کود 10 52 10 ایرامون

کود 10 52 10 برای ذرت و سیب زمینی

کود 10 52 10 که به کود مخصوص ریشه زایی نیز معروف است بهترین گزینه جهت تحریک رشد ریشه در مرحله آغازین رشد و همچنین تعویض گلدان می باشد. چنانچه قصد دارید در کنار افزایش رشد ریشه میزان گلدهی گیاهتان را نیز بالا ببرید مصرف این کود پیشنهاد می شود. یکی از خصوصیت های مهم این کود قابلیت جذب بالا توسط گیاه می باشد.با توجه به نقش حیاتی این کود در سلامتی و رشد مطلوب گیاهان توصیه سایت جوانه بان به کشاورزان و باغداران این است که با مطالعه این مقاله سطح دانش خود را در زمینه انواع کود ویژه ریشه زایی، کاربرد کود 10 52 10 برای ذرت و سیب زمینی و همچنین قیمت و خرید این کود ارتقاء دهند.

فواید مصرف کود فسفر بالا برای گیاهان

فسفر پس از نیتروژن یکی از عناصر پرمصرف و ضروری گیاهان محسوب می شود. تأمین این عنصر جهت داشتن گیاهان شاداب و درختان میوه پربازده بسیار مهم است، چراکه این عنصر از شروع مرحله رشد و تا زمان رسیدن به بلوغ یکدست و سروقت محصولات نقش حیاتی دارد. در واقع عنصر فسفر نقش کاتالیزور در گیاهان داشته و کامل شدن واکنش های بیوشیمیایی به حضور به اندازه این عنصر بستگی دارد. بالا بردن کارایی فرآیند فتوسنتز، فراهم سازی زمینه ساخت آنزیم ها و پروتئین گیاهی، افزایش مقاومت گیاه در برابر آفات و بیماری ها، تثبیت کردن عنصر نیتروژن در ریشه و افزایش کیفیت محصولات باغی و زراعی از فواید مصرف کود فسفر بالا می باشد.به همین دلیل مصرف کود فسفر بالا جهت عملکرد مطلوب گیاه از ابتدای فصل رویشی جدید توصیه می شود تا گیاه در زمان رشد زایشی بتواند از انرژی ذخیره خود برای گلدهی و تشکیل میوه استفاده کند. لازم به ذکر است کهباغداران بایستی از عالی ترین منبع کود فسفر بالا برای گیاهان خود استفاده کنند تا شاهد اثرات مثبت آن باشند.یکی از انواع کود فسفر بالا، کود 10 52 10 است که مصرف آن اثرات فوق العاده ای روی تحریک ریشه زایی در گیاهان، مستحکم کردن بافت های گیاه و ورود سریع تر گیاه به فاز زایشی و تولید گل و میوه بیشتر دارد. کشاورزان قبل از خرید کود 10 52 10 بهتر است که آشنایی کاملی نسبت به این کود داشته باشند.

غرقه نارنج اسپادانا در باسلام

کود 10 52 10 چیست؟

همانطور که از نام کود 10 52 10 معلوم است این کود از میزان 10 درصد نیتروژن، 10 درصد پتاسیم و 52 درصد فسفر تشکیل شده است. در بین کودهای NPK موجود در بازار این کود بیشترین میزان فسفر را به خود اختصاص داده است. کم شدن میزان عملکرد و ضعف و بیحالی گیاهان از علائم کمبود عنصر فسفر می باشد، در این شرایط بهترین راهکار مراجعه به مراکز فروش کود 10 52 10 و تهیه و مصرف آن می باشد. استفاه از این کود افزایش قدرت جوانه زنی گیاه، بالا رفتن تعداد جوانه های رویشی و باردهی بیشتر را تضمین خواهد کرد. افزایش تولید میوه وجلوگیری از ریزش بی موقع محصولاز فواید مصرف این کود برای درختان میوه می باشد. همچنین استفاده سالانه و منظماز کود 10 52 10 خیال باغداران را از افزایش سال آوری درختان میوه نیز راحت می کند.پسته کاران نیز این موضوع را مدنظر قرار دهند که کوددهی درخت پسته با کود فسفر بالا سبب می شود که مغز پسته بطور کامل پر شده و بازارپسندی محصول تولیدی را نیز بالا می برد.از مزیت استفاده از این کود این است که بطور همزمان با کودهای ارگانیگ قابل استفاده است و تولید پسماند در خاک نکرده و باعث شوری خاک نمی شود.

