کود 12 12 36

کود 36 12 12 برای انگور، پسته و گوجه

کود 36 12 12جزء گروه کود پتاس بالا بوده و می توان آن را به جرأت یکی از عالی ترین کودهای پتاس بالا برای گیاهان و درختان میوه معرفی کرد. در شرایطی که گیاهان شادابی خود را از دست داده و برگ ها به پائین خم شده باشند کارشناسان کشاورزی بهترین راه حل نجات گیاه را مصرف این آن توصیه می کنند. از آنجائیکه استفاده از این کود اثرات زیادی روی افزایش کیفیت محصولات کشاورزی دارد، با مطالعه این مقاله از سایت جوانه بان می توانید مطالبی مفید پیرامون آشنایی با این کود  و انواع آن، اهمیت مصرف کود 36 12 12 برای انگور، پسته و گوجه فرنگی و همچنین قیمت و خرید این کود بدست آورید.

 

 

کاربرد کود پتاس بالا در کشاورزی

کود پتاس بالا به دلیل اثرات مثبتی که بر روی رشد و بهبود محصول تولیدی دارد بعنوان پرکاربردترین کود در کشاورزی شناخته می شود. اکثر کشاورزان بر این باورند که خاک تحت کشت که بستر رشد را فراهم می سازد برای دستیابی به گیاهان سالم و تولید محصولات مرغوب کافی است، در صورتیکه با گذر زمان بر اثر آبیاری و کاشت پی در پی گیاه، از میزان مواد مغذی خاک کاسته شده و به کوددهی نیاز دارد. عنصر پتاسیم از جمله عناصر پرمصرف جهت رشد گیاه بوده که حضورش در طول مراحل رشد لازم و ضروری می باشد. مصرف کود پتاس بالا سبب بالا بردن مقاومت گیاهان در برابر کاهش دما و همچنین گرمای شدید هوا بالا می برد.چنانچه از کود پتاس بالا برای درختان میوه و انواع گیاهان خود به اندازه استفاده کنید مقدار پروتئین و همچنین نشاسته ای که جهت رشد احتیاج دارند در بافت هایشان بیشتر خواهد شد.بهبود رشد ریشه، تنظیم مقدار آب داخل بافت های گیاه و افزایش مقاومت در برابر کم آبی از دیگر خواص مصرف کود پتاس بالا می باشد.انواع گوناگونی از کودهای پتاس بالا در بازار عرضه می شوند که در ساختارشان همراه با عنصر پتاسیم عناصری دیگر همچون نیتروژن و فسفر نیز وجود دارد. کود 36 12 12 از انواع کود پتاس بالا بوده که قرار دادن آن در برنامه کوددهی گیاهان اثرات مفید زیادی خواهد گذاشت.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

معرفی کود 36 12 12

یکی از بهترین نوع کود پتاس بالا، کود 36 12 12 می باشد. شرکت های تولیدکننده کودهای کشاورزی برای کود NPK فرمول های گوناگون ارائه می دهند که این کود در این بین فروش بیشتری داشته و توسط باغداران و کشاورزان بسیار پرمصرف می باشد. این کود پتاس بالا از میزان 12 درصد نیتروژن، 12 درصد فسفر و 36 درصد پتاسیم ساخته شده است. لازم به ذکر است که ترکیب این کود دارای عناصر کم مصرف و پرمصرف بوده و به شکلی تولید می شود که توسط ریشه و برگ گیاهان قابل جذب باشد. خاصیت کلاته بودن این کود باعث می شود که در داخل خاک، آوند گیاهان و همچنین سیستم آبیاری مورد استفاده رسوب نکند. خرید کود 36 12 12 نیازهای گیاه به عناصر اصلی را برطرف کرده و حاصل مصرف آن سرعت رشد بالا گیاه، افزایش سبزینگی، میزان فتوسنتز بالاتر خواهد شد. بعلاوه این کود به دلیل داشتن پتاسیم بالا جهت کلیه گیاهان اعم از گلدار، کاکتوس ها و همچنین تحریک گلدهی در درختان میوه قابل استفاده است. عدم وجود عنصر کلر در ترکیب این کود سبب شده است که از گیاه در برابر سوخته شدن ساقه و برگ محافظت کرده و در خاک های شور نیز قابل استفاده باشد. این کود علاوه بر اینکه سبب افزایش گلدهی و باروری می شود در تولید محصولات درشت و خوش رنگ، بالا بردن میزان ضخامت در گیاهان گوشتی و افزایش مقاومت در برابر انواع بیماری ها و آفات موثر می باشد. همچنین به این کود، کود گلدهی نیز گفته شده و یک کود کامل در کشاورزی محسوب می شود.این کود با برندها و مقدارهای متفاوتی موجود می باشد. از این رو کشاورزان بایستی با انواع این کود و خواص آن آشنا شده و پیشنهاد می شود که پس از مشورت کارشناسان خبره به تهیه کود مناسب گیاه خود اقدام کنند.

