بدی اگه میخوای میوش زیاد بشه با من تماس بگیر تا بهت بگم چه نوع کودی بدردت میخوره

   09013547550

   پاسخ
   • admin_javaneban
    admin_javaneban گفته:

    سلام وقت بخیر لطفا برای مشاوره با شماره 09133752734 تماس بگیرید. چون نیاز است اطلاعات بیشتری از شما دریافت کنند تا با دقت بیشتری به شما مشاوره بدهند

    پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام من درخت گردو سه تا کاشته بودم سال قبل از اول با رشد خوبی همراه نبود رنک تیره به خودش گرفت و امسال کلا برگ و جوانه ای نزد چند هفته قبل سه تا دیگه خریدم گلدانی ولی بازم احساس میکنم که داره تنش تیره میشه

  پاسخ
  • admin_javaneban
   admin_javaneban گفته:

   سلام وقت خوش. لطفا پرسش خود را در قسمت “ثبت درخواست مشاوره رایگان” ارسال و ثبت کنید تا کارشناسان ببیند و با شما تماس بگیرند

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.