 

 

کود 10 52 10 برای ذرت

در مراحل رشد رویشی گیاه ذرت عنصر فسفر نقش مهمی داشته وسبب استحکام ساختار سلولی، افزایش رشد ریشه، گلدهی بیشتر و فراهم سازی انرژی مورد نیاز فرآیندهای ضروری می شود. گیاه ذرت علائم کمبود عنصر فسفر را با تغییر رنگ برگ هایش به رنگ بنفش، کاهش رشد بوته، به تعویق افتادن زمان گلدهی و کاهش رشد، کم شدن توسعه ریشه و کاهش در تعداد دانه و همچنین کوچک شدن دانه های تولیدینشان می دهد. جهت مشاهده این آثار فقر فسفر در ذرت مصرف کود فسفر بالا تمام این علائم را رفع خواهد کرد.اگر در برنامه کوددهی ذرت کود فسفر بالا را قرار دهید میزان مقاومت گیاه به آفات و بیماری افزایش می یابد. همچنین افزایش رشد شاخه های جانبی، رسیدگی سریع و برداشت محصول با کیفیت و مرغوب از دیگر فواید مصرف کود 10 52 10 برای ذرت می باشد.

کود 10 52 10 ایرامون

برای خرید  کود 10 52 10 با شماره 09133752734 تماس بگیرید

کود 10 52 10 برای سیب زمینی

فسفر یکی از عناصری است که جهت افزایش بازده سیب زمینی بسیار مهم می باشد. اگر به پرورش سیب زمینی مشغول هستید علائم کم شدن تعداد و اندازه غده، ظاهر شدن نقطه های قهوه ای رنگ درون غده ها و همچنین تغییر رنگ برگ به سبز تیره نشان از کمبود عنصر فسفر در سیب زمینی است و بایستی سریعا نسبت به خرید و استفاده از کود 10 52 10 اقدام کنید. بطور کلیسیب زمینی هنگام شکل گیری غده به فسفر بالایی نیاز دارد، از این رو قرار دادن کود فسفر بالا در برنامه کوددهی سیب زمینی کمک زیادی به افزایش تعداد، درشت شدن و پرشدن غده ها می کند. همچنین جهت گسترش ابتدایی ریشه و اندام هوایی نیز عنصر فسفر نقش مهمی را ایفا می کند. چنانچه فسفر مورد نیاز سیب زمینی تأمین شود انرژی لازم جهت فرآیند جذب و منتقل سازی سایر عناصر نیز فراهم خواهد شد.

کود 10 52 10 برای سیب زمینی

معرفی انواع کود ریشه زا

در حال حاضر انواع گوناگونی از کود محرک ریشه زایی خارجی و داخلی در حجم های مختلف جهت رفع نیاز کشاورزان توسط فروشگاه سم و کود کشاورزی در بازار عرضه می شود. عامل مهمی که نقش مهمی در تعیین قیمت کود 10 52 10 دارد حجم و عناصر غذایی تشکیل دهنده می باشد.همچنین به دلیل اهمیت نقش کود فسفر بالا در توسعه رشد ریشه و سلامتی گیاهان، فروش کود 10 52 10 به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است. پیشنهاد می شود قبل از خرید غیر حضوری این کود ابتدا خصوصیات و قیمت کود 10 52 10 دیجی کالا را بعنوان سایت معتبر با سایر فروشگاه های اینترنتی مقایسه کرده و سپس آن را تهیه کنید. بعلاوه افزایش اطلاعات کشاورزان و باغداران در زمینه انواع مارک های این کود انتخاب کود مناسب گیاه را راحت تر خواهد کرد.کود 10 52 10 تولید شرکت آلمانی زیگلر یکی از انواع این کود فسفات بالا بوده که جهت انواع محصولات باغی، زراعی و گلخانه ای قابل استفاده است.