 

آشنایی با انواع کود گلدهی

در حال حاضر با توجه به تقاضای بالا برای کود گلدهی انواع مختلف برندهای خارجی و داخلی این کود توسط فروشگاه های سم و کود کشاورزی به فروش می رسد. بایستی خاطر نشان کرد که قیمت کود 36 12 12 را ترکیبات تشکیل دهنده و حجم آن مشخص می کند. اگر قصد خرید کود 36 12 12 ده کیلویی را دارید باید بدانید که این نوع کود تنوع بالایی داشته و توسط شرکت های داخلی و حتی شرکت های خارجی نیز ارائه می شود.همچنین فروش کود 36 12 12 توسط فروشگاه های اینترنتی نیز صورت می گیرد و چنانچه می خواهید در کمترین زمان محصول را بطور غیرحضوری خریداری کنید پس از مقایسه قیمت کود 36 12 12 دیجی کالا با سایر سایت ها می توانید بهترین کود مناسب با گیاه خود را تهیه کنید. یکی از انواع این کود، کود 36 12 12 چینی بوده که بصورت بسته های ده کیلویی تولید می شود. این کود قابل استفاده برای انواع گیاهان باغی و زراعی همچون مرکبات، سیب و گلابی است و در روند جذب سایر عناصر مورد نیاز گیاه نیز موثر است.مناسب ترین روش مصرف این کود آبیاری و محلول پاشی می باشد.

کود 36 12 12 ترکیه ای

کشور ترکیه یکی از تولید کننده های خارجی کود 36 12 12 می باشد. یکی از این محصولات آنها کود MDTترکیه است. این کود کیفیت و قیمت بسیار بالایی داشته و چون میزان PH پائینی دارد بیشتر برای باغاتی که خاکشان شور است توصیه می شود. خاصیت اسیدی این کود سبب شده است که جذب مواد مغذی توسط ریشه بهبود یابد و همچنین اثرات منفی شوری آب و خاک بر ریشه را به نیز حداقل می رساند. بعلاوه مصرف این کود مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی را نیز بالا خواهد برد.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

کود 36 12 12 آلمانی

شرکت زیگلر آلمان یکی از شرکت های معتبر تولید کننده کودهای کشاورزی می باشد. کود 36 12 12 این شرکت علاوه بر عناصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر دیگر عناصر ریزمغذی به شکل کلات پایدار که مورد نیاز گیاه هستند را نیز در ساختارش دارد. 36 درصد پتاسیم موجود در این کود اثرات فوق العاده ای روی رشد و باردهی درختان میوه خواهد گذاشت. بعلاوه وجود آمینواسیدها در این کود سبب شده است میزان جذب عناصر غذایی و همچنین مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی افزایش یابد. مصرف این کود جهت دستیابی به محصولاتی با کیفیت ایده آل و بازارپسند توصیه می شود. همچنین یکی از مزیت های استفاده از کود پتاس بالا در مرحله گلدهی، افزایش تولید و میزان ماندگاری گل ها می باشد. بهترین زمان مصرف این کود در پایان مرحله رشد رویشی، آغاز رشد زایشی پس از زمان به گل رفتن تا مرحله برداشت میوه به شکل محلول پاشی و یا آبیاری می باشد. در زمان استفاده از این کود به این نکته توجه کنید که در شروع فصل رشد بایستی مقدار کود مصرفی حداقل باشد اما در پایان فصل حداکثر مصرف مقدار کود توصیه می شود.

زمان مصرف کود 12 12 36

زمان مصرف کود 36 12 12

مناسب ترین زمان مصرف کود 36 12 12 پس از شروع گلدهی و تشکیل میوه در گیاه می باشد. چنانچه این کود را در بموقع و به شکل صحیح و اصولی استفاده کنید می توانید شاهد افزایش میزان رنگ میوه های تولیدی باشید و به میزان فروش بالاتری نیز خواهید رسید. اگر قصد دارید از این کود برای گیاهانی که در فضای آزاد رشد کرده اند استفاده کنید بهترین زمان مصرف پس از گلدهی، بعد از تبدیل شدن گل ها به میوه و قبل از درشت شدن آن ها می باشد. مصرف این کود برای گیاهان آپارتمانی موقعی است که گیاه شکل ضخیم ساقه ها و برگ هایش را از دست داده و آویزان شده باشد. اگر جزء کشاورزان و باغدارانی هستید که می خواهید گیاهان خود را در برابر سرمازدگی زمستان حفظ کنید، باید از کود گلدهی در شهریور ماه و قبل از شروع فصل سرد استفاده کنید. همچنین مصرف این کود در فصل رشد گیاه نیز سبب جذب بیشتر پتاسیم و افزایش مقاومت به هوای سرد خواهد شد. بایستی این نکته را بخاطر داشته باشید که مصرف این کود از ماه آبان برای گیاهان در فضای آزاد به دلیل اینکه کود جذب کافی ندارد، هیچگونه اثری روی محافظت گیاه در مقابل سرمازدگی ندارد.. علاوه بر این مصرف کود 36 12 12 برای درختان میوه بسیار اهمیت داشته و باغداران نبایداستفاده از این کود راجهت بهره مندی از محصول با کیفیت فراموش کنند.