کانال ایتا نارنج اسپادانا

کود 10 52 10 چینی

کود 10 52 10 دلتا سوئیس چینی یکی از انواع کود فسفر بالا بوده که بیشتر در حجم 10 کیلویی به کشاورزان ارائه می شود. میزان فسفر بالای این کود سبب شده است که رشد ریشه گیاهان باغی و زراعی افزایش یافته و ثمره ریشه قوی قطعا جذب سریع تر عناصر غذایی و بهره مندی از گیاهی مقاوم خواهد بود. از این رو می توان این کود رابعنوان یک کود کامل در برنامه غذایی گیاهان قرار داد. مصرف این کود در شروع مرحله رشد رویشی بسیار لازم و ضروری می باشد. بهبود عملکرد ریشه، بالا بردن میزان گلدهی، تولید محصولاتی خوش طعم و بازار پسند و افزایش تعداد محصول تولیدی از مزیتهای مصرف این کود می باشد. این کود به دلیل اینکه حلالیت بالایی دارد در زمان مصرف در مخزن کود رسوب نکرده و می توان از با اضافه کردن به آب آبیاری و محلول پاشی از آن استفاده کرد.

خرید کود 10 52 10

برای خرید  کود 10 52 10 با شماره 09133752734 تماس بگیرید

کود 10 52 10 ترکیه ای

کشور ترکیه تولید کننده کودهای کشاورزی با کیفیت عالی می باشد. کود 10 52 10+TEیکی از محصولات این کشور می باشد که در ترکیب خود عناصر میکرو و ماکرو ضروری گیاه جهت رشد مطلوب را دارد. زمان مناسب مصرفاین کود فسفر بالا در مراحل آغازین رشد گیاه بوده و 52 درصد فسفر موجود در این کود به افزایش عملکرد گیاه و همچنین تکمیل چرخه رشد آن کمک بسزایی می کند. بعلاوه نسبت بیشتر فسفر در مقایسه با دو عنصر نیتروژن و پتاسیم سبب تقویت درختان میوه و تولید جوانه های رویشی بیشتر می شود. بعلاوه این کود دارای عناصر همچون روی، بور، آهن، مس به فرم کلات بوده که به آسانی توسط گیاه جذب می شوند. نبود عنصر کلر در این کود از برگ سوزی گیاه جلوگیری می کند.از دیگر خصوصیت این کود حلالیت کامل در آب بوده که باعث می شود پس از محلول پاشی بر روی برگ گیاه هیچ اضافه ای باقی نماند.

کود 10 52 10 گرومور

این کود کامل محصول شرکت آمریکا بوده و حاوی ریزمغذی های ضروری گیاهان می باشد. همچنین درصد خلوص بالایی داشته و با مصرف مقدار کمتر در مقایسه با سایر کودهای مشابه اثرات فوق العاده ای روی ریشه زایی خواهد گذاشت. از این کود برای خاک های شور، قلیایی و همچنین اسیدی و جهت انواع مختلف کشت های خاکیو هیدروپونیک استفاده می شود. بهترین روش استفاده از این کود محلول پاشی روی برگ گیاه و استفاده از طریق آبیاری می باشد. جهت تمامیه محصولات باغی و زراعی نیز قابل استفاده است.

زمان مصرف کود 10 52 10

مصرف کود فسفر بالا با نظر گرفتن فرمول ویژهی آن جایگاه مهمی در برنامه کودی گیاهان دارد و بهتر است در شروع فصل، هنگام ریشه زایی و در زمان به گل رفتن بکار گرفته شود. اگر زمان مصرف این کود را شروع فصل رویشی قرار دهید عالی ترین پاسخ را در زمینه تقویت گیاه، بالابردن میزان رشد ریشه و تحریک گلدهی خواهید گرفت. بعلاوه برخی گیاهان در آغاز مرحله کاشت علائم کمبود فسفر را بروز می دهند که شامل کاهش رشد ریشه، تغییر رنگ برگ گیاه به سبز تیره، ارغوانی شدن برگ های مسن تر و برای درختان میوه تولید محصول با طعم ترش می باشد. در این زمان بهتر است تا زمان رفع علائم 2 تا 3 نوبت با کود فسفر بالا کوددهی شود. قدرت جذب بالای این کود باعث شده است که گیاه به آسانی آن را دریافت کرده و کلیه نیازش به به عنصر فسفر رفع شود.همواره کاهش رشد گیاهان آپارتمانی پس از تعویض گلدان مسئله مهمی می باشد. کارشناسان کشاورزی مصرف این کود جهت تحریک ریشه زایی در زمان یک ماه پس از تعویض را روش مناسب جهت بهبود عملکرد گیاه معرفی می کنند.بعلاوه استفاده ازکود 10 52 10 جهت رشد پاجوش نیز بسیار موثر می باشد.

قیمت کود 10 52 10

طریق مصرف کود 10 52 10

مناسب ترین راه مصرف کود 10 52 10 این است که طبق دستورالعمل درج شده روی بسته کود عمل شود. این کود به شکل پودرب بوده و به راحتی در آب حل می شود. محلول پاشی وآبیاری روش های استفاده از این کود هستند. قبل از آماده سازی کود حتما مقدار مصرفی از طریق آزمایش خاک تعیین کنید چراکه مصرف مازاد این کود شدیدا به گیاه آسیب می زند. بهتر است که محلول پاشی را در ساعات خنک روز انجام داده و از محلول پاشی کود بر روی گیاهانی که به گل رفته اند جدا خودداری کنید. چنانچه تصمیم دارید برای گل های آپارتمانی از کود 10 52 10 استفاده کنید میزان یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب مناسب ترین میزان مصرف می باشد و باید در چند مرحلهمحلول پاشی کرد. در زمان آماده سازی باید به این نکته توجه کنید که این کود می تواند با اکثر قارچ کش ها، حشره کش ها به غیر از سم هایی که در ساختار خود عنصر مس دارند ترکیب شود، اما پیشنهاد می شود که قبل از مخلوط کردن با سایر ترکیبات تست سازگاری انجام شود.

مشاوره رایگان خرید کود 10 52 10

کود 10 52 10 از جمله کودهای پرمصرف در کشاورزی می باشد و مصرف آن به رشد ریشه سالم و افزایش قطر ساقه گیاه کمک بسزایی می کند. این کود به راحتی در آب حل می شود و می توان از طریق کلیه سیستم های آبیاری اعم از تحت فشار و یا غرقابی استفاده شود. با توجه به نقش کلیدی این کود و تنوع بالای آن بهتر است از برای خرید کود مناسب گیاهتان از مشاوره رایگان کارشناسان کشاورزی نارنج اسپادانا استفاده کنید. برای گفتگو با کارشناسان نارنج اسپادانا می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. همچنین برای مراجعه حضوری هم می توانید به آدرس اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا مراجعه کنید.

شماره تماس برای خرید و مشاوره
زمینه های خرید و مشاورهنام کارشناسزمان تماسشماره تماس
امور باغی و گیاهان آپارتمانیآقای مهندس امیریاز ساعات 8:30 تا 19:30 به غیر از روزهای تعطیل09133752734
امور گلخانه ای و باغیخانم مهندس چهارباغیشنبه تا دوشنبه از ساعت 9 تا 13:3009134925241
امور باغی، زراعی و آزمایشگاه خاک و آبآقای مهندس کلیچاز ساعت 17 تا 20 به غیر از روزهای تعطیل09111298979
آدرس فروشگاه نارنج اسپادانا

آدرس فروشگاه سم و کود کشاورزی
اصفهان، خیابان آتشگاه، چهار راه بهشت، ابتدای خیابان زیتون، فروشگاه نارنج اسپادانا

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] امروزه انواع مختلف کودهای فسفره یا فسفردار  (مانند کود 20-40-10 )تولید می شود تا کمبود این ماده در خاک را بر طرف کرده و […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.