کود 36 12 12 برای انگور

درخت انگور در زمان کمبود پتاسیم دچار کم شدن میزان رشد شاخه، زرد رنگ شدن و حالت سوختگی برگ در فصل تابستان خواهد شد. در صورت مشاهده این علائم بایستی سریعا نسبت به مصرف کود 36 12 12 اقدام کرد. بهترین زمان مصرف این کود برای درخت انگور در فصل بهار و یا پایان فصل تابستان درست موقع تولید میوه می باشد. در مراحل مختلف شد درخت انگور میزان کود مصرفی متفاوت خواهد بود. از این رو جهت تعیین مقدار مناسب کود مصرفی کارشناسان کشاورزی نتیجه آزمایش خاک را مبنا قرار می دهند.در فصل زمستان بهترین زمان مصرف این کود پیش از بیدار شدن از خواب زمستانی و شروع گلدهی و به روش چالکود می باشد. سن درخت نیز بر مقدار کود مصرفی اثرگذار است. با توجه به اثرات مثبت این کود پتاس بالا قرار دادن آنها  در برنامه کوددهی درخت انگور تولید میوه های خوشرنگ و آبدار را تضمین خواهد کرد.

کود 12 12 36 برای انگور

کود 36 12 12 برای پسته

پتاسیم یکی از عناصر مهم و پرمصرف درخت پسته بشمار می آید. این عنصر نقش حیاتی در افزایش باردهی درخت پسته و همچنین عملکرد مطلوب آن دارد. نتایج تحقیقات نیز بیانگر آن است که درخت پسته پس از نیتروژن، بیشترین عنصری که از خاک جذب می کند، پتاسیم است. حداکثر میزان جذب عنصر پتاسیم توسط درخت پسته در زمان پرشدن مغز رخ می دهد. کوددهی درخت پسته با کود 36 12 12 بایستی حدود یک ماه بعد از برداشت محصول و بصورت آبیاری باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

کود 12 12 36 برای پسته

کود 36 12 12 برای گوجه فرنگی

بهره مندی از کودهای پتاس بالاجهت افزایش سطح کیفیت بستر خاک گوجه فرنگی و همچنین سایر محصولات زارعی بسیار مهم است، زیرا متعادل سازی عناصر پرمصرف گیاه مانند پتاسیم و همچنین فراهم کردن این عناصر ضروری به میزان کافی برای گوجه فرنگی روی فرآیند فتوسنتز و تولید پروتئین بسیار موثر خواهد بود. در حالتیکه رشد گوجه فرنگی کند شده باشد و یا دربرگ های گیاه حالت نکروز و زردی مشاهده شود لازم است که کود 36 12 12 در برنامه کوددهی گوجه فرنگی گنجانده شود. مصرف این کود باعث می شود که قسمت های جوان گوجه فرنگی بخصوص نوک ریشه و برگ پتاسیم زیادی دریافت کنند که خود عامل خوشرنگ شدن و خوش طعمی گوجه فرنگی خواهد شد.از طرف دیگر استفاده از کود پتاس بالا برای گوجه فرنگی مقاومت گیاه را در برابر ریزش بی موقع گل بیشتر کرده و باعث می شود که تعداد گوجه های رشد یافته روی بوته ها بطور قابل توجهی بیشتر شود.

کود 12 12 36 برای گوجه

خرید کود 36 12 12 بصورت حضوری و آنلاین

همواره کشاورزان و زراعت کاران دغدغه این مسئله را دارند که در فصل برداشت، از محصولی با کیفیت و ایده آل بهره مند نشوند و کل زحمات کشاورزی خود را بی نتیجه ببینند. مصرف کود کامل 36 12 12 این اطمینان را به کشاورزان می دهد که داشتن درختان میوه شاداب، سرحال با میوه هایی سالم و بازارپسند کار دشواری نبوده و با استفاده بموقع و به اندازه این کود می توان به آن دست یافت. کشاورزان می توانند این کود کاربردی و پرمصرف را بصورت حضوری و آنلاین به آسانی تهیه کنند. در صورتیکه جهت خرید کود 36 12 12 و مقدار و نحوه مصرف آن نیاز به راهنمایی دارید و سوالی برایتان پیش آمده کارشناسان مجتمع کشاورزی نارنج اسپادانا آماده پاسخگویی هستند.ب رای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
0 پاسخها

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.